שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סכנה: נטורופתים מעניקים טיפול שמותר רק לרופא

  למשרד הבריאות הגיעו תלונות על מטפלת שהציגה עצמה כ"ד"ר לנטורופתיה" והעניקה טיפולים כגון הזרקות של חומר קוסמטי, שמותר רק לרופאים לבצע. חקירה גילתה - עוד עשרות נטורופתים נותנים טיפולים תחת התואר "דוקטור"

  מתחזים לרופאים: דוקטורים מזויפים לנטורופתיה. עשרות מטפלים בישראל מחזיקים תעודות מזויפות של דוקטור לנטורופתיה ומטפלים באנשים ללא הכשרה מתאימה. במשרד הבריאות ובמשטרה חוקרים את המקרה על מנת להגיע למטפלים הלא מורשים ולמנוע פגיעה במטופלים, שעלולים לקבל טיפול ממי שלא הוסמך לכך.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  נטורופתיה היא שיטת ריפוי אלטרנטיבית שמאמינה בטיפול באדם בראייה הוליסטית. דרכי הטיפול הן תזונה, צמחי מרפא, מגע ועוד.

   

  עוד חדשות בריאות

  הכירו: הדילמה הראשונה של ועדת סל התרופות

  הדסה: הצנתור הסתבך - בן 45 מת יומיים אחרי

  עכשיו זה רשמי: מש' הבריאות קבע - זיהום אוויר מסרטן

   

  למשרד הבריאות הגיעו תלונות על מטפלת שהציגה את עצמה כ"ד"ר לנטורופתיה" והעניקה טיפולים בתחום, כולל הזרקות של חומר קוסמטי שרק לרופאים מותר להשתמש בו. משרד הבריאות העביר את התלונות למחלק ההונאה של מחוז מרכז במשטרה, שם פתח בחקירה הקצין ארנון חגיגי.

   

  בחקירה המשותפת התברר כי האישה קיבלה את התואר שלה מאוניברסיטת ברנדין בארה"ב, לאחר שלמדה במכללה לטבעונות בישראל.

   

  בדיקה בארה"ב גילתה שהאוניברסיטה כלל לא מוסמכת להעניק תואר שכזה, ובירור במכללה לטבעונות העלה שכבר ניתנו עשרות תארים דומים. התואר לא מוכר על ידי אף גוף רשמי במדינת ישראל.

   

  "המקרה מלמד שישנם עשרות אנשים שמציגים את עצמם בתור דוקטורים למרות שיש להם תעודה מזויפת שקיבלו בצורה לא חוקית תמורת כסף", אומר ד"ר רוני ברקוביץ', סגן ראש האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות.

   

  "התחום קשור לרפואה משלימה ואינו מוסדר"

  החשש במשרד הבריאות הוא שהמטפלים הלא מורשים מזריקים חומרים שאסור להם להשתמש בהם מכיוון שמדובר בפעולות שמותרות אך ורק לרופאים. למשל, על פי החשד, האישה שנחקרה הזריקה חומרים קוסמטיים למטופלים שלה. בנוסף, הנטורופתים נותנים למטופלים שלהם כדורים למרות שאינם מוסמכים לכך, ומדריכים אותם בנושאי תזונה ונושאים אחרים.

   

  ד"ר עקיבא זנבר, מנהל המכללה לטבעונות, אמר: "אני נתתי תעודה של המכללה של בוגר לימודי נטורופתיה, אני לא קשור לתואר בארה"ב. הפסקנו לתת את התארים האלו לפני מספר שנים".

   

  ממשטרת מחוז מרכז נמסר בתגובה: "החקירה בעניין האישה הסתיימה והתיק הועבר לפרקליטות מחוז מרכז".

   

  ממשרד הבריאות נמסר: "מקצוע הנטורופתיה הוא מקצוע מתחום הטיפול המשלים ואינו מוסדר על ידי המשרד. בהתאם לכך, משרד הבריאות אינו עוסק בהכרה בתואר ד"ר בנטורופתיה. עם זאת, משרד הבריאות מצפה מכל מי שנותן שירות בתחום הטיפול האלטרנטיבי לפעול בהגינות ותוך התמחות והתמקצעות בתחום השירות שהוא מציע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הזרקה, מכל סוג שהוא, מותרת רק לרופאים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים