שתף קטע נבחר

סיאטל: "יום קולומבוס" מעליב את האינדיאנים

מועצת העיר החליטה פה אחד כי במקום יום מגלה הארצות יציינו את "יום האמריקנים-הילידים". השינוי בא על רקע מחאה גוברת של אמריקנים-ילידים נגד סמלים המעליבים את מורשתם, כמו קבוצת הפוטבול "רדסקינס" (אדומי העור)

מועצת העיר סיאטל החליטה להחליף את "יום קולומבוס" ב"יום הילידים (אינדיאנים)" שנחוג בעיר. לפי ההחלטה שאושרה פה אחד אתמול (יום ב'), ב"יום הילידים" שייערך ביום שני השני באוקטובר - היום שבו מציינים ברחבי ארה"ב את "יום קולומבוס" - יחגגו את תרומתה של התרבות האמריקנית-ילידית ושל קהילת החברים בה.

 

עוד חדשות בעולם :

'סוריה חשפה מתקני נשק כימי נוספים בשטחה'

הניידים שעוזרים לצפון-קוריאנים לצאת מהעוני

קונגרס? אובמה? בחירות-אמצע: מורה נבוכים

 

בני שבטים אינדיאנים ותומכים אחרים של הקהילה האמריקנית-ילידית אומרים כי מדובר בצעד חשוב המכיר בהיסטוריה העשירה של האנשים הראשונים שחיו על אדמת אמריקה.

 

צפו בקטע מתוך "הדיילי שואו" על קבוצת הפוטבול "רדסקינס":

 

ההחלטה עברה על אף התנגדותם של אמריקנים ממוצא איטלקי ואחרים, שטענו כי אמנם "יום הילידים" מכבד קבוצת אוכלוסייה אחת, אך בו בזמן הוא מפלה את המורשת האיטלקית של אחרים.

 

מועצת העיר בלניגהאם סבורה גם היא כי "יום קולומבוס" נתפס פוגעני בעיני האמריקנים

הילידים. המועצה מתכננת לחוקק חוק שבמסגרתו ביום שני השני באוקטובר יצוין "יום קואסט סליש", קבוצת ילידים מהחוף הצפון-מערבי של האוקיינוס השקט.

 

לאחרונה התעוררה מחאה גדולה בארצות הברית נגד סמלים ומועדים פוגעניים לאוכלוסייה הילידית של אמריקה. מרכז המחאה, הזוכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת בארה"ב, כמו גם תוכניות הסאטירה של ג'ון סטיוארט וג'ון אוליבר, הוא מאבקם של האמריקנים-ילידים נגד שם קבוצת הפוטבול רדסקינס (אדומי העור), כינוי גנאי נגדם.

 

בשבוע שעבר הפגיש סטיוארט בתוכניתו בין פעילים אמריקנים-ילידים לבין אוהדי הקבוצה. המפגש הטעון גרם לאוהדים מבוכה והם סיפרו ל"וושינגטון פוסט" כי הרגישו שעשו להם "אמבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים