שתף קטע נבחר

דנילוביץ' נגד מחיר מטרה: "אפליה בוטה"

בעקבות בדיקת ynet לפיה רוב יישובי הדרום אינם נכללים בתוכנית "מחיר מטרה" שאושרה אתמול, טוען ראש עיריית ב"ש כי "התוכנית מוותרת על הנגב". בראיון לאולפן ynet הוא אומר: "מהתוכנית נראה שגבולות המדינה מסתיימות בראשון לציון, היא פוגעת ביכולת של הצעירים בדרום לרכוש דירה". אתמול הבהיר משרד הבינוי ל-ynet כי ב"ש ואשקלון יכללו בתוכנית בהמשך

"תוכנית מחיר מטרה היא תוכנית שמוותרת על הנגב. מדובר באפליה בוטה של ממשלת ישראל, שפוגעת ביכולת של צעירים בדרום לרכוש דירה". כך אמר היום (ג') ראש עיריית עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בראיון לאולפן ynet - בעקבות בדיקת ynet לפיה מרבית יישובי הדרום אינם נכללים בתוכנית. "לפי התוכנית, נראה שמפת מדינת ישראל מסתיימת בראשון לציון", הוא טוען. צפו בראיון: 

"התוכנית מבטלת את היתרון היחסי של הנגב עבור זוגות צעירים. האם למדינת ישראל יש מטרה מכוונת לרוקן את הנגב מתושביו?", הוסיף דנילוביץ' וקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להוביל תיקון לחוק בישיבת הממשלה הקרובה, "על מנת להרחיב אותו ולאפשר גם לזוגות צעירים בדרום לרכוש דירה במחיר זול".

 

כתבות נוספות בנושא תכנית מחיר מטרה  בערוץ הנדל"ן :

תוכנית מחיר מטרה: כל המפסידים והמרוויחים

האוצר מסכים למחיר מטרה; עדיפות לצעירים

חלום ושברו: חיכיתם למע"מ 0%? הפסדתם

 

תוכנית מחיר מטרה אושרה אתמול סופית עם נוסח מתוקן, לפיה דירות חדשות שייבנו יהיו מוזלות וכ-70% מהן יוקצו לזוגות צעירים חסרי דירה. ואולם, מבדיקת ynet עולה כי בשלב זה מרבית תושבי דרום הארץ נמצאים מחוץ לתוכנית. בעקבות פניית ynet, הבהיר אתמול משרד הבינוי כי ערים כמו באר שבע ואשקלון ייכללו בתוכנית בשלבים הבאים.

 

במסגרת תוכנית זו יתמודדו קבלנים על הזכות לבנות מתחמי מגורים שבהם יימכרו דירות במחיר הנמוך ב-20% ממחירי השוק. בתמורה להסכמתם למכור את הדירות במחיר מופחת, יקבלו הקבלנים הנחה על הקרקע שהם רוכשים מהמדינה. תוכנית זו הייתה אמורה להשלים את תוכנית "מע"מ אפס" - כך שבעוד שמע"מ אפס תיטיב עם מחוסרי דיור, מחיר מטרה תיטיב בעיקר עם משפרי דיור (בעלי דירה שמבקשים לרכוש דירה שנייה במקום או בנוסף).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'
צילום: הרצל יוסף
מומלצים