שתף קטע נבחר

סנקציות על סרבנים: בלי תנאים דתיים בכלא

סרבן גט? הכיפה לא תעזור לך: מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעה ולפיה יימנעו תנאים דתיים מסרבני גט, ובהם שיבוץ באגף התורני וכשרות מהודרת. סנקציה נוספת: מניעת שיחות טלפון. "אנשים שלא נשמעים לפסק דין של בית דין רבני, לא ישהו באגף התורני בטענה שהם דתיים"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעה לתיקון חוק בתי דין רבניים, ולפיו דיינים יוכלו להטיל הגבלות שונות על סרבני גט, ובכללן מניעת תנאים דתיים בעת מעצר - כגון שיבוץ באגף התורני וכשרות מזון מהודרת. 39 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים, והיא תועבר להמשך טיפול בוועדת החוקה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בהצעה שיזמו ח"כ דב ליפמן ("יש עתיד") ואחרים, מתבקש המחוקק להעניק לבית הדין סמכות גם למנוע מסרבן גט כלוא שיחות טלפון (פרט להתקשרות עם בא כוחו, ועם בני משפחה מדרגה ראשונה). מטרת הסנקציות המוצעות הן להגביר את הלחץ על הגבר, על מנת שיגרש את אשתו.

 

בערוץ היהדות - קראו:

 

"החוק הקיים אינו מספק מענה במקרים שבהם למרות שסרבן הגט נאסר בשל סירובו לתת גט, הוא ממשיך לעמוד בסירובו גם מתוך הכלא", נכתב בדברי ההסבר. "הניסיון מלמד כי סרבני גט מוכנים לשהות במאסר זמן רב, ובכך למנוע מנשים רבות להשתחרר מעגינותן".

 

לא ילקקו דבש עם ברכה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לא ילקקו דבש עם ברכה(צילום: גיל יוחנן)

 

"במקרים כאלה, כל הכלים המצויים כיום בחוק (צווים האוסרים על יציאה מן הארץ, על החזקת רישיון נהיגה, על הטלת עיקולים על

גמלה או קצבה וכו'), הפוגעים בזכויותיו של אדם חופשי, אינם אפקטיביים - כיוון שממילא סרבן הגט נמצא במאסר".

 

ח"כ ליפמן הוסיף: "לכולנו יש רצון שלא יהיו שום עגונות במדינת ישראל, ויש לנו את הכלים לעשות את זה. אסור לתת לאנשים שלא נשמעים לפסק דין של בית דין רבני, לבקש לשהות באגף תורני בכלא בטענה שהם דתיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ענישה לאסירים מרצון
צילום: shutterstock
צילום: ירון ברנר
למנוע עגונות. ח"כ ליפמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים