שתף קטע נבחר

רכב לכותל ונדרס: הרוג שני בפיגוע בירושלים

שלום בעדני בן ה-17, נכדו של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, מת מפצעיו. הוריו חשבו כי בעת הפיגוע למד בישיבה, ובשעות הראשונות שלאחר הדריסה הוא הוגדר "אלמוני" - עד שזוהה באמצעות טלפון נייד

ההרוג השני של פיגוע הדריסה בירושלים : מת מפצעיו שלום בעדני, תלמיד ישיבה בן 17 מירושלים, שפונה במצב אנוש לבית חולים הדסה עין כרם והיה במשך כמה שעות בסטטוס של "אלמוני". בעדני הגיע להדסה אחרי שנפצע בפיגוע הדריסה שהיה שלשום (יום ד') בשעות הצהריים בעיר. הבוקר מת מפצעיו. בפיגוע נהרג גם קצין מג"ב ג'דעאן אסעד ונפצעו 12 איש.

זירת הפיגוע בירושלים (צילום: מאיר ויינרב ) (צילום: מאיר ויינרב )
זירת הפיגוע בירושלים(צילום: מאיר ויינרב )
 

בעדני זוהה סופית רק שעות ארוכות אחרי אשפוזו, לאחר שאותרו בני משפחתו, ששהו בהמשך לצדו ביחידה לטיפול נמרץ. הוא זוהה בעזרת טלפון נייד שמצאו אנשי איחוד הצלה, ובו השוו בין התמונות שנמצאו בו לבין הפצוע. המשטרה איתרה את הוריו שהוזעקו לבית החולים וזיהו אותו באופן ודאי. הלילה מת מפצעיו.

 

בעדני הגיע לבית החולים במצב אנוש עם פגיעת ראש קשה ונשקפת סכנה לחייו. אנשי בית חולים הדסה עין כרם לא מצאו שום מסמך שרמז על זהותו או הסגיר אותה. ככל שחלפו השעות מאז הפיגוע, ואיש לא דרש בשלומו, התגבר המסתורין סביב זהותו - עד שנפתרה התעלומה. 

 

בעדני רכב על אופניים לכותל, כאשר נקלע לפיגוע. הוריו לא דאגו לו משום שידעו שהוא אמור לשוב הביתה מאוחר בלילה מלימודים בישיבה. בעדני הוא נכדו של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלמה בעדני. בין המבקרים שהגיעו לבית החולים היה גם ח"כ אלי ישי.

 

פצוע נוסף מפיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה שמעון הצדיק בבירה, קצין מג"ב האדי ראבח מכפר סמיע שבצפון, מאושפז במצב בינוני בבית החולים הדסה עין כרם. רעייתו אלחאן סיפרה: "המצב שלו משתפר ואנו מקווים שהוא ייצא מהיחידה לטיפול נמרץ ויעבור למחלקה האורטופדית היום. הוא מדבר איתנו, אבל מעדיף לא לספר עדיין בדיוק על מה שקרה. מאז שהוא משרת בירושלים דאגתי לו כל הזמן, אבל לא האמנתי שיקרה לו משהו כזה ולכן כשקיבלתי את ההודעה שהוא נפצע זה היה שוק גדול". היא הוסיפה: "אני מקווה שהשקט יחזור לירושלים, אבל לא מאמינה שזה יקרה בקרוב".

 

מאירוע הדריסה בגוש עציון מאושפזים בהדסה עין כרם שלושה פצועים. במצבו של אחד מהם חלה החמרה מסוימת, מצבו מוגדר קשה והוא מאושפז בטיפול נמרץ. פצוע אחר נותח ומצבו בינוני, השלישי מאושפז במחלקה הכירורגית במצב קל. על פי החקירה הראשונית המקרה בגוש עציון לא היה פיגוע מכוון, אלא תאונת פגע וברח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זירת פיגוע הדריסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים