שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

רמת גן: 330 דירות חדשות בפינוי-בינוי

ועדות התכנון אישרו תוכנית פינוי-בינוי ברמת גן, במסגרתה 96 דירות ישנות ייהרסו לטובת בנייה של 330 דירות חדשות ב-3 מגדלי מגורים. באור עקיבא תוקם שכונה חדשה שתכלול 400 דירות שיעלו החל מ-990 אלף שקל. ומדוע מתנגדים דיירי מתחם "הולילנד" בירושלים לתוכנית המתאר החדשה?

רמת גן: פינוי-בינוי עם 234 דירות חדשות

ועדת המשנה להתנגדויות בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז תל-אביב אישרה היום (א') תוכנית פינוי-בינוי בשכונת נווה יהושע ברמת גן. במסגרת התוכנית, 96 דירות ישנות בשני מבנים בני 4 קומות ייהרסו, לטובת הקמה של 3 מגדלים בגובה 28 קומות עם 330 יחידות דיור (בסך הכל 234 דירות חדשות).

 

עוד על התחדשות עירונית בר"ג בערוץ הנדל"ן :

 

>> גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

 

לדברי גילה אורון, הממונה על מחוז תל-אביב, מדובר בתוכנית השלישית לפינוי-בינוי בשכונה, הממוקמת מצפון לדרך אלוף שדה המרכזית ומערבית לכביש גהה (כביש מספר 4), במתחם שבין רחוב החולה ממערב ורחוב נווה יהושע במזרח. עוד תכלול התוכנית שטח של 750 מ"ר להקמת מבני ציבור, ובהם גני ילדים, וכן שטחים פתוחים לרווחת הציבור.

 

במשרד הפנים הוסיפו כי "התוכנית מהווה את המשך המגמה של התחדשות פני השכונה, על ידי פינוי מבנים ישנים ובניית מגדלי מגורים, יחד עם פיתוח שטחי ציבור לרווחת התושבים". עוד ציינו כי התוכנית מצפון לפרויקט ההתחדשות העירונית שאושר נמצאת כבר בשלבי אכלוס, ואילו התוכנית המערבית לפרויקט נמצאת בשלב הוצאת היתרי בנייה.

פינוי-בינוי ברמת גן. המשך מגמה של התחדשות עירונית (צילום: אורלי כתב) (צילום: אורלי כתב)
פינוי-בינוי ברמת גן. המשך מגמה של התחדשות עירונית(צילום: אורלי כתב)

לנוכח בעיות התנועה באזור, החליטה הוועדה להתנות את מתן היתרי הבנייה למבנים בביצוע שיפורים גיאומטריים בדרכים הקיימות בשכונת נווה יהושע וברחוב הירדן, אשר עיריית רמת גן מקדמת בימים אלה. יצוין כי התוכנית קודמה ביוזמת דיירי הבניינים המיועדים לפינוי, אשר מיוצגים על ידי עו"ד אילן שרקון. עורך התוכנית הוא אדריכל יצחק פרנס ממשרד א. גבירצמן מתכננים.

 

לדברי איל הנדלר, יו"ר קבוצת כנען שיזמה את הפרויקט יחד עם חברת משה"ב, "לאחרונה פינינו 48 משפחות בפרויקט פנוי-בינוי ברחוב החולה הסמוך, וההריסה צפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים. אני שמח עבור דיירי המתחם, שאחרי התנהלות ארוכה מול הוועדות המחוזית והמקומית, הם זוכים לבשורות על התנעת הפרויקט. המתחם, עם שלל פרויקטי ההתחדשות העירונית המקודמים בו, ולאור נגישותו לעורקי תחבורה ראשיים, יציע איכות חיים לדיירים הוותיקים והחדשים כאחד".

 

אור עקיבא: שכונה עם 400 דירות חדשות

במקביל, חברת הנדל"ן אפי קפיטל הודיעה היום על הקמת שכונת מגורים חדשה באור עקיבא, שתכלול 400 יחידות דיור. השכונה תיקרא "נווה אור" ויושקעו בה כחצי מיליארד שקלים. היא תכלול 11 בניינים עם 7-12 קומות ודירות 4-5 חדרים, לצד דירות מיוחדות. לדברי החברה, השכונה החדשה תוקם במרכז העיר, במקום אזור התעשייה הישן שפינויו החל בימים אלו.

 

עוד על בנייה באור עקיבא בערוץ הנדל"ן :

 

השכונה גובלת בקניון אורות ממערב ובשכונת הקוטג'ים "גני אור" מדרום, כאשר היתר והתחלת הבנייה צפויים בינואר-פברואר 2015. דירות 4 חדרים יעלו החל מ-990 אלף שקל ודירות 5 חדרים יעלו החל מ-1.120 מיליון שקלים. מחירי דירות הפנטהאוז ודירות הגן כבר יטפסו ל-1.390 מיליון שקלים.

הדמיית שכונת "נווה אור" באור עקיבא. דירות 4 חדרים בפחות ממיליון שקל (הדמיה: איוולב מדיה) (הדמיה: איוולב מדיה)
הדמיית שכונת "נווה אור" באור עקיבא. דירות 4 חדרים בפחות ממיליון שקל(הדמיה: איוולב מדיה)

לדברי שייקה נפחא, סמנכ"ל חברת אפי קפיטל, "רוב השכונות החדשות המוקמות בימים אלו הן פריפריאליות לעיר עצמה. לעומת זאת, נווה אור תהיה שכונה שלמה חדשה בלב העיר". נפחא התייחס להתעניינות של 500 איש שנרשמה ברכישת דירות בשכונה, עוד בטרם היציאה למבצע הנחות "פרי-סייל".

 

"נדהמנו, אך לא הופתענו מהביקושים העזים", אמר נפחא, "למעשה זה מצביע על מה שאמרנו כבר הרבה זמן - ההיצע לא עונה על הביקושים, ועד שהממשלה לא תגדיל את היצע הקרקעות, לא יינתן באמת פתרון למצוקת הדיור".

 

ירושלים: מתנגדים לתוכנית מתחם "הולילנד"

בתוך כך, כ-250 דיירים בפרויקט "הולילנד" המפורסם בירושלים הגישו היום את התנגדותם לתוכנית המתאר החדשה שיוזמת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים. הדיירים טוענים כי התוכנית החדשה "תהפוך את המתחם משכונה קטנה ויוקרתית לשכונה פתוחה לכלל תושבי העיר, ובעקבות זאת איכות חייהם תיפגע - וכך גם ערך הדירות שבבעלותם". לטענתם, למרות שאין להם כל קשר לפרשת השחיתות, הם משלמים את המחיר בפועל.

 

 

מתחם הולילנד בירושלים. הדיירים לא מרוצים מהתוכנית החדשה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מתחם הולילנד בירושלים. הדיירים לא מרוצים מהתוכנית החדשה(צילום: רויטרס)

בהתנגדות טוענים בעלי הדירות במתחם, כי כאשר רכשו את דירותיהם עשו זאת, בין היתר, על סמך תוכנית מאושרת שהבטיחה מתחם מגורים סגור, הכולל 17 בניינים למלונאות ולמגורים. "המתנגדים רכשו את דירותיהם בהסתמך על המצב התכנוני התקף, בו מתחם הולילנד הינו יחידה תכנונית סגורה המהווה שכונת מגורים אקסלוסיבית, שקטה ומבודדת", לשון ההתנגדות.

 

לטענת הדיירים, החלטת הוועדה המחוזית לבטל 4 מגרשים המיועדים למגורים לטובת שטחים ציבוריים פתוחים ולטובת מבני ציבור, תיצור מצב שבו השכונה שאמורה הייתה להיות סגורה רק לדיירים - תהפוך לשכונה פתוחה מידי.

 

עוד הם טוענים כי יש לבטל את התוכנית, שכן היא נולדה משיקולים זרים ולא ממניע תכנוני. "השיקול האמיתי היחיד מאחורי התוכנית הוא ניסיון להתנער מפרשיית הולילנד, וזאת למרות שמי שאישר את התוכנית הקיימת, היא הוועדה המחוזית", נטען.

 

בהכנת הידיעה השתתף דותן לוי, כלכליסט

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם בן אהרון
פינוי-בינוי ברחוב החולה ברמת גן. הפרויקט החדש ממש בסמוך
צילום: נועם בן אהרון
מומלצים