שתף קטע נבחר

רבני תפוצות נגד חוק הגיור: לא יוכרו גיורים מישראל

רבני בית הדין בלונדון הודיעו לרבנות הראשית בישראל, כי לא יכירו בתעודות הגיור הרשמיות מהארץ - והרב הראשי דוד לאו, מזהיר מפני קרע בין ישראל לקהילות יהודיות בעולם: "אנחנו הולכים לכיוון מסוכן וחסר אחריות לעתידה היהודי של מדינת ישראל"

גם בעולם מתגייסים למאבק נגד "חוק הגיור" : רבנים בכירים בבריטניה מזהירים כי לא יכירו ביהדותם של מתגיירים מישראל, אם המדינה תעניק לכל רב עיר את הסמכות לגייר. בכך מבקשים מתנגדי המהלך, ובראשם הרבנים הראשיים - להגביר את הלחץ על ראש הממשלה, במטרה למנוע את חוק הגיור.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בעקבות מחלוקת בתוך הקואליציה סביב הצעת "חוק הגיור" של ח"כ אלעזר שטרן ("התנועה"), מתכוון נתניהו להביא את העניין בשבוע הבא להכרעת השרים כהחלטת ממשלה, ולהימנע מחקיקה. במפלגות החרדיות ובחוגים השמרניים בציונות הדתית מבקשים לסכל גם את זאת – וכעת זוכים לחיזוק מעבר לים.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

הרב הראשי, דוד לאו, יצא אמש לבריטניה כדי לדון במשבר עם משתתפי כינוס רבנים שנערך בלונדון, ובעקבות דברים ששמע מהם הוא מזהיר מפני קרע בין ישראל לקהילות יהודיות בעולם. לדבריו, ראשי בית הדין המרכזי בבירת אנגליה אמרו לו כי לא יוכלו להכיר בתעודות הגיור הרשמיות מהארץ.

 

"רבני העולם האמינו תמיד שדווקא מדינת ישראל היא זו שתשמור יותר מכל מדינה אחרת על הנושא החשוב והעדין הזה של הגיור", אמר הרב לאו בדאגה. "הם לא האמינו שאי-פעם יצטרכו לשקול האם להכיר בתעודות גיור שיגיעו מישראל".

 

"הממשלה עושה כאן צעד מסוכן מאוד"

הרב הראשי התבקש להעביר מסר מהדיינים הבכירים הרב חנוך ארנטרוי, הרב אהרן יצחק ביננשטוק והרב מנחם געלי, ולפיו יש בהם "חשש עמוק ודאגה עצומה" מהצעתו של ח"כ שטרן. "הם הביעו בפניי את הזעזוע בעצם הפקעת האחריות של הגיור מהרבנות הראשית לישראל", סיפר.

 

הרב לאו פנה לראש הממשלה בדרישה לעצור את המהלך, יחד עם מקבילו, הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף. לדבריו, שמע דברים דומים

מרבני מדינות נוספים - והוא מבין אותם. "הממשלה עושה כאן צעד מסוכן מאוד", אמר. "אנחנו הולכים לכיוון מסוכן וחסר אחריות לעתידה היהודי של מדינת ישראל".

 

"איך המדינה שלנו תיראה אם רבנים בעולם אכן יודיעו כי הם יפסיקו להכיר בגיורים מישראל?" תהה הרב הראשי. "האם זו המטרה של הממשלה? להכביד על המתגיירים? הרי זה מה שיקרה בפועל! לא יכירו בגיורים הללו".

 

הרב לאו סיכם כי כפי שלא מובילים מהלכים משמעותיים בלי תיאום עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, ובוודאי שלא מפקיעים את סמכותם ופועלים בניגוד לעמדתם המקצועית - כך לא ייתכן לפעול בנושא זה ללא הסכמת הרבנות הראשית, ותוך התעלמות מחוות דעתה ההלכתית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמי אולפני גיור
רבני התפוצות יחרימו?
צילום: עמי אולפני גיור
צילום: אוהד צויגנברג
מודאג. הרב דוד לאו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים