שתף קטע נבחר

האדמו"ר מויז'ניץ לחסידיו: אל תעסיקו ערבים

המנהיג החסידי הבכיר המליץ לבני קהילתו להימנע מ"העסקת ישמעאלים". רב שכונת הר-נוף, דוד יוסף, לתושבים: שאו נשק בתפילות השבת והכינו בבתי הכנסת טלפונים למקרה חירום

לא לוקחים סיכון: האדמו"ר מויז'ניץ, רבי ישראל הגר, מנהיג אחת החצרות החסידיות הגדולות בישראל, קורא למאמיניו להימנע מהעסקת פועלים ערבים, זאת בעקבות הטבח בבית הכנסת "בני תורה" בירושלים. עוד לפניו התבטאו באופן דומה האדמו"רים מקרלין ומדושינסקי, אם כי משקלם ומידת השפעתם מועטים משלו.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בשיחה שערך אמש (יום ד') עם החסידים, הביע הרבי מויז'ניץ זעזוע עמוק מהפיגוע בבירה, כינה את מבצעיו "מרצחים שפלים מגזע ישמעאל", אמר כי יש להיזהר מ"העסקת ישמעאלים" ואף המליץ להימנע מכך. כלקח דתי-אמוני מהטבח הוא קרא ל"חשבון נפש" ולהתחזקות בתורה, במצוות ובשמירה על כבוד בית הכנסת.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

שגרירות יהודית במדינת תל-אביב / אורות

היהודים באים

שו"ת פוריות: מותר לבחור את מין העובר? / הרב יובל שרלו

 

הפיגוע בירושלים הכה בבטן הרכה של הציבור החרדי. הוא הביא את הטרור אל תוך מוסדות התורה והתפילה, אלה שאמורים להשרות על בני הקהילה אווירה של מוגנות אך אינם מאובטחים בעליל. כעת מבקשים הרבנים לכל הפחות להחזיר להם את תחושת הביטחון.

 

רב שכונת הר-נוף וחבר מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, הרב דוד יוסף, אמר הבוקר כי חובה על כל בעל נשק לשאת אותו בשבת הקרובה, ואף קרא לציבור להוציא רישיונות חדשים לכך. האתר "כיכר השבת" אף פרסם מדריך לנושא עבור חרדים שאינם יוצאי צבא.

 

"על כל גבאי לדאוג להכין טלפון בבית כנסת לכל מקרה שלא יהיה", הוסיף הרב יוסף בראיון לתחנת הרדיו "קול ברמה", "אם זה בית כנסת גדול יכינו שנים-שלושה טלפונים לשעת חירום". עם זאת הדגיש: "זה מיותר שכל מתפלל יגיע עם טלפון 'מוקצה' (שאסור לטלטלו בשבת – ק"נ) לבית הכנסת".

 

כמן כן קרא הרב "לבטל את חסמי הקליטה לטלפונים הסלולאריים עד יעבור זעם, כדי שיכולו לטלפן מבית הכנסת בשעת חירום". כוונתו היא לאמצעים המשבשים את השימוש במכשירים בשעת התפילה על מנת לשמור על כבוד המקום ולמנוע הפרעה למתפללים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק לב ארי
האדמו"ר מויז'ניץ
צילום: יצחק לב ארי
מומלצים