שתף קטע נבחר

בלחץ השר: המפכ"ל ביצע סבב מינויים מיידי

השר אהרונוביץ' זימן בדחיפות את המפכ"ל דנינו וביקש שהמינויים ייכנסו לתוקף מיידית. ניצב אדרי ימונה למפקד מחוז מרכז ויחליף את הניצב הפורש ברונו שטיין, תנ"צ מוטי כהן יקודם למפקד אגף התנועה

סבב מינויים נרחב במשטרה, על רקע הפרשיות הרבות שנקשרו בשמם של כחולי המדים. בעקבות האירועים האחרונים זימן אתמול (יום ד') השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בדחיפות את מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, וביקש שהמינויים ייכנסו לתוקף באופן מיידי.

 

אהרונוביץ' אישר בסיום סבב ראיונות את המלצת המפכ"ל למינויים. המרכזי שבהם הוא מינויו של ניצב משה (צ'יקו) אדרי למפקד מחוז מרכז במקומו של ברונו שטיין, שהודיע לאחרונה על פרישתו. בנוסף, תנ"צ מוטי כהן ימונה למפקד אגף התנועה במקומו של ניצב אדרי ויקודם לדרגת ניצב.

 

שטיין, שאותו יחליף אדרי, הודיע לפני שמונה ימים למפכ"ל דנינו ולסגל הפיקוד הבכיר במחוז כי הוא מבקש לפרוש משירותו. באותו יום פורסמה ב"הארץ" תמונה שבה תועד שטיין חוגג עם הפרקליט החשוד בפלילים, עו"ד רונאל פישר. 

 

שאר המינויים: תנ"צ משה ברקת ימונה למזכיר הביטחוני במשרד לביטחון הפנים; תנ"צ פרץ עמר ימונה לתפקיד סגן מפקד מחוז דרום; תנ"צ אלון לבבי ימונה לסגן מפקד מחוז מרכז; תנ"צ יורם אוחיון ימונה לסגן מפקד מחוז תל אביב; תנ"צ אמנון אלקלעי ימונה למפקד מרחב נגב; נצ"מ אפי חביביאן ימונה למפקד מרחב ציון ויועלה לדרגת תנ"צ; נצ"מ יוסי בכר יקודם לתפקיד ראש חטיבת מבצעים ויועלה לדרגת תנ"צ.

 

רק הבוקר פורסמו שמותיהם של שני קציני המשטרה הבכירים החשודים בהטרדה מינית. תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז מרכז, עוכב לחקירה בעקבות תלונתה של שוטרת-חיילת על הטרדה מינית, ועמו עוכב לחקירה בעקבות התלונה גם סגן-ניצב צביקה רוזנברג. תנ"צ בן הרוש טען כי התלונה נגדו היא ניסיון התנכלות של מפקד המחוז שלו, ניצב ברונו שטיין, שמבקש "לסגור איתו חשבון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משטרת ישראל
ניצב משה אדרי
צילום: באדיבות משטרת ישראל
מומלצים