שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

צפו: קובי פרץ והרב ארוש - סיפור אהבה

כשקובי פרץ פגש את הרב שלום ארוש, יצאה תפילה על האב החולה, התחזקות והתבודדות על קבר "רבנו" - ודואט מפתיע שהקליטו השניים. "רגע לפני שהתגרשתי קראתי את ספרו של הרב, וזה הציל את חיי הנישואים שלי", מספר פרץ בסרט דוקו שישודר בערוץ 20

מצד אחד, קובי פרץ – אחד הזמרים הפופולאריים בז'אנר המזרחי. מצד שני, הרב שלום ארוש – אחד הרבנים הנחשבים בברסלב ובכלל. ובתווך: חיבור עמוק של אמונה, רוחניות ואפילו דואט שהקליטו השניים. לזה תקליטורי זהב, ולזה סדרת ספרים שלא נעדרים כמעט משום ספרייה יהודית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"את הרב שלום ארוש אני מכיר כבר כמעט שנתיים, ומאז נקשרנו", מספר קובי פרץ. "ראיתי כמה כוח יש באדם המדהים הזה. כמעט על כל דבר אני מתייעץ איתו - מקניית בית, אלבום חדש ואפילו משפט כזה או אחר – אם יש".

 

רק בת 8 - וסיימה את הש"ס

כמה שירים כתב הרב קרליבך - המאהב של היהדות?

"הטבח בבית-הכנסת החזיר אותי 60 שנה לאחור"

 

הבילוי המשותף הוביל את בנו של הרב, מיכאל ארוש, להציע לדן בן חקון לתעד את השניים בסרט דוקו משותף, "מתנה משמים", שיעלה היום (מוצאי השבת) בערוץ 20. "בכל פעם שאני מגיע לבית הרב, אני מרגיש רוחניות מתפרצת", מספר פרץ ל-ynet. הרב ארוש ליווה את פרץ על מיטת חוליו של אביו, שלקה באירוע מוחי – ועודד אותו להגיע לקבר שמואל הנביא הסמוך לירושלים.

 

רוחני מתמיד, קובי פרץ (ערוץ 20) (ערוץ 20)
רוחני מתמיד, קובי פרץ(ערוץ 20)

 

לאחר מספר פרקי תהילים, תפילת "מי שבירך" וריקוד עם המתפללים - יוצאים השניים לקיים את טקס ההתבודדות, ולפרץ הסקרן זו הפעם הראשונה שהוא ידבר ביחידות עם בורא העולם.

 

"ראיתי חסידים שעושים את זה באומן, אצל רבנו (רבי נחמן מברסלב), אבל פה זו הפעם הראשונה שאני חווה את העוצמה", הוא אומר ל-ynet. "זו לי הפעם הראשונה בקברו של שמואל הנביא. למרות ששמעתי על המקום, אך אף פעם לא חשבתי להגיע לשם. ללכת לעשות התבודדות זה באמת מנקה את הנפש".

 

הספר שהציל את הנישואים של פרץ

הרב ארוש, חסיד ברסלב חוזר בתשובה, היה בעברו סטודנט לכלכלה וחובש קרבי ביחידת 669. באותה תקופה לא הכיר כלל את היהדות. "לא הייתי שומר כלום – אפילו לא יום כיפור", סיפר. "לא היה לי שום קשר לדת". 

 

 

מה ששינה הכל, כדבריו, היה מותם של חבריו הטובים בתאונת מסוק. "פתאום התחלתי לשאול את עצמי שאלות: מה זה המוות? זה סוף החיים? אם כן, אז מה הטעם לחיות בכלל? מה התכלית? התחלתי לדבר עם בורא העולם. אמרתי לו: תשמע, אני לא יכול לראות אותך בעיניים, אבל אני רוצה להאמין בך. ככה התחלתי להתפלל, וכשאתה מתפלל, פתאום דברים קורים, ואז התחלתי להאמין". 

 

היום הרב ארוש הוא ראש ישיבת "חוט של חסד". ספריו תורגמו ל-16 שפות, ונמכרים בכל העולם. פרץ מודה כי ספרו של הרב, "בגן עדן מקדם" - מדריך לאושר בחיי הנישואים - הוא שהיה הטריגר להפסקת תהליך הגירושין עם אשתו, ענבל.

 

"כשקראתי את ספרו של הרב ארוש, הייתי בזמנים הפחות טובים שלי", הוא מספר. "והנה פתאום הכול נהיה טוב. אנשים לא מבינים מה זה הספר הזה. כשיש אמונה - יש הצלחה, יש בריאות ויש טעם לחיים".

 

"תמיד מחפשים את הרע"

במהלך צילומי הדוקו, הפתיע פרץ את הרב כשלקח אותו לאולפן הקלטות בירושלים, שם ביצעו דואט לשיר "אבא תחדש אותי לגמרי". פרץ אומר כי הוא מקווה שבעתיד הלא רחוק יזכה לבצע עם הרב ארוש דואט לשיר מקורי, שגם יצא באלבום, בדומה לביצוע שהקליט עם אביו באלבומו האחרון, "סה לה וי", לפני חצי שנה.

 

פרץ הוא זמר בן זמר. באלבומו האחרון הוסיף את קולו של האב, ארמו פרץ, ועיבד אותו מחדש

כשהוא מצטרף לשירתו. "אבא היה זמר גדול מאוד, אני כלום לידו", הוא אומר. "זה היה חלום שלי לשיר יחד עם אבא, וזה מאוד מרגש".

 

פרץ מגלה כי בזמן העבודה על האלבום, חש כי דברים טובים קורים, בזכות התייעצותו עם הרב, כדבריו - אך קובל נגד חוסר פרגון גדול כלפי כל מי שמצליח: "כל דבר שאתה רוצה לעשות טוב, תמיד מחפשים את הרע שבטוב. ואני אומר לעצמי, הם לא למדו שבית המקדש נחרב על שנאת חינם? הכי חשוב שתהיה אהבה ואחדות, שלא תהיה צרות עין ושלא שנאה, שלא תהיה קנאה, ולא תאווה".

 

עוד בערוץ 20

כנסו לשידור החי - ולעמוד הפייסבוק

סופרמן - גיבור העל היהודי

המהפך של בנימין גומל


פורסם לראשונה 28/11/2014 15:03

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ 20
קובי פרץ מתמלא רוחניות
ערוץ 20
ערוץ 20
"תן לי ברכה כבוד הרב", הרב שלום הרוש מברך את פרץ
ערוץ 20