שתף קטע נבחר

"תג מחיר" בבית כנסת: "בגלל חוק הלאום"

ספרים שרופים וכתובות על חומת בית כנסת בתל אביב: "במקום בו מחוקקים חוקי לאום, ישרפו ספרים". רב הקהילה מעריך כי מדובר במחאה על חוק לאום, ותגובה על הצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים: "את כולם אנחנו מקבלים בסבר פנים יפות, זה לא מגיע לנו שזה מה שעשו לנו". המשטרה פתחה בחקירה

אלמונים שרפו ספרים בסמוך לבית כנסת בתל אביב במחאה על חוק הלאום . הערב (א') הגיעו מתפללי בית הכנסת "בית אל" ברחוב פרישמן בעיר לתפילת ערבית במקום, ומצאו מחוצה לו כעשרה ספרים שרופים, ועל קירותיו כתובת גרפיטי נגד החוק השנוי במחלוקת. רב הקהילה העריך כי מדובר בתגובה להצתה בבית הספר הדו-לשוני בירושלים. המשטרה פתחה בחקירה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

הרב אריאל קונסטנטין, המנהל את המקום מטעם ארגון "צהר", סיפר כי מדובר בספרים ברוסית, ולכן לא ידוע עדיין אם הם של קודש או של חול, והאם נלקחו מתוך בית הכנסת עצמו, המשמש מתפללים מעדות ומארצות מוצא שונות. על קיר המבנה נכתב: "במקום בו מחוקקים חוקי לאום, ישרפו ספרים".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"לדעתי זו תגובה למה שקרה בירושלים", אמר הרב, וציין כי חברי הקהילה והמתפללים הופתעו מהמעשה, שכן מדובר בבית כנסת "מודרני" המכניס בשעריו כל אדם. "היו אצלנו חברי הכנסת דב חנין ואבישי ברוורמן, וגם איילת שקד ואופיר אקוניס", סיפר. "את כולם אנחנו מקבלים בסבר פנים יפות, זה לא מגיע לנו שזה מה שעשו לנו".

 

 

יו"ר "צהר", הרב דוד סתיו, הוסיף: "אני מביע זעזוע מהמקרה, ומבלי להפנות אצבע מאשימה לכל כיוון שהוא אני קורא למנהיגי הציבור מימין ומשמאל ללבן את סוגיות הייסוד של חוקי הלאום באווירה רגועה ואחראית, בלי התלהמות".

 

במשטרה אישרו את הדברים ומסרו כי חוקרים הגיעו למקום, ונסיבות המקרה בבדיקה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים