שתף קטע נבחר

מהפך: הקו קלוקס קלאן מקבל יהודים ושחורים

היחלשות הארגון הגזעני האמריקני הובילה את ה-KKK להפוך את עורו ולהודיע על פתיחת דלתותיו לשחורים, יהודים, הומוסקסואלים והיספנים - בתנאי שיסכימו ללבוש את הסדינים, המצנפות וכיסויי הפנים הלבנים

היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו? הקו קלוקס קלאן (KKK) האמריקני הוא ארגון ימין קיצוני גזעני שתומך בעליונות הגזע הלבן. בעבר ביצעו אנשי הארגון מעשי לינץ' בשחורים והתנגדו למתן זכויות אזרחיות לשחורים, ועד היום הם רודפים שחורים וגם יהודים. רק באחרונה ציירו אנשי KKK צלבי קרס על בית כנסת במיאמי, ו"בליגה נגד השמצה" מגדירים את הארגון כארגון שנאה.

 

KKK מחלק סוכריות וקריקטורות אנטישמיות

 

עוד חדשות בעולם :

מבית החולים הזה תינוקות לא יוצאים בחיים

סנסציית היוטיוב בת ה-9 שקוטלת את אסד

עונש בהודו: הופשטה ואולצה לרכוב על חמור

 

אלא שה-KKK נמצא בשנים האחרונות בנסיגה גדולה ומונה רק כמה אלפי חברים ברחבי ארצות הברית. מסיבה זו החליטו מנהיגיו למצב מחדש את המותג הימני הקיצוני שלהם, ליצור "קלוקס קלוס קלאן החדש" ולהודיע במפתיע על פתיחת דלתות הארגון ליהודים, הומוסקסואלים, שחורים והיספנים - בתנאי שיסכימו ללבוש את הסדינים, המצנפות וכיסויי הפנים הלבנים.

 

הארגון הקיצוני ממתג את עצמו מחדש. חברי "קו קלוקס קלאן" (צילום: AP) (צילום: AP)
הארגון הקיצוני ממתג את עצמו מחדש. חברי "קו קלוקס קלאן"(צילום: AP)

מנהיג KKK, ג'ון אבאר, הבהיר לחבריו לארגון בכינוס שערכו באחרונה ש"הקו קלוקס קלאן תומך באמריקה חזקה" וקרא להם להימנע משנאה לגזעים אחרים. "עליונות הגזע הלבן היא הקלאן הישן. ה-KKK בעד אמריקה חזקה", הצהיר אבאר.

 

אולם, לא כולם ב-KKK מרוצים ממהלכיו של מנהיגם ומאשימים אותו בניסיון לבנות קריירה על גבם. אחד הבכירים בארגון, ברדלי ג'נינגס, אמר ש"האיש הזה הולך נגד כל מה שנובע מהחוקה של ה-KKK. הוא מנסה לקדם את הקריירה הפוליטית שלו".

 

אבאר לא נרתע מן הביקורת הפנימית בארגונו וכבר נפגש עם כמה ארגוני זכויות אדם שחורים. בתום הפגישה הביעו הצדדים נכונות לפעול יחד.

 

הרפורמה שמנסה אבאר ליזום היא כאמור במסגרת ניסיונו להפיח חיים בארגון הימני הקיצוני ולמתג אותו מחדש תחת השם "אבירי הרי הרוקי". במסגרת הרפורמה, רק בני 18 ומעלה יכולים להצטרף לארגון והם חייבים להתגורר בצפון-מערב ארה"ב.

 

הקו קלוקס קלאן הוקם בטנסי ב-1865, במטרה להגן על "עליונות האדם הלבן" בדרום ארה"ב. אנשיו נהגו ללבוש סדינים לבנים וכובעי קרטון לבנים גבוהים שבהם חורים לעיניים. ה-KKK אחראי למעשי לינץ' ולתלייה של שחורים, להלקאות ולמעשי אלימות אחרים נגדם.

 

כיום עוסקים חברי הארגון בעיקר בתעמולה נגד בני מיעוטים וזרים. לפי השקפתה של הקבוצה, יש להקשות את חוקי ההגירה כדי להיפטר ממהגרים שלהם אין את המסמכים הנדרשים, ולהדיח את ברק אובמה מכס הנשיאות. "בגלל שאינו אזרח אמריקני, לא משום שהוא שחור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים