שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  האלמנט האישי: המפתח לאושר
  אלמנט האדמה נחשב לכבד וחסר תנועה, המים מבטאים זרימה ויכולת להשתנות, האוויר מסמל את החשיבה וההגיון ואילו האש את התשוקות. אורית רפאל מסבירה מהי השפעת היסודות על כל מזל ואיך מגיעים לאיזון. בית ספר לאסטרולוגיה

  "ארבעת היסודות" היא תאוריה טרום מדעית קדומה שנועדה להסביר את מבנה החומר ואת התהליכים הפועלים בעולם. מקורה של התיאוריה ביוון העתיקה והיא נהגתה על ידי הפילוסוף אמפדוקלס, במאה החמישית לפני הספירה ובהמשך פותחה על ידי אריסטו.

   

   

  התאוריה טוענת כי העולם מורכב מארבעה אלמנטים: אש, אדמה, מים ואויר. לכל אלמנט איכויות, מאפיינים ודימויים. אלמנט האש מבטא אנרגטיות, פעילות, התחלות חדשות. אלמנט האדמה נחשב לכבד וחסר תנועה, אלמנט המבטא את העולם הפיזי. אלמנט המים מבטא את הזרימה את היכולת של האדם להשתנות ולהתאים את עצמו למצבים חדשים. האש מסמלת את הרגשות. אלמנט האויר הרוח נחשב לקל ומסמל את החשיבה וההגיון.

   

   

  ארבעת היסודות לחיים מאוזנים: אוויר, אש, מים ואדמה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ארבעת היסודות לחיים מאוזנים: אוויר, אש, מים ואדמה(צילום: shutterstock)

  בימי הביניים תורתו של אריסטו נקבעה כאמת מדעית ותיאורית "ארבעת האלמנטים" שימשה עיקרון חשוב באלכימיה של ימי הביניים ובניסיון להפוך עופרת לזהב.

   

  אלמנט האש: מייצג את הרצונות

  האלמנט האש מדגיש את הראשוניות - הניצוץ הראשון של הפעולה - וההעצמה. הוא מבטא את הרצון והתשוקה הגורמים להתחלת הפעולה - להתאהב, להתחיל לימודים, להתחיל עבודה חדשה. האש היא כח החיות.

   

  בטארוט, סדרת המטות מאפיינת את אלמנט האש - המטה נדלק, יוצר פעולה ונשרף. התאהבות אינה שורדת ללא מימוש, ההתרגשות מתחילת הלימודים לא תשרוד ללא הצלחה במבחנים ועוד. על כל אלו אחראי אלמנט ההתחלה.

   

   

  כאשר מתקבל קלף מסדרת המטות, מסדרת האש, האדם רוצה "כאן ועכשיו". הוא פועל באופן אימפולסיבי וחושב קודם כל על עצמו ועל רצונותיו ודבר לא יעצור אותו מלהשיג את מה שהוא רוצה. זו הדרך לפצוח בכל ההתחלות החדשות בחיים.

   

  כאשר האלמנט מאוזן הוא יאפשר להתלהבות ולאנרגיה להתחיל. כאשר אינו מאוזן יהיו כעסים, אימפולסיביות, חוסר יכולת לדחות סיפוקים ואיבוד עניין כשהאש דועכת.

   

  באסטרולוגיה מזלות האש הם אריה, טלה וקשת. מזלות האש מבטאים את תכונותיה של האש: מתפרצת, אינה ניתנת לריסון, נעה במהירות ממקום למקום ולא ניתן לצפות את התקדמותה. האש מחממת או שורפת. לבן מזל אש יש לפנות ממקום של התלהבות והתרגשות. זהו אדם מלא התלהבות, יוזם, פורץ גבולות ושואף קדימה.

   

  מזל אריה הוא היציב במזלות האש והאנרגיה שלו תמיד ממוקדת במטרה. בני מזל זה נמצאים בעמדות מפתח ובתפקידים מנהיגותיים.

   

  מזל טלה אנרגטי, נלהב ומלא שמחת חיים. אוהב לעזור ולתת ובניגוד לאריה אין לו מטרה ברורה ולכן הוא מתפזר. חשוב שבני מזל טלה ידבקו במטרה אחת לאורך זמן, על ידי חלוקה לפרויקטים משניים בדרך למטרה הגדולה.

   

  מזל קשת בעל אנרגיה רבה. בדומה לחופש שבו נעה האש, העדר הריסון שבה וחוסר היכולת לצפות אותה.

   

  לאזן בין רצון לצורך (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לאזן בין רצון לצורך(צילום: shutterstock)

   

  אלמנט האדמה: מייצג הצרכים

  לאחר ההתלהבות שמייצגת האש, הגיע הזמן לבסס ולהבשיל את העשייה. אלמנט האדמה שייך לעולם הפיזי. בטארוט, סדרת המטבעות היא המאפיינת את אלמנט האדמה. הסדרה מיוצגת על ידי מטבע עליו חרוט פנטגרם.

   

  קיים הבדל גדול בין רצונות לצרכים: הרצון לבית גדול וחצר ובריכה וגינה אינו צורך. דירה שיש בה זוגיות, אהבה, חברות וילדים היא הצורך, הרצון הוא האש של היצירה ואילו האדמה היא שורשי האדם. המטבע, לא מייצג כסף אלא תמורה חומרית לעשיה.

   

  כאשר מתקבל קלף מסדרת המטבעות האדם מיישם את ההתלהבות שהיתה בסדרת המטות, ההתאהבות מבשילה למגורים משותפים, העבודה החדשה הופכת לעיסוק ממלא וכל עשייה מקבלת עומק.

   

  היה והאדם מאוזן, הוא מעודד להבין מהי ההווייה הפנימית של ההתקדמות, מה נכון. זה אלמנט העוסק בפשטות וכאשר אינו מאוזן הרי שנמצא חומריות יתר, רדיפה אחרי כסף, התמכרות לעבודה, קמצנות, היצמדות, עקשנות.

   

  באסטרולוגיה מזלות האדמה: בתולה, גדי ושור. בני מזלות האדמה מייצגים את הקביעות. הם יציבים ומתמידים. האדמה משתנה באיטיות והתפרצות געשית שמרעידה את הארץ נובעת מאלמנט האש. כדי להתחבר עם בני מזל זה יש להציג עמדות בצורה ברורה תוך הצגת עובדות וירידה לפרטים.

   

  מזל גדי מייצג את יכולת ההתמדה. בני המזל ישאפו למקום עבודה יציב וקבוע. הם יבנו בית ומשפחה.

   

  מזל בתולה יורד לפרטים הקטנים ביותר, דבר לא יחמוק מעיניהם, הם ביקורתיים ושיפוטיים. אנשים מסודרים, מוקפדים בלבושם ובעלי חוש אסטטי.

   

  מזל שור פיזיים ואוהבים את תענוגות החיים והגוף: אוכל שתייה והנאה. הם יעבדו בעבודה קשה ומאומצת, כל עוד בסופה הם יוכלו להנות.

   

  אלמנט המים: התחדשות וזרימה

  האלמנט השלישי מסמל את האנרגיה שמאפשרת להמשיך הלאה, לעבור שלבים בחיים, להתחדש, להשתנות.

   

  בטארוט סדרת הגביעים מיצגת את אלמנט המים. אנרגיית המים מאופינת בזרימה ומאפשרת במקומות חסומים לוותר על כעס, אגו וכאב ולמצוא את מה שמקדם, ומשקם. אלמנט שמחזיר לאדם את האמון בעצמו. אלמנט המים הוא האמונה והאמון, הוא היכולת להתחבר אל אנרגית היקום ולהתמלא.

   

  כאשר מתקבל קלף מסדרת הגביעים האדם תקוע, אבן חוסמת את הזרימה בחייו. כאשר האלמנט מאוזן תהה זרימה, שמחה, התרגשות ויכולת להתקדם, בלי להסתכל על העבר. כאשר האלמנט אינו מאוזן יראו באדם פחדים, חוסר בטחון, חוסר אמונה, תקיעות בעבר ויובש.

   

  באסטרולוגיה מזלות המים: דגים, סרטן ועקרב. מזלות המים מייצגים את עולם הרגשות. יש השתנות, התאמה לסביבה, התגמשות והתחשבות. פניה לאדם ממזלות המים תמיד תהייה פניה רגשית.

   

  מזל דגים מייצג את הרגשות בצורתם המאוזנת, את המים הזורמים או הגועשים. אנשים אינטואיטיביים.

   

  מזל סרטן מייצג את הרגשות השקטים בבריכות המים המתוקים. בני המזל רגישים ומופנמים. הם מחוברים לביתם ולבני משפחתם.

   

  מזל עקרב מיוצג על ידי המים העמוקים. הם חווים את רגשותיהם בצורה אינטנסיבית, אך נוטים להדחקה עד לכדי התפרצות. בני מזל עקרב בעלי זכרון ארוך, נוטרי טינה ונקמנים.

   

  להתחבר ולהתאים עצמך לסביבה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  להתחבר ולהתאים עצמך לסביבה(צילום: shutterstock)

   

  אלמנט האוויר: מייצג את ההגיון

  האלמנט הרביעי האויר - השכל הישר, ההגיון הקר והחשיבה הם צורך האדם לשלוט בעצמו באחרים ובסביבה דרך ההיגיון.

   

  בטארוט, סדרת החרבות מייצגת את אלמנט האויר. אלמנט זה מיוצג על ידי החרב, חרב ההגיון המאפשרת לאדם לחתוך, גם כשכואב, כי זה הדבר הנכון לעשות, כי זה בדרך כלל לא מה שרוצים אלא מה שצריכים. את ההתפתחות הגדולה ביותר בשלבי החיים השונים האדם חב לכאב שהניע אותו קדימה.

   

  כאשר מתקבל קלף מסדרת החרבות על אדם לפעול ממקום הגיוני, מתוך חשיבה, להניח את הרגשות בצד ולפעול למרות הכאב. במצב מאוזן האדם מנתח את הסיטואציה באופן מחושב ופועל למרות הקושי, אך כאשר אינו מאוזן, הרי שיחשוב בצורה קרה, יהיה חוסר קשר עם הרגשות, כאב וסבל.

   

  באסטרולוגיה מזלות האוויר: תאומים, דלי ומאזניים. מזלות האוויר מייצגים את הרוח והם מהירי חשיבה ותקשורתיים, אנשי שיח וחסרי סבלנות. בשיחה איתם הסיכום חשוב לא הפרטים.

   

  מזל תאומים הוא הטיפוסי לבני מזלות האויר. אוהבים ללמוד כמטרה, אוהבים לדבר על כל דבר ועניין, בעלי יכולת קליטת מידע מהירה. מחפשים אתגרים אינטלקטואליים ונוטים לשיטחיות.

   

  מזל דלי מייצג את האוויר הרוחני, האנשים בעלי דימיון עשיר, הומניים, שוחרי שלום, בעלי רצון לעזור.

   

  מזל מאזניים מייצג מחשבות חוזרות ונשנות שעוברות במוחו של אדם, עד למצב של עייפות. עליהם לקבל החלטות, אך מתוך רצון ליצור איקוויליבריום, חוסר איזון, הם לא מגיעים להחלטה.

   

  בקריאת טארוט אם נשאלת השאלה "האם הוא אוהב אותי?" ויוצא קלף אס המטות, אס האש הרי שכן, הוא אוהב הוא מרגיש התלהבות וראשוניות, אך אם יוצא קלף מלך המטבעות הרי שיש שאלה מדוע הוא מתייחס אליה כאל עובדת ולא כאל בת זוג, למה הניתוק הרגשי? אותו קלף של מלך המטבעות בשאלה "האם אצליח בעבודתי?" יהיה נפלא מאחר וכל עוד האדם יפריד את רגשותיו ויפעל ממקום של חשיבה עניינית והשגת מטרות תהיה הצלחה במקום העבודה.

   

  בכל אדם קיימים כל ארבעת האלמנטים בו זמנית, בכל שלב בחיים בסיטואציות שונות עולה אלמנט אחד ומתבלט. החשוב הוא לשמור על איזון בין האלמנטים, על מנת להתקדם, להתפתח, לצמוח ולגדול.

   

  אורית של רפאל , מאמנת אישית הנעזרת בכלים של טארוט ונומרולוגיה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ארבעת היסודות
  צילום: shutterstock
  צילום: שקד כוכבי
  אורית של רפאל
  צילום: שקד כוכבי
  מומלצים