שתף קטע נבחר

משרד השיכון: דירה בב"ש תעלה 700 אלף ש'

ועדת המכרזים של משרד הבינוי והשיכון פרסמה את תוצאות המכרזים לבניית דירות בערים באר שבע, נהריה, בית שאן, בית שמש ותל-אביב. השר אריאל: "הצלחת המכרזים מצביעה על ירידה אפשרית של 30% במחירי הדירות"

ועדת המכרזים של משרד הבינוי והשיכון פרסמה היום (ב') את תוצאות המכרזים ששיווק בערים באר שבע, נהריה, בית שאן, בית שמש ובתל-אביב. המכרזים, שנסגרו בהצלחה, מצביעים על ביקושים גבוהים מצד היזמים בעיקר לבנייה רוויה. לדברי שר השיכון, אורי אריאל, הביקושים מצביעים על ירידה אפשרית של 30% במחירי הדירות בערים אלה.

 

עוד על שיווק קרקעות ומכרזים  בערוץ הנדל"ן :

 

>> גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

 

במשרד השיכון מייחסים את ההצלחה במכרזים בעיר באר שבע למעבר הצפוי של מחנות צה"ל לנגב והאישור הקרוב של חוק מע"מ אפס. כך, למשל, במכרז לבניית 205 יחידות דיור ב-5 מתחמים בשכונת נווה זאב בעיר, הוצעו לא פחות מ-18 הצעות, בעלות קרקע ממוצעת של 113 אלף שקל ליחידה לא כולל מע"מ, ובעלויות פיתוח בגובה של 81 אלף שקל ליחידה כולל מע"מ.

 

חברת ארזי הנגב יזום ובנייה זכתה בקרקע לבניית 37 דירות במכרז זה וחברת ארזים (גיא) זכתה בקרקע לבניית 53 דירות. חברת האחים בוסקילה זכתה במתחם של 25 יחידות, וחברת דלויה מרכז הבנייה זכתה במתחם הגדול ביותר בן 62 יחידות. חברת י.ר.נ בניה ופיתוח זכתה במתחם של 28 דירות. דווקא בשכונה הדרומית בירוחם, נכשל מכרז לבניית 196 יחידות דיור ב-3 מתחמים.

 

גם בצפון הארץ נרשמו ביקושים לקרקעות, כאשר 6 הצעות הוגשו ל-3 מתחמים הכוללים 326 דירות בשכונה הצפון-מזרחית בנהריה. חברת אזורים זכתה במתחם לבניית 230 דירות, ואילו חברת טרקלין יזום ובניה וחברת י.א. אלון בניה זכו כל אחת במתחם בן 48 יחידות (96 דירות בסך הכל). הזוכים רכשו את הקרקעות בעלות קרקע ממוצעת של 31 אלף שקל ליחידה לא כולל מע"מ ובעלויות פיתוח בגובה כ-80 אלף שקל ליחידה כולל מע"מ.

נהריה. ביקושים לקרקעות (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
נהריה. ביקושים לקרקעות(צילום: אבישג שאר-ישוב)

שר השיכון: דירות יימכרו ב-700 אלף שקל

לדברי משרד השיכון, גם המכרז לבנייה רוויה בשכונה הדרום מערבית בבית שאן עלה יפה, כאשר חברת גלעד מאי חברה להשקעות בניה ופיתוח זכתה במתחם לבניית 40 יחידות דיור. בשכונת רמת בית שמש בבית שמש הוגשו 12 הצעות למכרז לבניית 36 יחידות דיור, כאשר הזוכה הייתה חברת אור עמי בנייה והשקעות. בתל-אביב, זכתה חברת חינאוי ניקולא 1995 במכרז לבניית 4 יחידות דיור ברחוב יפת 178.

 

השר אריאל אמר בעקבות התוצאות כי "הקבלנים והיזמים ממשיכים לרכוש קרקעות בכל רחבי הארץ, והפעם גם במחירים נוחים למדי, על רקע יציאתם הצפויה של מכרזי מחיר מטרה ולקראת החלתו של חוק מע"מ אפס. המשמעות של מחירי הזכייה היא ירידה אפשרית של 30% במחיר הדירות בערים אלה, כמו נהריה ובאר שבע, הן בזכות מחירי הזכייה הנמוכים והן בזכות ההפחתה של מעל 15% ממחיר הדירות בשל מע"מ אפס".

 

הוא הוסיף כי "לא מדובר בחזון אחרית הימים, אלא בדירות שיוכלו להימכר בעוד מספר חודשים, עם השלמת תוכניות הדיור של מחיר מטרה ומע"מ אפס בשבועות הקרובים. לאור התוצאות, דירת 4 חדרים יכולה בהחלט להימכר לצרכן בערים מבוקשות אלה ב-700 אלף שקל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
בנייה בבאר שבע. הצלחה בביקושים למכרזים
צילום: הרצל יוסף
מומלצים