שתף קטע נבחר

כך ייראו שקיות הבד לקניות שיחולקו בחינם

חוק השקיות אמנם עדיין לא אושר סופית, אולם המשרד להגנת הסביבה חושף את השקיות שיחולקו בחינם לציבור: 5 סלים מסוג "רב-סל" המיועדים לקניות גדולות, ו-2 מסוג "שיק-סל" - סל מעוצב ומתקפל שניתן להכניס לכיס

המשרד להגנת הסביבה מציג הבוקר (ד') את ה"רב-סל" וה"שיק-סל" - שקיות הבד שיחולקו בחינם בצרכנים על מנת להחליף את שקיות הפלסטיק בסופרמרקט. במסגרת החוק, שאושר בשבוע שעבר לקריאה ראשונה, יחולקו לכל משק בית בישראל 7 סלים בחינם.

 

 

כל משק בית יקבל 5 סלים מסוג "רב-סל" קשיח המיועד לקניות הגדולות, ו-2 מסוג "שיק-סל" - סל מעוצב מתקפל שניתן להכניס לכיס לטובת קניות מזדמנות. הרב-סל מיועד לשאת עד 20 ק"ג והשיק סל עד 8 ק"ג. אורך הסלים ורוחבם עומד על 43 ס"מ והם עשויים מחומר אחד שניתן למיחזור במלואו.

 (צילום: ליאור דסקל) (צילום: ליאור דסקל)
(צילום: ליאור דסקל)

הסלים יחולקו על חשבון רשתות השיווק שנרתמו למהלך. ניתן יהיה לקבל את הסלים ברשתות באמצעות תלושים שיגיעו לציבור עם חשבון החשמל. בצד אחד של הסל יוטבע לוגו הקמפיין ובצידו האחר לוגו הרשת ממנה נלקח.

 

על פי החוק, ההיטל אותו יידרשו הצרכנים לשלם על שקיות הפלסטיק יעמוד על 30 אגורות ואחרי שנתיים יירד ל-20 אגורות. ארבע שנים מרגע כניסת החוק לתוקף יירד שוב ההיטל ויעמוד על 10 אגורות באופן קבוע. רשתות השיווק לא יוכלו למכור שקית גופייה בפחות מגובה ההיטל.

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר, כי כיום הציבור משלם כ-140 מיליון שקלים בכל שנה על שקיות "בחינם" שמחיריהן מגולמים במחירי המוצרים. השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, אמר: "עם הרב-סל הקניות של כולנו יהיו נקיות. במקום שקיות מזהמות שהפכו לסמל להתמכרות מסוכנת ומזהמת, תקבל כל משפחה קופונים לסלים רב שימושיים כתחליף ירוק וחסכוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים