שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מומחים: נגיף השפעת פיתח מוטציות נגד החיסון

  המרכז לבקרת מחלות האמריקני הודיע כי ייתכן וחיסוני השפעת השנה לא יספיקו כדי להתמודד עם הנגיף שפיתח מוטציות ומצליח להתחמק מההגנה שמעניק החיסון. בינתיים בישראל שיעור התחלואה בשפעת נמוכה יחסית, לאחר שכמיליון וחצי ישראלים כבר התחסנו

  השפעת הופכת אלימה יותר: המרכז לבקרת מחלות האמריקני, ה-CDC, מזהיר כי מתצפיות עולה שנגיף השפעת פיתח מוטציות שמצליחות לגבור על החיסון, מה שייתכן ויביא לשיעור תחלואה ותמותה גבוהים.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  להתגונן מפני השפעת

  החיסון לשפעת מתחיל: תרסיס עדיף על זריקה?

  אבחנו עצמכם: יש לי שפעת או רק הצטננות

  הצטננות ושפעת: כך תצאו מזה הכי מהר

  מי צריך חיסון: פעילות גופנית מונעת שפעת

  בדיקה: עד כמה באמת יעיל החיסון נגד שפעת

   

  על פי פאנל מומחי ה-CDב, רק 48 אחוזים מדגימות נגיפי השפעת שנלקחו בחודש שעבר תאמו את הזנים המצויים בחיסוני השפעת. מהבדיקה עלה כי הזן השכיח כעת, H3N2 היה העיקרי שלא תאם לזני החיסון ופיתח ככל הנראה מוטציות ה"מתחמקות" מהנוגדנים הנוצרים בגוף בעקבות החיסון.

   

  למומחים עדיין לא ברור מדוע הופיעו מוטציות בזני החיסון, שכן ב-18 עונות השפעת האחרונות, תאמו החיסונים לזני הוירוסים השכיחים ברחבי העולם.

   

  שיעור התחלואה בהתאם למצופה לעונה

  בינתיים בישראל, נראה כי מגיפת השפעת לא הגיעה לשיא: מדו"חות ניטור השפעת השבועיים של משרד הבריאות נמצא שיעור התחלואה בשפעת בהתאם למצופה לעונה. גם שיעור המאושפזים במחלקות הפנימיות בבתי החולים טרם הגיע לצפיפות מקסימלית שנצפתה בחורפים קודמים.

   

  עד כה, דגימות השפעת שנאספו בתחנות הניטור של קופות החולים מכבי וכללית, תואמים את הזנים המצויים בחיסונים. בארבעת הקופות התחסנו כבר כמיליון וחצי ישראלים, מספר שיא שלא היה כמותו בשנים קודמות.

   

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  השפעת פיתוח מוטציה נגד החיסון?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים