שתף קטע נבחר

תנועת נוער וירטואלית לנוער עם שיתוק מוחין

מבצע התרמה ל"צופי וראייטי" לקידום תנועת הנוער הווירטואלית הראשונה מסוגה בעולם: מאפשרת לילדים ובני נוער הלוקים בשיתוק מוחין להשתתף אונליין בפעילות שבט הצופים הקרוב לביתם

תנועות הנוער מהוות מסגרת מעשירה, מעניינית וכר להיכריות חדשות של בני נוער מחוץ למסגרת הלימודים, חוויה שנחסכה מילדים ובני נוער בעלי מוגבלויות פיסיות שלא יכלו להגיע ולהשתתף בפעילות.

 

כדי לשפר מעט את המצב הוקם פרויקט "צופי וראייטי", המשותף לתנועת הצופים ולעמותת וראייטי, החל את פעילותו לפני כ-6 שנים ומיועד לילדים ובני-נוער הלוקים ב-CP ואין ביכולתם להגיע באופן תדיר וסדור לשבט הצופים הקרוב לביתם. הפעילות היא למעשה פעילות חברתית של תנועת הצופים בשעות אחר הצהריים, בעיקר במרחב הווירטואלי. מחלקת צמי"ד (צרכים מיוחדים) בתנועת הצופים הוקמה לפני כ-11 שנים וכיום פועלים יותר מ-2,000 חניכים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בפעילות התנועה. מועדון הלקוחות PowerCard נרתם למבצע ההתרמה ארצי לקידום הפרוייקט.

 

מדובר בפלטפורמה ממוחשבת המאפשרת פעילות דינמית חווייתית המדמה, ככל הניתן, את החוויה החברתית והבין-אישית המתקיימת בפעילות בשבטים. הילדים חווים פעילות חברתית, קבוצתית בתנועת הצופים וקבוצתם היא חלק אינטגרלי מהשבט ומהקהילה. בכך, מחזקים את תחושת המסוגלות והשייכות של החניכים ומאפשרים מפגש משותף ומעצים מבחינה חברתית וערכית לכלל המשתתפים בו.

 

 


"מאפשרים מפגש משותף ומעצים מבחינה חברתית וערכית לכלל המשתתפים בו" 

 

"מאז 2010 אני משתתפת בפעולות של תנועת הנוער - צופי וראייטי" מספרת הודיה חניכה בצופי ווראייטי. "הפעולות מתקיימות כל יום שלישי בשעות אחה"צ מהבית באמצעות המחשב. אני נכנסת לקישור במייל שקיבלתי מהמדריכות בצופים, כותבת את השם שלי והמייל ונכנסת לתוכנה של הפעולה, כך גם המדריכות ותלמידים אחרים נכנסים כל אחד מהבית שלו. בפעולות דיברנו למשל על הבחירות של נשיא המדינה, השמיעו לנו שירים ושחקנו משחקים. בזכות הפעולות המתוקשבות יכולתי להיפגש עם החברים מהכיתה גם בשעות אחר הצהריים מהבית. היה לי כיף ואני רוצה להמשיך בפעולות."

 

אני מקווה שגם השנה נמשיך עם הפעולות

"בפעולות של צופי וראיטי נפגשנו כל יום שלישי אחרי שעות בית הספר. נכנסנו למחשב בבית ונפגשנו עם המדריכים וחברים מהכיתה", מסביר החניך תום "היו פעולות בנושאים שונים: על ראש השנה, על 'העולם סביבנו' ופעולה על 'אגדות' שם היינו צריכים להתאים תמונה לאגדה. הצופים הזמינו אותנו לשבט 'אפיק' בצור יגאל. לקחו אותי בהסעה מבית הספר ובערב החזירו אותי הביתה ליקנעם. היה כל כך כיף שהמדריכים הגיעו לבית הספר שאני לומד ביובלים בעפולה עילית. אני רוצה להמשיך בפעולות גם בשנה הבאה. זה מעניין אותי".

 

איימן חניך אחר הוסיף: "אהבתי את העניין החברתי בצופי וראיטי. עשינו כל מיני פעילויות למשל משחקים חברתיים, פעולות על אירועים

שקרו במדינה ובעולם. הייתה פעולה על האולימפיאדה. שאלו אותנו שאלות והראו לנו סרטון ביוטיוב. הפעולות היו מעניינות. אני מקווה שגם השנה נמשיך עם הפעולות."

 

 פרויקט "צופי וראייטי", המשותף לתנועת הצופים ולעמותת וראייטי, החל את פעילותו לפני כ-6 שנים ומיועד לילדים ובני-נוער הלוקים ב-CP ואין ביכולתם להגיע באופן תדיר וסדור לשבט הצופים הקרוב לביתם. הפעילות היא למעשה פעילות חברתית של תנועת הצופים בשעות אחר הצהריים, בעיקר במרחב הווירטואלי. מחלקת צמי"ד (צרכים מיוחדים) בתנועת הצופים הוקמה לפני כ-11 שנים וכיום פועלים יותר מ-2,000 חניכים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בפעילות התנועה. מועדון הלקוחות PowerCard נרתם למבצע ההתרמה ארצי לקידום הפרוייקט.  

 

  • במשך כל חודש ספטמבר 2014 תתקיים ההתרמה לפרויקט בכל סניפי הום סנטר, אקססוריז, סליו וטויס אר אס בפריסה ארצית בהן יתרימו 5 שקלים בקופות. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלטפורמה ממוחשבת המאפשרת פעילות דינמית חווייתית
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים