שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מועדון לילה": גברים מעלים עובש

  אף אחד מהמשתתפים בפאנל אינו שחקן קומי, הבדיחות תפלות והיחס לנשים פשוט מגעיל. גם הרכש החדש צביקה הדר מצחיק כאחרון בדרני המלונות. פתיחת העונה החמישית של "מועדון לילה" היא כנס של גברים עייפים

  במילה אחת: עובש. לפני שאחטט בו קצת – עם כפפות - הנה 300 מילה על שובניזם טלוויזיוני מגעיל. גברים ספקנים מוזמנים לדלג. באמת לא אכפת לי, ההפסד שלכם.

   

  דינה סנדרסון שימשה כעלה התאנה של "מועדון לילה", ששודרה אתמול (ד') בקשת, למען לא יראו את ערוותה הכלל-גברית. טל ומרעיו היו מודעים לסערה שעורר הפרומו שבו לא נכללה, והגיבו על כך בדרכם: ציניות וזלזול ואפילו רמיזה שסנדרסון עצמה איכשהו אשמה בכך (טל, להזכירכם, הוא המלך הכל יכול של התוכנית). סנדרסון נבעטה החוצה קצת לפני האמצע, ובמקומה – לשם ייצוג הולם לקרחים, כדי שנוסבאום לא יהיה לבד? הובא צביקה הדר. הוא היה מצחיק כאחרון בדרני המלונות.

   

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  "משהו ממני": לצפות, לבכות, לחשוב

  "תיקים מהסניגוריה": גם חשובה וגם טובה

  "משפחה מודרנית": חיה באושר

   

  אבל היו עוד נשים בתוכנית. שרת הבריאות, שקטורזה התעקש שלוש פעמים לקרוא לה "שר הבריאות" לפני שעלתה על מסך גדול ואימתני, כאילו בעולמו לא תיתכן שרה. היא הגיעה כדי להפציר בנו להתחסן. זו לא הטעות התקשורתית הראשונה שלה, וטל, ידען גדול, דאג לכך שלא תהיה לה שליטה על הקונטקסט שבו היא מופיעה. מה שיצא הוא מורה מעצבנת.

    

  הוציאו את הפורמט מהארון, ולא ניערו מאבק. "מועדון לילה" (צילום: מאיה באומל-בירגר) (צילום: מאיה באומל-בירגר)
  הוציאו את הפורמט מהארון, ולא ניערו מאבק. "מועדון לילה"(צילום: מאיה באומל-בירגר)

  אחריה הובאה האחות לודמילה, שנבחרה בשל דמיונה לאחות מן הגיהינום בסרטים רעים במיוחד, כולל מבטא. כן, המתחסנים באולפן פחדו ממנה נורא. קטורזה אפילו פלבל בעיניו בהיסטריה. אלה היו הנשים: שק החבטות סנדרסון, המורה גרמן והמפחידה לודמילה. ללודמילה, אם לא שמתם לב, אין אפילו שם משפחה.

   

  עוד נשים היו ברקע. כחומרים לסטנדאפ, לא כמשתתפות חלילה. על תקן אשתו של - וחמותו של - קטורזה. הנה מדוע דאעש לא יצליחו לערוף את ראשו של קטורזה ביעילות: כי מרוב שהוא אומר כל הזמן "כן" לאשתו, הנעבעך, צמחו לו שרירים בצוואר. והיו הנשים בווטסאפ, אלה שאורי חזקיה חיקה בהלעגה חסרת חן והסביר איך הן חופרות וחופרות. והיתה בדיחה לא מוצלחת של נוסבאום על טבעונות וזה שלנתניהו אין ביצים, וגם אחת על זה שהוא רגיש ובכה ב"אבא גנוב 2".

   

  האחות המפחידה לודמילה ()
  האחות המפחידה לודמילה
   

  סנדרסון, ביציאה רעה במיוחד, אמרה "מועדון לילה ללא נשים זה סתם גיי בר", אבל זה לא. זה מפגש שוביניסטי מתוכנן היטב שבו לנשים יש רק תפקיד של שק חבטות. זה משפיל, זה מיותר ובעיקר - לא מצחיק, מפני שכאשר כל הגברים באולפן מתייחסים לכל הנשים ביקום באופן סטריאוטיפי ומלעיג, זה שובניזם.

   

  נגמרו 300 המלים, אז רק עוד משפט: בעונות הקודמות הובאו נשים כקישוט. כשאורי גוטליב רייר על בר רפאלי ולרלר בלי הכרה, הביאו אותה שוב כדי לשעשע אותו. כשגל גדות החליקה ונפלה, זה נכנס לתוכנית. רוצים עוד הוכחות ליחס מגעיל לנשים? תמשיכו לצפות. הן יבואו.

   

  גיחי, וגם פחחחח

  עובש, אמרתי: טל הוציא מן הארון את הפורמט הישן והטוב, לא חבט בו כדי לנער או לרענן – למה להחליף סוס מנצח, אתם שואלים. ובכן, מר-טלוויזיה מסחרית יודע שהכמיהה לחידוש בעונות מתקדמות של תוכניות היא חלק מן האפיל לשהן. אפילו ב"אח הגדול" מחליפים משימות וספות. אצלו – כלום. אותם קטעי וידאו שראינו ביוטיוב, אותן דחקות פיזיות ארוכות ומאולצות ששלחו הפעם את אורי חזקיה, היחיד מבין חברי הפאנל שיכול לעמוד בהן, לשמש כמלקחיים אנושיות במכונה ענקית שבתוכה יש דובונים שצריך להרים ולזרוק לקהל באולפן. גיחי. גם גג החיסונים נגד שפעת היה מלא חן של שנות ה-60 הטלוויזיוניות.

   

  דינה סנדרסון. נעלמה באמצע ()
  דינה סנדרסון. נעלמה באמצע
   

  אף אחד מן המשתתפים בפאנל אינו שחקן קומי, וכולם יכולים מקסימום לדגמן פרסומות לבנק. הם לא משכנעים כשהם נאלצים להעמיד פני מבוהלים מחיסון פשוט. ומה הקטע עם דינה סנדרסון שמדברת רוסית וארז טל מתפעל ומשתאה - הלו, מליון וחצי ישראלים מדברים רוסית, זה לא כל כך אקזוטי. וגם לא מצחיק. בעצם, אולי מצחיק כמו "מה עושים ג'ובניקים בדאעש? ראש קטן" (הכותבים של נוסבאום) או בדיחות האייפון 6 של קטורזה, "אתה מביא לסבא אייפון והוא זורק לחם לאנגרי בירדז). גיחי, וגם פחחחח.

   

  לטובה צריך לציין היעדר יחסי של וולגריות, בגלל מגבלות הפריים טיים, למעט אורי חזקיה שהתעקש פעמיים לומר שהוא סתם עשה שעווה בטוסיק ומלמל גם משהו על קונדומים. יפה.

   

  "אחד מכל שלושה משתתפים בתוכנית ריאליטי על סלבס הוא לא סלב" אמר נוסבאום, או שמא היתה זו סנדרסון לפני שהעיפו אותה, אפרופו "הצילו, אני לא יודע לבשל" האיומה בפני עצמה. מי שגר בבית הזכוכית, שלא יזרוק אבנים בבקשה. "מועדון לילה", בפרק הראשון שלה בעונה החמישית, היא כנס של גברים עייפים, משועממים ומכווצי שרירים בסוף המילואים שלהם. נתוני הרייטינג לא יוכיחו שטעיתי, אלא שיש בארץ הזאת יותר מדי גברים שמתגעגעים למילואים, שזה, כידוע, מרחב מוגן מנשים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיה באומל-בירגר
  "מועדון לילה". באו למילואים
  צילום: מאיה באומל-בירגר
  לאתר ההטבות
  מומלצים