שתף קטע נבחר

הצטרפו למרתון בישול של 3,000 ארוחות חג

נכנסתם לשוונג בישול לקראת החג? יש מי שזקוק למנות שהכנתם. החל מהערב בשבט עומר של תנועת הצופים בחולון, יתקיים"מרתון בישול" של 3,000 ארוחות חג חמות לקשישים, חולים, ניצולי שואה ונזקקים, במסגרת "פרויקט כרובית" הבנוי כולו ממתנדבים. כולם מוזמנים להצטרף

בעוד עם ישראל מתכונן בקדחתנות ראש השנה, עשרות אלפים שאינם יכולים לבשל בגלל נכות או מחלה קשה, נאלצים לאכול מקופסאות שימורים במקום ליהנות מארוחה חמה. עבורם לפני 8 שנים נולד "פרויקט כרובית" יוזמה פרטית של ד"ר רוית כרובית היללי שבישלה במטבחה הפרטי 6 ארוחות חג טעימות לקראת ראש השנה.

 

"הפרויקט התחיל לפני שמונה שנים בירושלים, אצלי במטבח, ועבר איתי לפני שלוש שנים לתל אביב. תחילה בישלנו לשש משפחות, והיום, כשאלפי אנשים לוקחים חלק בפרויקט, אנחנו מצליחים יחד להאכיל אלפי אנשים בכל חג. כולם מקבלים מאתנו מנות מבושלות וטריות עד פתח ביתם. בחג שבועות האחרון חילקנו ארוחת חג למעל 3,300 אנשים" מספרת בגאווה תמר, אחת המתנדבות.

 


"כשאלפי אנשים לוקחים חלק בפרויקט, אנחנו מצליחים יחד להאכיל אלפי אנשים בכל חג"

 

"המבשלים הם אתם ואני. המקבלים הם בעיקר ניצולי שואה, בודדים וחולים, וגם משפחות שאין ביכולתן לבשל, ולא מסיבה כלכלית בלבד. מדובר באנשים, שגם לו היה להם הכסף לקניית המצרכים, לא היו מסוגלים לבשל בעצמם, מפאת גילם או מחלתם", היא מוסיפה.

 

לפני 3 שנים עם הרחבות הפרויקט והמעבר לתל אביב נרתמה תנועת הנוער הצופים לפרויקט. תנורי הענק שממוקמים בשבט של הנהגת הצופים בחולון המורגלים בבישול לאלפי חניכים רעבים במהלך מחנות הקיץ המסורתיים של התנועה, יושאלו שוב ל"מרתון בישול" של 3,000 ארוחות חמות.

 

במרתון הבישולים שיתקיים בשבט, ייקחו חלק מאות מתנדבים, בהם חניכי ומדריכי התנועה. אלו יבשלו מאות ק"ג של עופות בדבש, ועשרות ק"ג של אורז, עוגות דבש ומאכלי חג נוספים.

 

"אנחנו שם רצוף כל הזמן הזה, מבשלים אופים ואורזים. נשמח למתנדבים גם במהלך הלילה", מסכמת תמר. "אני מזמינה אתכם לבשל, כל אחד בביתו, את המנה המועדפת עליו, ולהביא אלינו לחולון. את האוכל המבושל יש להביא החל מהיום, יום שני 22.9.14 בשעה 19:00 בערב, ובמהלך הלילה, ועד יום שלישי 23.9 בחצות. בבקשה לא להגיע עם אוכל ביום רביעי בבוקר, כשכבר סיימנו לחלק, ולהתבאס שהאוכל שלכם מיותם".

 

  • מוזמנים לבשל מנה כלשהי בבית (עוף, בשר, אורז, תפוחי אדמה וכדומה) ולהביאה לשבט עומר, ברחוב משעול התרשיש בחולון, החל מהיום, יום שני, 22 בספטמבר בשעה 19:00 ועד ליום שלישי, 23 בספטמבר בחצות במשך 24 שעות ביממה. תושבים המעוניינים לסייע באריזת המנות ובחלוקתן, גם בשעות הלילה- מוזמנים.

 

  • דרושים מתנדבים: אנשי מטבח ואריזה שיגיעו לחולון לעזור בהכנות, באריזות ובשינוע. נהגים - חייכנים וסבלנים שיחלקו את האוכל לקשישים ולמשפחות - ביום שלישי 23.9 וביום רביעי בבוקר 24.9. הנסיעות מתוכננות לירושלים ולוד. 

 

  • לפרויקט נחוצות תרומות כספיות, מתנות לקשישים (עציץ, זר פרחים, סבון, מגבות או כל רעיון יצירתי אחר) וספרים וצעצועים (חדשים) לילדים. בנוסף צריכים יין, שקיות תה, חטיפים לילדים, קופסאות מרק עוף, שמן זית, שקיות אורז מוצרים יבשים והרבה דבש. 

 

  • שמיכות, תנורי חימום, מיקרו ועוד כהנה חפצי בית- שמישים ובמצב יחסית חדש ניתן להעביר למתנדבים והם יחלקו לקשישים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנות לארוחת החג בשנה שעברה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים