שתף קטע נבחר

שיה לה-באף התנצר: "מצאתי את אלוהים"

השחקן היהודי זוכה פרס ה"אמי" סיפר כי החליט לעבור צד לאחר תהליך רוחני שעבר, במסגרת העבודה על הסרט "זעם", לצד בראד פיט. לה-באף הבהיר כי פיט עצמו היה שותף תומך בתהליך הרוחני, וכי במאי הסרט ליווה אותו בדרכו החדשה. "הפכתי נוצרי לא בדרך מזויפת, אלא בדרך מאוד אמיתית"

השחקן היהודי-אמריקאי שיה לה-באף, הודיע כי התנצר. בראיון למגזין Interview סיפר כי "גילה את אלוהים" על סט סרטו החדש "Fury" (זעם), וציין כי "המהפכה הדתית" בחייו הופיעה כחלק מעבודתו על בן דמותו בסרט. ומי המיסיונר שליווה אותו בדרכו החדשה? לא אחר מכוכב הסרט בראד פיט.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

השחקן זוכה פרס ה"אמי" על סדרת דיסני בכיכובו "אצל סטיבנס", היה מעורב לאחרונה בשורה של תקריות מביכות, שכללו, בין היתר, צעקות על קולגות ובילוי לילי בתא המעצר - ואת השינוי התיאולוגי הוא מגדיר כ"הצלה".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מביתו שבניו-יורק תיאר לה-באף בן ה-28, כיצד הובילה העבודה למהפך. במרכז עלילת הסרט "זעם" - משימה בלתי אפשרית של חיילי טנק אמריקאים עם מפקדם (בראד פיט), בעומק השטח הנאצי במהלך מלחמת העולם השנייה. כשהוא "כלוא" בתוך מודל של טנק שרמן אמריקאי, היה ללה-באף זמן, לדבריו, להרהר על ייעודו הרוחני.

 

בעבר אמר: "אני מרגיש שחצן שאני אומר שאני יהודי. לא שחצן רע, שחצן באופן חיובי, מאחר שמה שאני באמת אומר הוא שאני מהנבחרים המעטים שנותרו". שיה לה-באף (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בעבר אמר: "אני מרגיש שחצן שאני אומר שאני יהודי. לא שחצן רע, שחצן באופן חיובי, מאחר שמה שאני באמת אומר הוא שאני מהנבחרים המעטים שנותרו". שיה לה-באף(צילום: רויטרס)

 

לדבריו, השחקן בראד פיט ובימאי הסרט דיוויד אייר, היו שותפים מלאים בדרכו החדשה, כשפיט המגיע מהאיזור המכונה "חגורת התנ"ך" מספק לו תמיכה רוחנית, אף שהוא עצמו איננו נוצרי דתי, ואילו "דיוויד אייר לגמרי מחויב לנצרות", כדבריו.

 

"אני יודע שאני לומד המון על עצמי ועל הקהילה שלי, וזה מזכך לחלוטין", הוסיף לה-באף. "אני מאמין בכוחו המרפא של הקולנוע. זה רוחני בשבילי, לא סתם עבודה. הפכתי לנוצרי, אבל לא בדרך מזויפת, אלא בדרך מאוד אמיתית. יכולתי רק לדקלם את התפילות מהדף (בסרט), אבל זה היה דבר אמיתי שבאמת הציל אותי. אתה לא יכול להזדהות עם זה לפני שעברת את זה בעצמך. זאת הייתה כניעה מוחלטת של הלב, ויתור על שליטה".

 

עד לא מזמן, התגאה ביהדותו

לה-באף נולד לאם יהודייה, ואף חגג בר מצווה. הוא היה מחובר ליהדותו, כפי שהצהיר בראיונות שונים. בשנת 2004 סיפר כי הוא

רואה "תועלת" בלהיות יהודי, ובהזדמנות אחרת אמר: "אני מרגיש שחצן שאני אומר שאני יהודי. לא שחצן רע, שחצן באופן חיובי, מאחר שמה שאני באמת אומר הוא שאני מהנבחרים המעטים שנותרו".

 

השינוי הפתאומי הוא חלק משרשרת התנהגויות בלתי ברורות של הכוכב הצעיר בתקופה האחרונה, שכללו על פי פרסומים, מכות עם השחקן אלק בולדווין, מעצר במופע קברט לאחר שהפריע, מרדף אחרי הומלס והטלת צרכים בפומבי.

 

הפעם, נראה כי לה באף, כוכב "רובוטריקים", מחפש אחר התחלה חדשה: "אני בורח כל החיים שלי. בורח מעצמי, בין אם זה לסמים, לשתייה או סרטים, או לא משנה מה... אני תמיד בורח. אני אדם שאוהב את האשליה, וזו הסיבה שאני אוהב להיות שחקן. אף פעם לא באמת הסתכלתי על עצמי, או התמודדתי ולקחתי אחריות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים