שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישראל: 47% אוכלים מזון קפוא; 42% אוכלים מטוגן
  סקר חדש שבדק את הרגלי התזונה במשקי הבית בישראל מעלה נתונים מדאיגים: 74% מהנשים האחראיות על התזונה בבית אינן מצליחות להקפיד על תזונה בריאה, למרות המודעות שלהן לעניין. עוד עולה כי כ-22% מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל

  תופעת ההשמנה נחשבת כיום למחלה הכרונית הנפוצה ביותר בעולם המערבי. ישראל נחשבת לאחת מעשר המדינות המובילות בעליית שיעורי ההשמנה בעולם. מנתוני דו"ח מבקר המדינה עולה כי השמנת יתר היא תופעה הקיימת ב- 50% מבתי האב בישראל, כאשר 22.5% מהילדים בישראל סובלים מבעיית עודף משקל ו-8% מתוכם סובלים מהשמנת יתר.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  מסקר חדש שבדק את הרגלי התזונה של משקי הבית בישראל עולים נתונים מדאיגים בכל הקשור לתזונה שאנו אוכלים. מהסקר עולה כי 74% מהנשים האחראיות על התזונה בבית מוסרות כי חשוב מאוד להקפיד על התזונה בבית אך הן לא מצליחות להקפיד על כך.

   

  האחוז הגבוה ביותר בקרב נשים הרואות חשיבות רבה בהקפדה על תזונה נכונה אך אינן מצליחות ליישם זאת הן מאזור הצפון (81%), לאחריהן אזור ת"א (74%), אזור המרכז (72%), ירושלים (70%), חיפה (66%), דרום (65%). קבוצת הגיל המתקשה ביותר להקפיד בבית על תזונה נכונה היא קבוצת הגיל הצעירה ביותר בגילאי 25-34.

   

  לשמור על משקל בריא

  כך תחסכו 655 קלוריות בארוחת ראש השנה 

  מחקר ישראלי: ממתיקים מלאכותיים גורמים לסוכרת

  הטריקים של חברות המזון - שגורמים לנו להשמין 

   

  הקשר בין אורח חיים בריא לתזונה

  על השאלה מהם הדברים החשובים ביותר לדעתך בשמירה על אורח חיים בריא? האחוז הגדול ביותר מקרב הנשים הנשאלות טוענות כי אורח חיים בריא קשור בתזונה מאוזנת (49% מהנשאלות), 27% טוענות כי אורח חיים בריא מתקשר לאי אכילת מזון מתועש או מטוגן, 23% מהנשים חושב כי פעילות גופנית היא החשובה ביותר לאורח חיים בריא, 1% בלבד חושב כי לקיחת תוספות וויטמינים באופן קבוע מצביע על אורח חיים בריא.

   

  ומה מתקשר בעיני הנשאלות למזון בריא? 55% מהנשים הצהירו כי אוכל בריא מבחינתן הוא אוכל ביתי, 18% חושבות כי אוכל בריא הוא אוכל אורגני, 12% הצהירו כי אוכל בריא הוא אוכל מבושל, טרנד הצמחונות ההולך וגובר נובע לא רק בגלל היחס לחיות אלא גם מטעמי בריאות. ל- 7% מהנשאלות אוכל בריא מתקשר עם אי אכילת בשר.

   

  האם אנו נמנעים מאכילת מזון בריאות בשל היותו "פחות טעים" מהמזון המתועש והמוכן? מסתבר כי אחת מכל חמש נשים (20%) חושבות כי מזון בריאות אינו טעים.

   

  למרות המודעות לתזונה בריאה, רבע מהילדים סובלים מהשמנה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  למרות המודעות לתזונה בריאה, רבע מהילדים סובלים מהשמנה(צילום: shutterstock)

   

  למרות שזה לא בריא - אוכלים אוכל מטוגן

  מחירו של המזון האורגני והבריא ידוע כיקר ממחיריהם של המוצרים המקבילים שאינם אורגניים. ואכן אחוז גבוה, 71% נשים נמנע מלרכוש מוצרים אורגניים בשל מחיריהם הגבוהים. זאת לעומת 8% מהנשים בלבד אשר אותן מחירי המוצרים האורגניים אינם מטרידים ואינם מהווים עבורן שיקול ברכישה.

   

  סדר יומה של האישה הישראלית המשלב במרבית המקרים עבודה עם טיפול במשק הבית, משפיע אף הוא על הרגלי התזונה בבית. כמחצית מהנשים (47%) הנשאלות מודות כי בשל סדר יומן העמוס הן מכינות במקרים רבים ממזון קפוא או מזון בהכנה מהירה. רק 27% מהנשאלות מעידות שלמרות סדר יומן העמוס, הן מעדיפות להכין בבית ארוחה בריאה שאינה מורכבת ממזונות קפואים ומתועשים.

   

  מאכלים כמו שניצלים, קציצות או צ'יפס מטוגן הן מהארוחות המהירות והאהובות ביותר על ילדים. למרות הטיגון הלא בריא, מסתבר שנשים רבות ממשיכות להכין ארוחות ביתיות מבוססות טיגון. 11% מהנשים מכינות לפחות 5 פעמים בשבוע ארוחה מטוגנת, 27% בין 3-4 פעמים בשבוע, האחוז הגבוה ביותר (42%) מכינות בין 1-2 פעמים בשבוע ארוחה מטוגנת. הגידול במודעות לאוכל בריא גורם ל- 20% מהנשים שלא לבשל כלל ארוחות מטוגנות.

   

  החיפאיות - שיאניות האוכל המטוגן

  ומיהן שיאניות הכנת האוכל מבוסס טיגון או קפוא? מסתבר ש- 60% מהנשים תושבות חיפה מכינות אוכל שאינו בריא, 50% מאזור ירושלים, 48% מאזור ת"א, 43% מאזור הדרום ו-39% מאזור הצפון. קבוצת הגיל המרבה ביותר להכין ארוחות ממזון קפוא/מזון מהיר /ארוחות מטוגנות היא קבוצת הגיל הצעירה ביותר בגילאי 25-34.

   

  האם הסביבה בה גדלנו משפיעה על אורח החיים והרגלי התזונה שלנו? הסקר מראה כי סברה זו איננה נכונה. ההקפדה על תזונה נבונה בבית בו גדלו הנשים לא השפיע על איכות התזונה המועברת מהן לילדים.

   

  הסקר נערך ע"י חברת רושניק עבור חברת פיליפס בקרב מדגם מייצג של 301 נשים מקרב המגזר היהודי בגילאי 25-65 אשר הגדירו את עצמן כאחראיות העיקריות על התזונה בבית. "בשנים האחרונות אנו רואים מודעות גוברת ועולה לאורך חיים בריא הכולל בין היתר תזונה ובישול בריאים", אומר עודד פרוינד, מנכ"ל פיליפס מוצרי צריכה.

   

  הוא מוסיף ואומר כי "הסקר מוכיח כי נשים רבות בישראל מעוניינות בשמירה על תזונה בריאה של בני משפחתן אך יחד עם זאת אורח החיים המהיר העמוס והמורכב מקשה עליהן לעמוד במשימה זו. כיום אנו עדים למגמה עולמית של גידול במגוון פתרונות פרקטיים מהירים וקלים לבישול ביתי בריא המשתלב באורך החיים העמוס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  כמחצית מהאוכלוסיה אוכלים ג'אנק פוד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים