שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

  הוארך מעצר התוקף של זהבי, קטטה אלימה מחוץ לביהמ"ש

  מעצרו של אלרואי ידעי, החשוד העיקרי במהומה שגרמה להפסקת הדרבי, הוארך עד יום ה'. פרקליטו: "הוא לא נכנס כדי לתקוף את זהבי, אלא כדי להעיר לו על הפרובוקציה". צפו בקטטה בין האוהדים מחוץ לבית המשפט

  החשוד המרכזי מבין אוהדי הפועל תל אביב, שהיה מעורב אמש במהומה שגרמה לפיצוץ הדרבי, הובא היום לבית המשפט להארכת מעצר. האוהד אלרואי ידעי, שתקף את ערן זהבי, הגיע בגופיה שחורה כשסמל הפועל ת"א מוטבע עליה.

   

  הדרבי התל אביב פוצץ:

   

  האוהד נראה בטוח בעצמו בעת שעשרות צלמים צילמו אותו. כשנשאל אם הוא לא מצטער על שפרץ לכר הדשא בניסיון לפגוע בזהבי, השיב: " מה שהיה, היה". השופט החליט להאריך את מעצרו עד יום חמישי.

   

  צפו בקטטה מחוץ לבית המשפט

  צפו בקטטה מחוץ לבית המשפט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השוטר שעצר את האוהד אמר בדיון: "הוא גרם לסיכון חיי אדם. מה שרואים בטלוויזיה זה ניסיון ברור של החשוד לתקוף שחקן במגרש". נציג המשטרה בדיון, רס"מ משה פויסטרו: "החשוד נוהג לשתות משקאות משכרים. החשוד אמנם טוען שזה לא משפיע עליו, אבל הוא מסוכן".
   
  פרקליט החשוד טען שמרשו לא נכנס לדשא לתקוף את ערן זהבי, אלא כדי להעיר לו על הפרובוקציה כלפי אוהדי הפועל. לטענתו, כניסתו למגרש לא הביאה להפסקת המשחק, אלא כניסת אוהדי מכבי. הפרקליט טען: "החשוד טוען ששוטרי היס"מ היכו אותו".
   
  האוהד בזמן העימות עם זהבי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  האוהד בזמן העימות עם זהבי(צילום: ראובן שוורץ)
   

  "ברור שהתמונות מדברות בעד עצמן", אמר עורך דינו של ידעי, אסף אלוויה. "הוא לא בא לתקוף את זהבי, אלא בא להגיב לפרובוקציה. אני מקווה שבית המשפט בדיון הבא כבר ישחרר אותו, ושנסגור את התיק הזה. הוא רץ לזהבי, כשהוא הרגיש מאוים ואז החלו חילופי מהלומות. זהבי עצמו הכה את החשוד ומשום מה לא נחקר. הכל החל בהתגרויות של ערן זהבי. פיצוץ המשחק לא נובע מהחשוד, אלא מההתנהגות של שחקני ואוהדי מכבי".

   

  צפו בדיון באולפן ynet על אירועי הדרבי    (צילום: ניצן דרור, חגי דקל)

  צפו בדיון באולפן ynet על אירועי הדרבי    (צילום: ניצן דרור, חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "המעשים המיוחסים לחשוד חמורים וקשים מכמה היבטים", קבע השופט. "המעשים מאפיינים אלימות קשה שהייתה עלולה להביא לפגיעות גוף. שנית, מעשים מאופיינים בבריונות, פריעת חוק, בזלזול בסדר הציבורי והספורטיבי. כמו כן, למעשים אלו יש השכלות ספורטיביות וחינוכיות קשות. החשוד מהווה בשלב זה מסוכנות ואני לא רואה בשלב זה חלופה למעצר בית. אני מורה על מעצרו עד ה-6.11".
   
  בזמן שאוהדי הפועל ומכבי תל אביב המתינו להמשך הדיון במעצר חבריהם, התפתחה קטטה בין שני המחנות מחוץ לכתלי בית המשפט בתל אביב, אשר כללה שימוש במוטות ברזל. זאת, על רקע הקנטות בהמשך לארועי הדרבי. שלושה אוהדים נעצרו, לאחר שאנשי הביטחון של בית המשפט הגיעו למקום. לדברי עדי ראיה, המשתתפים בקטטה נראו מדממים.
   
   
  האוהד בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  האוהד בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  דיון נוסף בבית המשפט התנהל בעניינו של אוהד אחר של הפועל ת"א, שהגדיר את תפקידו כאיש קשר. לטענתו, תפקיד זה זכה לאישור ההתאחדות

  לכדורגל ויש לו אישור להכנס למגרש . נציג המשטרה טען שאין לו אישור להיכנס למגרש במהלך משחק.

   

  השופט החליט לשחרר את אותו אוהד בערבות ובתנאים מגבילים. חל עליו איסור להגיע למגרשי הכדורגל והכדורסל עד סוף העונה. הוא חויב להתייצב במשטרת מסובים במחצית כל אחד ממשחקיה של הפועל ת"א בכדורגל.

   

  צפו באבטחה על יד ביתו של ערן זהבי    (צילום: אבי מועלם)

  צפו באבטחה על יד ביתו של ערן זהבי    (צילום: אבי מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מדובר באוהד לא צעיר, בן 46, שטען כי הגיע עם ילדיו ולא נכנס אל כר הדשא. המשטרה אמנם לא ביקשה את המשך מעצרו, אבל טענה כי החשוד נראה מטפל על המעקה היציאה ויורד בשביל שבין היציאה למגרש.

   

  מעצרו של אוהד נוסף הוארך עד יום חמישי. לפני המשחק התבקש האיש לצאת מהיציע בטענה שהוא אוהד של הקבוצה היריבה. לטענת המאבטח, הוא סירב לעזוב את המקום, איים שידקור אותו ואף תקף אותו. פרקליטו של החשוד טען שהוא לא אוהד של אף אחת מהקבוצות והכחיש את החשדות נגדו.

   

  כמו כן, הוארך מעצרו ביום אחד של אוהד מכבי ת"א, בן 26 , שנחשד כי בשעה שהתבקש להתפנות מהיציע תקף מאבטח באמצעות מטריה;  מעצרו של אוהד נוסף הוארך ביומיים בחשד לתקיפת מאבטח ואיומים.

   

  בסך הכל הוארך מעצרם של שבעה אוהדים שנכחו בדרבי התל אביבי. הארכת המעצר האחרונה הייתה סוערת במיוחד: המשטרה טענה כי החשוד, אוהד מכבי שפרץ לכר הדשא, הנחית מכת אגרוף בפניו של אחד השוטרים ונשך ברגל שוטר אחר במהלך מעצרו בבלומפילד. אחד מבני משפחתו של החשוד, תקף מילולית את קצין המשטרה וכשראה כי מצלמים אותו - ניסה לתקוף גם את הצלם. החשוד עצמו הכחיש את כל החשדות המיוחסים לו וטען כי הוא זה שהותקף על ידי חמישה שוטרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים