שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אורן אהרוני
  אריאל הרוש בדרך להפסיד את קרב הירושה
  שוער מכבי נתניה המשיך להפגין חוסר ביטחון גם באימון הנבחרת בשפיים וכנראה ייצא מהמירוץ לאפודה הראשונה בקפריסין. ההערכה: אופיר מרציאנו או גיא חיימוב יקבלו את הקרדיט, כאשר שוער אשדוד זוכה לעדיפות. גוטמן יקבל את ההחלטה ביום הכיפורים

  שפת הגוף הלחוצה והפעולות חסרות הביטחון של אריאל הרוש באימון נבחרת ישראל אמש (ד') בשפיים, לעומת האדרנלין של אופיר מרציאנו וגיא חיימוב, לא הותירו יותר מדי מקום לספקות - השוער של מכבי נתניה כנראה לא יהיה זה שיפתח בין הקורות ביום שישי הבא בקפריסין.

   

  לפני האימון אתמול הודה חיימוב כי אחרי הפרישה של דודו אוואט, מי שהיה באנקר בקמפיינים האחרונים, קרה משהו בדינמיקה בין השוערים האחרים בנבחרת. לפתע התחושה שכל אחד מהשלושה יכול למצוא את עצמו כשוער הבכיר בתחילת הקמפיין.

   

  סטילס ו- וידאו: אורן אהרוני

  סטילס ו- וידאו: אורן אהרוני

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מדובר בשלושה שוערים שווים ברמתם, ונראה כי הדו קרב בין מרציאנו לחיימוב יהיה זה שיכריע בסופו של דבר. לשוער של מ.ס. אשדוד ישנה עדיפות מסוימת, שעשויה בסופו של דבר להוביל לכך שבשיחה לפני האימון ביום ראשון הקרוב הוא יבין כי האפודה של השוער הבכיר עם השם מרציאנו תמתין לו בחדר ההלבשה בניקוסיה.

   

  שוער נולד

  בית הנבחרות בשפיים הפך ביומיים האחרונים לאכסניה זמנית לגרסת שוער נולד. שלושת השוערים שנאבקים על אפודת השוער הבכיר במשחק פתיחת הקמפיין בעוד שמונה ימים בניקוסיה מנסים בעיקר להרשים את המנטור אלי גוטמן.

   

  אריאל הרוש. הקיץ הקשה שעבר עליו נותן את אותותיו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אריאל הרוש. הקיץ הקשה שעבר עליו נותן את אותותיו(צילום: אורן אהרוני)

   

  השלושה ניסו לשדר עסקים כרגיל ופיזרו חיוכים, אבל המתח ברור. הם כבר יומיים מתאמנים יחדיו בשפיים, מנסים להרשים את הצוות המקצועי, משדרים מנהיגות, צועקים ומזנקים. הטירוף במשחקונים הפנימיים היה בעיקר של השוערים, כאשר ווקאלית זה היה חיימוב שבלט, בעוד הרוש שקט למדי ומרציאנו מרוכז.

   

  הרוש סומן מראש כמי שאמור להיות היורש של אוואט, אבל אז הגיע משחק הידידות במקסיקו, ולאחר מכן הקיץ הקשה שעבר עליו, בסיומו עבר ברגע האחרון מבית"ר ירושלים לנתניה. במחזורים הראשונים העונה נראה היה כי הרוש איבד את הביטחון והיה רחוק מלהזכיר את מי שסומן כשוער העתיד של נבחרת ישראל.

   

  אמש באימון, במיוחד במשחקוני השלושה נגד השלושה על שטח מצומצם, ניתן היה לראות את ההבדל בין שוער לחוץ לבין שוערים שבטירוף לקבל את האפודה. מהפעולות שביצע במהלך האימון, כמו אפילו עקב שהוביל לאיבוד באחד המשחקונים, התקבל המסר שהרוש עצמו נכנע בקרב ומי שאמור היה להיות באנקר בין הקורות יישב על הספסל בניקוסיה כמעט בוודאות.

   

  צפו בגוטמן מדבר במסע"ת    (צילום: יוגב אטיאס)

  צפו בגוטמן מדבר במסע"ת    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גוטמן יקבל את ההחלטה לבדו

  גוטמן שומר את הקלפים קרוב לחזה. הוא לא משתף אף אחד מהצוות בתכניות שלו ולא מתעסק בספקולציות. מבחינתו של המאמן הלאומי ההחלטה תיפול לכל היותר ביום ראשון הקרוב, אולי עוד לפני, וכנראה שכבר במהלך הביקורים שלו בבית הכנסת בחיפה במהלך יום הכיפורים הוא יגבש לעצמו עמדה סופית.

   

  בניגוד לשנות האימון האחרונות שלו בהפועל ת"א ובנבחרת, בהם קיבל את זהות השוער הראשון כעובדה מוגמרת, הפעם החליט גוטמן כי הוא זה שיקבע מי יעמוד בין הקורות. אם בתקופה אצל האדומים היה ברור כי וינסנט אניימה יעמוד בין הקורות, ובקמפיין הקודם בנבחרת אוואט היה הבאנקר בהרכב, הפעם הסיטואציה שונה. 

   

  אופיר מרציאנו. שווה שתי הצלות בטוחות במשחק (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  אופיר מרציאנו. שווה שתי הצלות בטוחות במשחק(צילום: אבי רוקח)

   

  במחזור הליגה האחרון שלושת השוערים היו תחת עין בוחנת. אופיר מרציאנו נצפה על ידי מאמן השוערים, גיורא אנטמן, שהגיש דו"ח לגוטמן. המאמן הלאומי הגיע לנתניה וראה את חיימוב והרוש, שספג שער שני עם אשמה לא קטנה מצידו. כאמור, גוטמן, שבדרך כלל לא מתערב בעבודת מאמן השוערים שלו, וגם מעריך מאוד את אנטמן, הבהיר כי הוא יקבל את ההחלטה הסופית. 

    

  החלודה של הרוש, הרגליים הכבדות שלו, חוסר הביטחון והלחץ כנראה כבר הפילו את הפור לגביו. נותרנו עם מרציאנו וחיימוב. גם אתמול באימון מרציאנו המשיך את היכולת שלו מאשדוד והוכיח כי הוא שווה לפחות שתי עצירות בטוחות בכל משחק. אלא שמרציאנו סובל ממשחק רגל לא טוב ולא ניתן להתעלם מהעובדה שמעולם לא שיחק במסגרת אירופית.

   

  גיא חיימוב. זוכה לתמיכה בקרב אנשי המקצוע (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
  גיא חיימוב. זוכה לתמיכה בקרב אנשי המקצוע(צילום: אפי שריר)

   

  חיימוב הוא שוער יציב, לא אחד שיספק הצלות גדולות, אבל גם לא יקבל שערים שטותיים. הוא זוכה לתמיכה בקרב אנשי מקצוע רבים, למשל מאמן בית"ר ירושלים, מנחם קורצקי,

  שהיה שוער בעצמו ואמר שהוא חושב שחיימוב צריך לפתוח. ראוי לציין כי חיימוב עמד בשער הנבחרת בתקופת לואיס פרננדז, כאשר זו התארחה אצל קרואטיה בזגרב והוא גם שיחק עם קריית שמונה בליגה האירופית. 

   

  "אני רוצה לשחק, אבל יש מאמן שיקבל את ההחלטה", אמר חיימוב אמש לכלי התקשורת באימון הנבחרת, "שלושתנו רוצים לשחק בקפריסין, האווירה טובה ויש מלחמה ספורטיבית. כבר שיחקתי בנבחרת אצל לואיס פרננדז, קשה להגיע למעמד הזה מגיל קטן. אתה חולם להגיע לזה".

   

   

  צפו בשערים שספגו הרוש וחיימוב בשבת    (סטילס: עוז מועלם, וידאו: ONE)

  צפו בשערים שספגו הרוש וחיימוב בשבת    (סטילס: עוז מועלם, וידאו: ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גוטמן מודע לבעייתיות. כמאמן יסודי שההרכב שלו די ברור לקראת המשחק, הוא כבר יודע מה הכיוון שיתבשל במהלך יום הכיפורים. הוא רוצה שהשוער שייבחר יוכל להתכונן מנטלית בצורה הטובה ביותר לקראת אחד המשחקים החשובים בקמפיין.

   

  "כל שחקן כדורגל צריך ביטחון ואתן אותו לשחקנים שלי", הסביר גוטמן, "חשוב ששחקנים יהיו פנויים בראש ובגוף. סוגיית השוער מעניינת, ולכן לכל המאוחר ביום ראשון אחד מהם יידע מי יעמוד נגד קפריסין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים