שתף קטע נבחר

עו"ד התוודה: גנבתי 14 מיליון שקל מלקוחותיי

עורך דין מוכר מתחום הנדל"ן הסגיר את עצמו למשטרה והודה כי גנב את הכסף מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו. במסגרת משא ומתן עם הפרקליטות התחייב למכור את משרדו ואחת מדירותיו ולהחזיר את הכסף

עורך דין מוכר מאוד התוודה במשטרה שגנב 14 מיליון שקל מלקוחותיו. עורך הדין עוסק בנישה ספציפית בתחום הנדל"ן ונחשב לאחד הבכירים בתחום בישראל. מעצרו הוארך בהסכמה ב-15 יום. סנגורו: "הוא מצטער ומביע חרטה".

 

עוד בחדשות:

תושב הצפון הורשע שלחם בשורות דאעש

מגייסים ברשת תרומות לחג: "ילדים רעבים"

 

סיפור כזה לא זוכרים כבר הרבה זמן במשטרה. עורך דין מהשורה הראשונה בתחום הנדל"ן ודמות מוערכת מאוד בקהילת המשפטים, גנב על-פי החשד במשך שנים ארוכות מיליוני שקלים מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו. על פי מידע שהגיע ל-ynet, עולה כי עורך הדין ניהל חשבונות נאמנות לעשרות לקוחות. בשל הסתבכות כספית שלו לפני שנים, הוא החל לגנוב כסף מאחד החשבונות. כשמצבו הכלכלי הלך והחמיר הוא גנב מעוד ועוד חשבונות נאמנות. בכל אותה עת, כאשר לקוחותיו ביקשו לדעת מה מצבם הכספי, הוא הציג בפניהם מצג שווא לפיו החשבון מנוהל בצורה סדירה. בפועל, הוא זייף מסמכים והוציא במרמה מיליוני שקלים.

 

לאחרונה, לאחר שמצפונו העיק עליו, החליט עורך הדין להתוודות בפני המשטרה. הוא שכר את שירותיו של עורך דין שהחל במשא ומתן עם הפרקליטות והמשטרה כדי שיוכל להסגיר את עצמו. על פי הפרטים שהגיעו ל-ynet, עולה כי עורך הדין התוודה שבמהלך השנים גנב כ-14 מיליון שקל מחשבונות לקוחותיו. בין הצדדים הוסכם שהוא יפרט כמה כסף גנב מכל חשבון של כל לקוח, ושיחזיר

 חלק מהכספים באמצעות מכירת חלק מנכסיו כולל את משרדו ואת אחת מדירותיו.

 

עורך הדין הבטיח להתוודות על כל הפעילות הפלילית שלו ואיך ביצע אותה. בתמורה לכך הוחלט שהוא ייעצר על ידי המשטרה, רישיון עורך הדין שלו יישלל לצמיתות והוסכם שהעונש שתדרוש הפרקליטות עם הגשת כתב האישום יהיה חמש שנות מאסר.

 

מיד לאחר שהצדדים הגיעו לסיכום הסגיר עצמו עורך הדין לידי המשטרה, ומשרדו נסגר. השמועה על כך פשטה במהירות בין לקוחותיו שהיו המומים לגלות את פרטי הפרשה. הידיעה על מעצרו הדהימה גם את מכריו וחבריו למקצוע. בית המשפט האריך כאמור את מעצרו ב-15 יום ונראה שבתקופה הקרובה יוגש נגדו כתב אישום.

 

עו"ד גדי טל: "מרשי התוודה מיוזמתו על העבירות שביצע ועליהן הוא מתחרט חרטה עצומה וכנה. מרשי החליט למסור את כל הרכוש והכסף שיש לו לטובת נזקי הנפגעים. מעבר לכך שמו ופרטיו של מרשי חוסים תחת צו איסור פרסום, ואני מבקש לא להוסיף על כך".

 

משרדי עורכי-הדין "כהן, סטרשנוב, לונדון" ו"אביקם-וקנין" המייצגים את משפחתו של עורך הדין, מסרו בתגובה: "בני המשפחה הוכו בתדהמה עת נודע להם, בדיעבד, כי אבי המשפחה היה מעורב במעשים האמורים. המשפחה מגנה את המעשים אך תומכת באב אשר פנה מיוזמתו לרשויות לגילוי מלוא האמת, נטל אחריות למעשיו, הביע חרטה והכה על חטאיו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים