שתף קטע נבחר

החטוף האמריקני האחרון בידי דאעש: אישה

אתר החדשות "דיילי ביסט" מדווח מפי בכירים בממשל אובמה כי עובדת סיוע בת 26 היא האמריקנית האחרונה המוחזקת בשבי ארגון הטרור. אף שהיא לא הופיעה בסרטון ההוצאה להורג האחרון, בארה"ב מעריכים כי אם ראשה ייערף - תהיה זו עליית מדרגה בתעמולה הרצחנית של ארגון "המדינה האיסלאמית"

בכירים בממשל ארצות הברית בעבר ובהווה סבורים כי החטוף האמריקני האחרון שנמצא בשבי ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) הוא למעשה אישה, עובדת סיוע בת 26. כך מדווח היום (יום ב') אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט".

 

עוד חדשות בעולם :

סוף לסכסוך: שגרירי המפרץ שבים לקטאר

קולומביה: גנרל נחטף, שיחות השלום הופסקו

נשיא רומניה הנבחר: ראש עיר ממוצא גרמני

 

בת הערובה היא האישה האמריקנית היחידה שמוחזקת על ידי הארגון הקיצוני. לפי האתר, היא נחטפה באוגוסט 2013, יחד עם עובדי סיוע נוספים שכנראה שוחררו מאז. עוד צוין כי האמריקנית, שמשפחתה ביקשה שלא לפרסם את שמה מחשש לחייה, עזרה לילדים סורים שהתייתמו או הופרדו מהוריהם כתוצאה משלוש שנות מלחמת אזרחים במדינה.

החטופה היא עובדת סיוע, כמו פיטר קסיג, הנרצח האחרון (צילום: AP) (צילום: AP)
החטופה היא עובדת סיוע, כמו פיטר קסיג, הנרצח האחרון(צילום: AP)

כוונות לוחמי דאעש לגבי גורלה של השבויה לא ברורות. בסרטון עריפת הראש האחרון שפורסם -  היא לא נחשפה. מדובר בשבירת הדפוס הקבוע של הארגון - להראות בסיומו של סרטון את הקורבן הבא שעלול להירצח על ידי הפעילים.

 

עריפת ראשה של השבויה האמריקנית תהיה בבחינת עליית מדרגה בתעמולה הרצחנית של דאעש. לכן סבורים בכירים בארה"ב שעסקו בעבר בתחום של מלחמה בטרור כי "המדינה האיסלאמית" תחשוב בכובד ראש על התגובה הציבורית שמעשה כזה יצית. "לפני שהם יעשו משהו, הם צריכים להבין מה יהיו ההשלכות של מעשה כזה", אמר אחד הבכירים. לפי ה"דיילי ביסט", דאעש דרש עבור האזרחית האמריקנית שישה מיליון דולרים, אולם ככלל, סירב הממשל בארה"ב לשלם את הכופר.

 

בסרטון בן ה-16 דקות שפרסם ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית", הציג אדם רעול פנים ראש

 כרות של אזרח זר נוסף, פיטר קסיג. זו הפעם הראשונה שבה דאעש ציין בפירוש את המקום שבו הוציא להורג אזרח זר - אזור דאבק שבפרברי העיר חלב בסוריה. קסיג בן ה-26 מאינדיאנפוליס עבד בשירות ארגון סיוע בשם SERA כשנחטף לפני שנה בדרכו לדיר א-זור שבסוריה. הוא התאסלם במהלך החזקתו בשבי ושינה את שמו לפיטר עבד א-רחמן. מאוחר יותר הודיע נשיא ארה"ב ברק אובמה כי הסרטון אותנטי, גינה את ההוצאה להורג וכינה אותה "רשע טהור".

 

אתמול התפרסמו הערכות חדשות לגבי מספר הלוחמים בשורות דאעש. פואד חוסיין, ראש הסגל של נשיא כורדיסטן העיראקית, טען כי הערכות ה-CIA שלפיהן בשורות ארגון דאעש לוחמים בין 20,000 ל-31,500 גברים שגויות ובפועל מספרם עומד על כ-200 אלף לוחמים. בראיון לעיתון הבריטי "אינדפנדנט" אמר חוסיין כי "מאות אלפי לוחמים בארגון 'המדינה האיסלאמית' מגייסים גברים צעירים בכל הטריטוריות שכבשו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדת סיוע כמו פיטר קסיג, הנרצח האחרון
מומלצים