שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרסום ראשון: תוכנית הריאליטי "הישרדות" עוברת סופית לערוץ 2

  לאחר קרב משפטי ארוך ועיקש של למעלה משנתיים, ל-ynet נודע כי פורמט הריאליטי "הישרדות" יעבור סופית לידיה של זכיינית ערוץ 2, רשת

  הקרב על תוכנית הריאליטי "הישרדות" הסתיים - ערוץ 10 ימשוך את תביעתו לשדר את התוכנית ובכך תמה לה אחת הסאגות הגדולות שידעה הטלוויזיה המסחרית.

  כל זאת במסגרת הסכם פשרה שנחתם בין ערוץ 10, רשת והחברה הבריטית Castaway, לפיו הבריטים יוותרו על תביעותיהם כלפי ערוץ 10 וזה יוותר על זכויות השידור שתבע - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet.

   

  פעם הבאה הגמר בערוץ 2. זוכה "הישרדות VIP", איתי שגב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  פעם הבאה הגמר בערוץ 2. זוכה "הישרדות VIP", איתי שגב(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  ההחלטה של ערוץ 10 לוותר על התוכנית נבעה מתוכנית ההבראה של מנכ''ל הערוץ יוסי ורשבסקי, לפיה יתמקדו בערוץ בשידורי אקטואליה ופחות בתוכניות ריאליטי גדולות כפי שהקפידו לעשות בשנים האחרונות. במסגרת תוכנית זו, וויתרו בערוץ גם על תוכניות הריאליטי "היפה והחנון", "זוג מנצח" ועוד.

   

  כבר יותר משנתיים שפורמט הריאליטי "הישרדות" מצוי בין כותלי בית המשפט והרחק ממסך הטלוויזיה. כזכור, קצת יותר משבועיים לפני גמר עונת ה-VIP של התוכנית, באוגוסט 2012, זכיינית ערוץ 2 רשת היכתה בתדהמה את תעשיית הטלוויזיה בישראל והודיעה כי רכשה את פורמט הדגל של ערוץ 10. אולם ראשי ערוץ 10 לא הרימו ידיים והגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בניסיון להשאיר את הפורמט בידיהם.

   

  מכאן נגררו הצדדים לדיונים ארוכים בבית המשפט, וטענת ערוץ 10 נשענה בין היתר על כך שהאופציה שלהם לניהול משא ומתן - שלושה חודשים מתום העונה האחרונה (השישית במספר), לא מומשה.

  ברשת לעומת זאת התעקשו שהזכויות שלהם. ראשי החברה הבריטית Castaway, בעלת הפורמט, התייצבו לצדם והכריזו שערוץ 10 לא עמד בחובותיו, ואף ויתר על כל הזכויות שלו לעונות עתידיות.

   

  מאז, החלו הצדדים בנסיונות להגיע לפשרה, אולם אלה לא צלחו - בעיקר בגלל ההתעקשות של החברה הבריטית. באחד הדיונים אף הציע השופט גדעון גינת שהעונה השביעית של תוכנית הטלוויזיה תשודר בערוץ 10. בתמורה לכך הערוץ לא יטען שיש לו זכויות על שידורה, ולאחר מכן יעבור הפורמט לרשת. צ'ארלי פרסונס, הבעלים של Castaway הצהיר כי הוא אינו מוכן לעבוד עם ערוץ 10 יותר, מה שסתם כמעט כל דרך אפשרית לפשרה. כעת כאמור, תמה הסאגה בפשרה.

   

   

  לא זר על מסך "רשת". גיא זוארץ (צילום: ורד אדיר) (צילום: ורד אדיר)
  לא זר על מסך "רשת". גיא זוארץ(צילום: ורד אדיר)

   

  באי כוחה של חברת Castaway בישראל, עוה"ד אופיר וייסבן ודניאל מנור מסרו: "Castaway וצ'ארלי פרסונס, נרגשים לקראת ההפקה המחודשת של הישרדות ושידורה כבר במהלך 2015. הסכסוך עם ערוץ 10 הסתיים לשביעות רצוננו - התביעה של ערוץ 10 נדחתה במלואה ואילו התביעה שכנגד התקבלה כך שניתן צו מניעה קבוע כנגד ערוץ 10, במסגרתו נאסר על הערוץ או מי מטעמו לעשות כל שימוש בחלק כלשהו מהפורמט "הישרדות", או בחומרי ההפקה של העונות הקודמות של "הישרדות" (1-6), אשר מהווים כולם קניינה של Castaway. כן נאסר על ערוץ 10 להפיק או לעשות שימוש בפורמטים הדומים ונגזרים מ"הישרדות". בשלב זה של הבירור המשפטי, החליטה Castaway לוותר על חלק מחובות ערוץ 10 בשל מצבו הכספי הרעוע של הערוץ ועל מנת לאפשר לצופים הנאמנים בישראל לשוב ולצפות בפורמט האהוב והמצליח".

   

  עו"ד חגי דורון ממשרד ש. הורוביץ, בא-כוחה של רשת, מסר בתגובה: "אין ספק, כי בית המשפט היה פוסק לטובתה של רשת, כפי שגם נקבע עוד בתחילת הדרך בבית המשפט העליון. כל אמירה אחרת היא חסרת בסיס ואינה מבוססת על דבר. ערוץ 10 הגיש תביעה מופרכת ונואשת, שכל מטרתה היתה ניסיון חסר יסוד להיאחז בקרנות המזבח ולעכב ולחבל בהעברת התוכנית "הישרדות" לרשת. העדויות שנשמעו בבית המשפט במהלך הדיון דיברו בעד עצמן. לא בכדי הציע בית המשפט לערוץ 10 כבר לפני שנה לחזור בו מתביעתו. מצער הדבר שרק עתה הפנים ערוץ 10 את הכתובת שהיתה כל העת על הקיר, אך משכך אירע, עשה ערוץ 10 הכל על מנת לסיים את התיק טרם שיינתן פסק-דין, שברור היה גם לו שיהיה נגדו. מכל מקום, פניה של רשת לעתיד, והיא שמחה לשוב ולהתמקד ביצירה טלוויזיונית ולא בהתכתשויות משפטיות".

   

  מערוץ 10 נמסר: "המהלך העסקי והתכני שהתחלנו לפני מספר חודשים התגבש וכבר נושא פרי. ערוץ 10 הינו כיום ערוץ ברודקאסט שמתמקד בתכני אקטואליה, תחקיר, דוקו, ודרמה. מרגע שהתוכנית העסקית ולוח השידורים קרמו עור וגידים כבר לא היתה שום תוחלת בסיום של ההליך המשפטי בעניין זכויות השידור של הריאליטי 'הישרדות'. על פי המסתמן ענף הטלוויזיה הולך לקראת הסרת חסמים ותחרות בין מספר ערוצים. אנחנו בטוחים ש'רשת' תמשיך להפיק ולשדר בישראל את הריאליטי 'הישרדות' ומאחלים לה בהצלחה".

   

  עו"ד בוקי כצמן המייצג את ערוץ 10 מסר: "מבחינה משפטית הייתי שמח להגיע להכרעה משפטית בתיק עקרוני וחשוב כזה. אין לי ספק שההכרעה שהיתה מתקבלת היתה לטובת ערוץ 10, בהמשך ישיר להחלטה הקיימת שניתנה בבקשה לצו מניעה זמני, ובהמשך להתבטאויות בית המשפט במהלך כל הדיונים. משהשתנתה המדיניות העסקית של הערוץ, נותר רק הצורך להדוף את התביעות הקלוטות מן האוויר שהוגשו נגד הערוץ וכך נעשה".

   

  בקשת הפשרה שהוגשה לביהמ"ש. "הישרדות" ()
  בקשת הפשרה שהוגשה לביהמ"ש. "הישרדות"

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עוברת ל-2. תתרגלו. "הישרדות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים