שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פעוט סבל מאלרגיה לביצים - הרופא סירב לטפל בו

  יוגב יעקב בן ה-1.7 סבל מפריחה קשה. אביו הבהיל אותו לבית החולים קפלן - אך המומחה לאלרגיה סירב לטפל בו. מאוחר יותר התברר: הוא סובל מאלרגיה לביצים. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי מקשיב לו, ולא מתעקש לפנות לרופא אחר", אומר האב

  פעוט הגיע לבית החולים קפלן כשהוא סובל מאלרגיה - והרופא סירב לטפל בו: יוגב יעקב, פעוט בן שנה ושבעה חודשים, סבל מפריחה כתוצאה מאלרגיה והגיע עם אביו לבית החולים קפלן. המומחה לאלרגיה שקיבל אותו סירב לטפל בו - ושלח אותו הביתה. מאחר יותר התברר: הפעוט סובל מאלרגיה לביצים.

    

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו 

   

  "אין לי מה לעשות עם הילד"

  המקרה החל לפני כשבועיים. יוגב הקטן החל להתנפח ולהתגרד, ולמחרת רופאת המשפחה בקופת החולים הפנתה אותו לבית החולים. אלא ששם התפתח, לטענת אביו יניב, דו שיח מטריד במיוחד.

   

  האב ובנו נפגשו עם מומחה ותיק ובכיר לאלרגיה, שהעריך שמדובר בווירוס שחולף מעצמו, ושיחזרו אליו רק אם המקרה יחזור על עצמו. "אמרתי בפירוש לרופא כי ליוגב יש עבר של אסתמה של העור וביקשתי ממנו לבצע בדיקות ולעזור לי לזהות למה הוא רגיש", מספר האב. 

   

  אך התגובה של הרופא, מספר האב, הייתה פשוט מזלזלת. "הוא אמר לי: 'אין לי מה לעשות עם הילד. איזה בדיקות אתה רוצה שאעשה לו? מחר יגרד לך בביצים, תבוא ותגיד לי שאתה רוצה שאברר לך ממה זה?'".

  יוגב הקטן. האב ביקש מהרופא לבצע בדיקות - אך הוא סירב (צילום: יניב יעקב) (צילום: יניב יעקב)
  יוגב הקטן. האב ביקש מהרופא לבצע בדיקות - אך הוא סירב(צילום: יניב יעקב)

   

  המום עזב יניב את חדר הרופא עם בנו, והתלונן בפני הנהלת בית החולים על היחס המזלזל. "התבטאות הרופא כמתואר במכתבך אינה מקובלת על הנהלת בית החולים והנהלת המרפאה, והנושא טופל מיידית מול הרופא ואנו מתנצלים על התבטאותו", נאמר במכתב שהועבר אליו מהנהלת בית החולים. "יחד עם זאת, כפי שגם אתה הסכמת עמנו, ההחלטות לגבי התהליך הרפואי הינן בסמכותו ובאחריותו הבלעדית של הרופא המומחה, זאת על פי שיקול דעתו המקצועי וניסיונו רב השנים".

   

  בדיקות העלו: יוגב סובל מאלרגיה לביצים

  אך בכך לא הסתיים הסיפור. לאור העימות המיותר עם הרופא החליטו בקפלן להזמין את יוגב הקטן עם אביו לרופא אחר, שביצע כראוי את עבודתו וגילה כי הילד אלרגי לחלבון ביצים. "הוא עשה עבודה באמת מקצועית, תחקר אותי וירד לשורש הבעיה", מתאר האב.

   

  "בנוסף, הוא גם התעניין מאוד בתמונות של הבן שלי שצילמתי כשהתפרצה האלרגיה. לאחר התחקור הוא אמר לי שנראה שיש סיכוי שבני רגיש לחלב או לביצים בצורה מסוימת, וביקש מהאחות לבצע בדיקת אלרגיה, שאכן גילתה רגישות לחלבון של ביצים. הרגישות אמנם לא הייתה קריטית במיוחד, אך מכיוון שזו בדיקה ראשונית, הוא אמר לנו שיש להמשיך ולבצע גם בדיקות דם במרפאה על מנת לברר את עומק הרגישות כדי שיוכל להדריך אותנו כיצד לנהוג והאם צריך להחזיק בסביבתנו מזרק למקרה חריג".

   

  בנוסף, הרופא הנחה את האב למנוע מיוגב להיחשף לביצים שלא נאפו בתנור בטמפרטורה של 180 מעלות לחצי שעה לפחות. "רגישות לחלבון של ביצים זה לא דבר של מה בכך. בהמון מוצרים, בייחוד מתוקים כמו קצפת או בורקסים, יש חלבון של ביצה. אני לא רוצה לחשוב מה היה יכול לקרות אם הייתי מקבל את הדעה של המומחה הקודם ומתעלם מהנושא, והילד שלי היה נחשף בצורה הרת אסון לחלבון של ביצה, שהייתה גורמת לנזק רציני ביותר", מסכם האב.

   

  אופיר לוי, דובר בית החולים קפלן, מסר בתגובה: "בית החולים עשה כל לאל ידו על מנת לסייע למטופל בחוות דעת נוספת באופן מהיר ומקצועי, וזאת לשביעות רצונו של אביו. לגבי השיח בין הרופא לאב, חשוב לציין כי מדובר במומחה ותיק ובעל ניסיון ונערך עמו בירור בנדון, ואנו מתנצלים בפני האב על תחושתו זו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יניב יעקב
  יוגב יעקב. "התבטאות הרופא אינה מקובלת על בית החולים"
  צילום: יניב יעקב
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים