שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

קריית גת: נסגר מכרז ל-1,500 דירות חדשות

גינדי החזקות, דמרי ואלברטו גבסו יבנו 1,500 דירות ברובע "כרמי גת" בקריית גת. מדובר בפרויקט הראשון המשווק בידי רשות מקרקעי ישראל במודל של הסכמי גג, שאמורים לקצר את משך זמן מהזכייה במכרז ועד להיתר הבנייה

מתיחת הפנים של העיר קריית גת קורמת עור וגידים: רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (ג') על סגירת המכרזים לרובע המגורים החדשה "כרמי גת", שאמור להיבנות בתקופה הקרובה במסגרת "הסכמי הגג" שחתמה המדינה עם העירייה. על פי הדיווח, 3 חברות נדל"ן זכו במכרזים ל-5 מתחמים להקמה של 1,500 יחידות דיור חדשות - חברת גינדי החזקות, חברת דמרי וחברת אלברטו.

 

כתבות נוספות על קריית גת בערוץ הנדל"ן :

 

מתוך 1,500 יחידות הדיור, גינדי ישראל (החזקות) תבנה את מספר הדירות הגדול ביותר - 895 דירות ב-3 מחתמי מגורים. חברת דמרי זכתה במתחם אחד ותבנה 238 יחידות דיור וחברת אלברטו גבסו זכתה במתחם בו ייבנו 366 יחידות דיור. בסך הכל הוגשו למכרז 12 הצעות.

 

רובע "כרמי גת" צפוי לכלול כ-7,500 יחידות דיור בסך הכל, והמכרז הנוכחי שנסגר הוא הגל השני של השיווקים בו לעוד 700 דירות. זהו הפרויקט הראשון המשווק על ידי הרשות במודל של "הסכמי גג", במסגרתם המדינה מתחייבת בפני הרשות המקומית לממן הקמת תשתיות ומבני ציבור וחינוך. הסכמים אלה אמורים לקצר באופן משמעותי את טווח הזמן מהזכייה במכרז ועד לבנייה בפועל.

תשריט רובע "כרמי גת" (תשריט: לרמן אדריכלים) (תשריט: לרמן אדריכלים)
תשריט רובע "כרמי גת"(תשריט: לרמן אדריכלים)

הקבלנים הציעו הרבה יותר

המחירים שהוצעו במכרז משקפים עלות קרקע ליחידת דיור, כולל פיתוח של כ-194 אלף שקל. יצוין כי הקבלנים הזוכים הציעו מחירים הגבוהים בהרבה ממחירי המינימום. למשל, על מתחם לבניית 296 דירות הציעה גינדי 18.5 מיליון שקלים (ללא הוצאות פיתוח) - פי 6 ממחיר המינימום. במילים אחרות: הקרקע הייתה עשויה לעלות לגינדי כ-15 מיליון שקל פחות, ומחיר הדירה הסופי עשוי היה לרדת בכ-50.6 אלף שקל.

 

מנהל רשות מקרקי ישראל, בנצי ליברמן, אמר לאחר הדיווח כי "היזמים בשוק הנדל"ן הביעו אמון בשיטת שיווק הסכמי הגג, שמבטיחה את התגייסות משרדי הממשלה להקמת הפרויקט עוד לפני שהוא נמכר לציבור הרחב".

 

בגינדי החזקות התייחסו להצלחה במכרז וציינו כי "אנו גאים לקחת חלק בבניית הדרום ובפיתוחו. פרויקט זה יכוון לזוגות צעירים ולמשפחות צעירות, אשר יוכלו לבנות את ביתם ולגדל את משפחתם במקום שלמדינת ישראל יש אינטרס לצמוח בו. אנו בטוחים כי נעמוד לעמוד בלוחות זמנים קצרים, ונציב מחירים אטרקטיביים וסטנדרט בנייה וגימורים מהאיכותיים בישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתפה עינת פז-פרנקל, כלכליסט

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים