שתף קטע נבחר

חיפה: נחנכה שכונה חדשה ע"ש שמעון פרס

נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, חנך את שכונת "נאות פרס" שנקראה על שמו, במורדות הדרומיים של העיר חיפה. השכונה החדשה תכלול כ-7,000 דירות, מתוכן החלה כבר בנייתן של 1,700 דירות - כ-70% מהן כבר נמכרו "על הנייר". מרבית הדירות שנחטפו - בנות 3 חדרים ב-800 אלף שקל

נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, חנך היום (ג') אחר הצהריים את שכונת "נאות פרס" שנקראה על שמו, במורדות הדרומיים של העיר חיפה. טקס חנוכת השכונה, שהיא הראשונה שנושאת את שמו של נשיא המדינה התשיעי, נערך באצטדיון סמי עופר החדש הממוקם במרכז השכונה, שהוא עצמו נחנך רק לא מזמן.

 

כתבות נוספות על חיפה בערוץ הנדל"ן :

 

בשכונה הדרומית החדשה מתוכננות להיבנות כ-7,000 יחידות דיור בסך הכל, מתוכן החלה כבר בנייה של 1,700 יחידות. עד כה נמכרו 70% מהדירות שהחלו בבנייתן בעסקת מכירה "על הנייר". בעיקר נמכרו דירות קטנות בנות 3 חדרים ב-800 אלף שקל. בשלב הראשון ישווקו 1,188 דירות כש-25 מתוכן יהיו דירות קטנות.

 

חוץ מהדירות החדשות והאצטדיון המפואר, צפויה השכונה לכלול פארק מדעי החיים הנמצא בשלבי הקמה, פארק היי-טק גדול, משרדי חברת החשמל וכן מרכזי קניות ובילוי. היא ממוקמת החל משפת הים ומשתרעת עד לשלוחות הכרמל. במסגרת תוכניות הבנייה, יישארו שטחים ציבוריים פתוחים להולכי הרגל, מבני ציבור, גשרים ומערכת שבילי אופניים.

 

הדמיות השכונה החדשה. דירות 3 חדרים נחטפו (צילום: צביקה רוגר) (צילום: צביקה רוגר)
הדמיות השכונה החדשה. דירות 3 חדרים נחטפו(צילום: צביקה רוגר)

 (צילום: צביקה רוגר) (צילום: צביקה רוגר)
(צילום: צביקה רוגר)

 

"שישראל תהיה כמו חיפה ביחסים בין בני כל הדתות"

בטקס חנוכת השכונה השתתף גם ראש העיר חיפה, יונה יהב, שאמר כי "מדובר במתחם ייחודי בישראל - השילוב של מותגי היי-טק בינלאומיים, חברות ביוטק, מגורים הנבנים באיכות יוצאת דופן, מרכזי קניות ותרבות פנאי, הקרבה לחופי הים מחד ולכרמל, למוסדות האקדמיים האיכותיים אוניברסיטת חיפה והטכניון יהפכו את "נאות פרס" למותג בינלאומי כפי שמסמל שמעון פרס לתושבי העיר, המדינה והעולם כולו".

 

פרס מצדו הוסיף: "הייתי רוצה שישראל תהיה כמו חיפה ביחסים בין בני כל הדתות המתגוררים בה, כפי שחיים כאן יהודים וערבים. חיפה מסמלת את העתיד גם כעיר מחקר ומדעים. בכל פעם בה אני מבקר בעיר אני מוצא בה חברת היי טק חדשה מהמתקדמות בעולם". כמו כן הוסיף, "אני נרגש ממה שאתם עושים כאן בעיר לא מפני שהנצחתם את שמי אלא משום שהפכתם אותה לפסגת העתיד".

 

ההחלטה על קריאת השכונה ע"ש פרס התקבלה על ידי מועצת עיריית חיפה, בהמלצת יו"ר הוועדה לשמות, פרופ' יוסי בן ארצי. בן ארצי ציין כי המתחם משקף במידה רבה את פועלו וחזונו של נשיא המדינה לשעבר, והוסיף כי "ועדת השמות סבורה כי יהיה זה לכבוד לחיפה לקרוא לאזור 'נאות פרס' וכבוד לנשיא שמרחב רב-גוני זה המשקף את דמותו ייקרא בשמו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: צביקה רוגר
הדמיית שכונת "נאות פרס" בחיפה. תכלול 7,000 דירות
הדמיה: צביקה רוגר
צילום: צבי רוגר
פרס וראש עיריית חיפה יונה יהב בטקס ההשקה
צילום: צבי רוגר
מומלצים