שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

  העונש: הופחתו נקודות למכבי והפועל ת"א

  בעקבות האירועים האלימים בדרבי, החליט בית הדין להוריד 2 נקודות בפועל ממאזנן של הקבוצות ו-3 נקודות על תנאי, לקבוע כי המשחק הסתיים ב-0:0 ללא חלוקת נקודות וכמו כן לסגור את יציעים 4,5 ו-10,11 לארבעה משחקים. הדיינים: "בקשה לחידוש המשחק - לעג לרש". הפועל ת"א: "גזר דין שערורייתי"

  בית הדין של ההתאחדות לכדורגל פרסם היום (ג') את העונש לקבוצות הפועל ומכבי ת"א, בעקבות אירועי הדרבי האלימים לפני שבוע באצטדיון בלומפילד.

   

  על פי ההחלטה נקבע כי לכל קבוצה יופחתו שתי נקודות בפועל ו-3 נקודות על תנאי והמשחק אשר הופסק בדקה ה-32, יירשם כ-0:0 בין שתי הקבוצות ללא נקודות. בנוסף, בית הדין החליט לסגור את יציעים 4 ו-5 במשחקי הבית של הפועל ת"א, ו-10 ו-11 במשחקי הבית של מכבי ת"א לארבעה משחקים.

   

  צפו באירועים    (באדיבות: one)

  צפו באירועים    (באדיבות: one)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההחלטה התקבלה על ידי 3 דיינים אב בית הדין עו"ד ישראל שמעוני והדיינים עורכי הדין גיורא לנדאו ונועם לובין. כזכור, במהלך המחצית הראשונה של הדרבי, פרץ למגרש אוהד הפועל ת"א, אלרועי ידעי, ותקף את ערן זהבי, שחגג עם תנועת האקדחים המפורסמת אחרי שכבש מול האקסית.

   

  השניים החליפו מהלומות לפני ששחקנים ומאבטחים הפרידו בין הצדדים ובמהלך המהומה זהבי ספג כרטיס אדום למרות שהגן על עצמו. אחרי שהמהומה נרגעה והשופט ריינשרייבר ניסה לחדש את המשחק, פרצו אוהדים נוספים למגרש והדרבי פוצץ.

   

  מסיבת העיתונאים של ערן זהבי על המקרה    (סטילס: ראובן שוורץ, וידאו: עוז מועלם)

  מסיבת העיתונאים של ערן זהבי על המקרה    (סטילס: ראובן שוורץ, וידאו: עוז מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "על הקבוצות להשלים עם מעשיהן"

  הדיינים כתבו בהחלטתם: "חומרה יתירה מצאנו באירועים הנדונים: חדירה למגרש של גורמים בלתי מורשים, תקיפות אלימות של שחקן ומאבטח עד כדי אובדן הכרה, הפסקת המשחק למשך מספר דקות רב, השלכות של חפצים והדלקת אביזרים פירוטכניים ורימוני עשן, פיצוץ המשחק וכל אלה מצד שתיים מהקבוצות הבכירות בישראל בזמן צפיית שיא. כל אלה מחייבים ענישה מחמירה".

   

  בניגוד לחידוש המשחק כתבו הדיינים: "לשתי הקבוצות ניתנה הזדמנות להכריע את ההתמודדות באופן ספורטיבי וכ"א מהן, מתוך התנהגות אלימה ועבירות מקיפות, קיפחה את זכותה זו....במצב בעיינים זה, הטענה לפיה גם אירוע מסוג זה ראוי כי יוכרע על כר הדשא...אינו אלא לעג לרש והענקת פרס לעבריין...קבוצות שגרמו באופן אקטיבי (שלא מתוך התרשלות) להפסקת המשחק טרם זמנו, מן הראוי כי ישלימו עם התוצאה הבלתי נמנעת של מעשיהן".

   

  בית הדין לא התחשב בדבריו. חיים רמון (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  בית הדין לא התחשב בדבריו. חיים רמון(צילום: יובל חן)

   

  בהפועל תל אביב יצאו בהתקפה חריפה על העונש שספגו בבית הדין: "מדיניות הדין המשמעתי בהתאחדות לכדורגל מעודדת בריונות ומהווה ניצחון לפואדיזם. היא הופכת את בעלי הקבוצות לבני ערובה של חבורות קטנות ובריוניות המאיימות על ההנהלות והבעלים שבמידה והם לא יעשו את רצונם הם יתפרעו ויגרמו נזקים למועדונים".

   

  בהפועל תל אביב אמרו עוד: "מי שמתעלם מכל זה גר במגדל שן ומנותק ממה שקורה בקבוצות ובמועדונים. התפיסה כי לקבוצה יש אחריות מוחלטת גם כאשר הקבוצה נוקטת בכל האמצעים ועומדת בכל הקריטריונים שהעמידה המשטרה מנוגדת לחוק הפלילי והאזרחי בישראל וסותרת את תקנון פיפ"א. היא גם מנוגדת לפרקטיקה הנהוגה בליגות הבכירות, האנגלית, הגרמנית, והספרדית שבכולן כשמישהו פורץ למגרש הוא נתפס ואיש אינו מצפה להעמיד את הקבוצה לדין".

   

  בהפועל ציינו עוד: "כנראה שוועדת המשמעת החליטה להמציא את הגלגל ולייצר החלטה מקוממת שמנוגדת לכל היגיון ופוגעת בקבוצות וברוב המוחלט של אוהדי הכדורגל. הפועל תל אביב תפעל במנהלת ובהתאחדות על מנת לשנות את התקנון שכן הוא מתפרש בצורה חסרת היגיון בוועדת המשמעת וכמובן שנערער על גזר דין שערורייתי זה".

   

  עמותת ״האדומים״ הגיבה ואמרה: "לא ייתכן כי בגלל מעשיו של אדם יחיד ובודד ייפגעו אלפי אוהדים אדומים שפעלו בהתאם לחוק. גם מועדון הפועל ת"א על שחקניו, הצוות המקצועי וההנהלה שלו לא צריכים להיפגע ממעשיו של אדם אחד, חמורים ככל שיהיו.

   

  בנוסף, תמוהה מאוד מדוע בחרו דייני בית הדין להתעלם לחלוטין מהאחריות הכבדה שיש למשטרת ישראל וחברת האבטחה שהיו אמונים על שמירת החוק והסדר במשחק. עמותת "האדומים" גורסת כי ענישה קולקטיבית היא עניין שחלף מן העולם והיא תפעל בכל דרך אפשרית על מנת לשנות את פסיקת בית הדין".

   

  במכבי ת"א רואה בחומרה את גזר הדין ומתכוונת להגיש ערעור על ההחלטה. אנשים במועדון טוענים כי עונש הפחתת הנקודות נועד לגרום באופן בלתי ספורטיבי להכרעה לגבי האליפות. הקבוצה מתכוונת לתבוע באופן אישי כל אחד מארבעת האוהדים שפרצו משערים 10 ו-11 על הנזקים שנגרמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים