שתף קטע נבחר

כמה מנדטים שווה סיעת "בני עקיבא"?

פעם חניכים - תמיד חניכים: מסיעות השמאל והימין התכנסו ח"כים וח"כיות לבושים בחולצות תנועה לטרום מפקד שבת הארגון של "בני עקיבא", שתתקיים בסוף השבוע הקרוב. אז מי היו שם? אלעזר שטרן (שעד היום לא יצא מ"התנועה"), עליזה לביא, משה פייגלין, אלי בן-דהן ורבים אחרים. ויש גם רמז לשם השבט החדש

פעולת "בני עקיבא " של חברי הכנסת: חברי הכנסת בוגרי תנועת הנוער הדתית-לאומית התכנסו הבוקר ל"מפקד" משלהם בתוך המשכן, זאת לקראת שבת הארגון שתצויין בסוף השבוע. בין דיוני הוועדות, ישיבות הסיעה וההצבעות במליאה, התפנו הח"כים (ממש לא רק מ"הבית היהודי") כדי לעלות על חולצת התנועה ולפזם את ההמנון, "יד אחים לכם שלוחה".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

נציגי מרצ והערבים לא התחנכו בבני עקיבא, אבל כמעט בכל סיעות הבית האחרות יש כמה שכן (25 ח"כים בסך הכל) - ומרביתם השתתפו במפגש. היו שם אלעזר שטרן (שעד היום לא יצא מ"התנועה"), משה פייגלין, אלי בן-דהן ואחרים.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

את המפקד ערך מזכ"ל "בני עקיבא", דני הירשברג, שהתגאה בבוגרים שהגיעו לעמדות מפתח בעשייה הציבורית. "אני שמח לראות את כל חברי הכנסת בחולצות תנועה", אמר. "היא מסירה מחיצות ומפלגות".

 

 (מירי צחי) (מירי צחי)
(מירי צחי)

 (מירי צחי) (מירי צחי)
(מירי צחי)

 

"זכינו השנה בחודש הארגון שחל בשנת השמיטה, וזכות זו הובילה אותנו להתבוננות מעמיקה במטרותיה של מצוות השמיטה. אנו מקווים כי

השם שבחרנו לשבט החדש - המרמז גם על מהות השמיטה, גם על חוסן לאומי וגם בהמנון המדינה, ייתן כוח לעם ישראל ותודה לחברי הכנסת שהשתתפו במפקד".

 

ח"כ מוטי יוגב ("הבית היהודי") שכיהן בעבר כמזכ"ל התנועה, והיה אחד ממארגני "המפקד הפוליטי", אמר: "פעם חבר ב'בני עקיבא' - תמיד חבר ב'בני עקיבא'. אני מזמין את כל עם ישראל להצטרף לרוח הגדולה, רוח המחברת את העם, התורה, הארץ והמדינה. אני מברך את חניכי, מדריכי ובוגרי התנועה בברכת קדימה בני עקיבא, הידד במעלה ובברכת ה'".

 

נעדרו מהאירוע המרגש: נפתלי בנט ואבי וורצמן ("הבית היהודי") ששוהים בחו"ל, וח"כ איתן כבל ("העבודה") שהיה באירוע משפחתי, והתקשר למזכ"ל להביע צער על היעדרותו ולספר עד כמה שמור ל"בני עקיבא" מקום חם בלבו. נכח אלימלך לוין, חשב התנועה וזקן השבט, שהגיע לחלוק כבוד למפקד הח"כים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים