שתף קטע נבחר

אולם האירועים פעל במשך 14 שנה ללא היתר

מאז שנת 2000 התעלמו בעלי הגן "קדמת עדן" בקדימה מצווי הריסה נגדם. בית המשפט קבע שמעכשיו הם ישלמו 15 אלף שקל על יום איחור

במשך 14 שנים פעל אולם האירועים "קדמת עדן" ביישוב קדימה שבשרון ללא היתר ובניגוד לצווי הריסה. לאחרונה החליט בית משפט השלום בנתניה לקנוס אותו ב-15 אלף שקל על כל יום שלא יקיים את הצווים. בעל האולם התבקש להודיע לאלתר ללקוחותיו על ביטול השמחות שלהם.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בשנת 2000 הוציאה מועצת שרונים צווי הריסה, שימוש חורג והפסקת עבודה נגד גן האירועים, שכן הבעלים בנה את האולם על שטח חקלאי ללא היתר ובניגוד לדין. אלא שעד היום בעל העסק לא שעה לצווים. יתרה מכך, תוכנית הבנייה במקום כלל לא מאפשרת קבלת היתר בנייה, כך שאין כל דרך להכשיר את האולם.

 

בעלי האולם כבר הורשעו בעבר בכמה הליכים פליליים ונגזרו עליהם קנסות כספיים רבים. למרות זאת, הם המשיכו להפעיל את האולם, לקיים בו אירועים, ואף הרחיבו אותו והוסיפו לו מבנים.

 

ערעורים שהגישו בעלי האולם על הפסיקות נגדם נדחו שוב ושוב, ואף הגיעו לבית המשפט העליון, שקבע כי מדובר בעבירות חמורות המבטאות זלזול משווע בחוק וברשויות, במיוחד לנוכח העובדה שבוצעו רק לשם התעשרות.

 

בקיץ האחרון ביקשה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שרונים שוב מבית משפט השלום בנתניה להטיל על העסק ובעליו עונשים שיניעו אותם לציית – אם קנסות ואם מאסר בפועל. הפעם טענו בעלי באולם שהם פועלים במרץ, יחד עם גופים נוספים, לשינוי אכיפת עבירות הבנייה נגד גני אירועים בשרון. עוד הם טענו כי המועצה רודפת אותם ונוקטת אכיפה מפלה ובררנית, שכן ישנם אולמות נוספים הפועלים ללא היתר ונגדם לא ננקטו הליכים דומים.

 

טענה זו, כמו יתר טענות המשיבים, נדחו על ידי השופטת הדס רוזנברג שיינרט, שקבעה כי הם לא הראו נתונים או ראיות המעידים על התנהלות מפלה מצד המועצה. "ההליכים המשפטיים והמנהליים המגוונים אשר ננקטו לאורך השנים על ידי המבקשת מתוך מטרה להפסיק את פעילותו הבלתי חוקית של גן האירועים, לא צלחו, והמשיבים המשיכו בשלהם מתוך מטרה למקסם את רווחיהם ותוך שימת שלטון החוק ללעג ולקלס", נכתב בהחלטה.

 

השופטת הוסיפה שגם אם בעלי האולם פועלים לשינוי המדיניות, הרי שמדיניות חדשה לא גובשה בפועל, וכל עוד החוק לא שונה והצווים נגדם עומדים בעינם – הם אינם רשאים לעשות דין לעצמם ולהתעלם מהם.

 

על רקע הזלזול המופגן והבוטה של האולם ובעליו בשלטון החוק, קבעה השופטת רוזנברג שיינרט כי אין מנוס מלכפות עליהם את ביצוע הצווים באמצעות הטלת קנסות משמעותיים.

 

משכך, הורתה השופטת למשיבים לקיים את כל צווי הריסה עד ל-28 בנובמבר. אם לא יעשו זאת, הם ייקנסו ב-15 אלף שקל על כל יום שהצווים לא קוימו. היא גם הורתה להם להודיע על קיומה של ההחלטה ללקוחות – בעלי השמחות – לאלתר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים