שתף קטע נבחר

רה"מ נתניהו לרוכשי הדירות: "תשקיעו בנגב"

בסיור בעיר הבה"דים המליץ רה"מ, בנימין נתניהו, לרוכשי הדירות להשקיע בדרום הארץ. "עוד מעט לא יהיו פה דירות, ואתם תרצו לקנות ולבנות כאן. זה הולך ומתרחש לנגד עינינו, ואני אומר לכם גם היום - תשקיעו בנגב". במהלך הביקור עקץ את שר האוצר לשעבר כשאמר: "כשר אוצר אדאג שיהיו התקציבים הדרושים כדי שהמהלך של העתקת בסיסי צה"ל דרומה יתבצע ולא ייקטע"

"תראו - עוד מעט לא יהיו פה דירות, ואתם תרצו לקנות כאן ולבנות כאן ולהביא את המשפחות שלכם. זה הולך ומתרחש לנגד עינינו, ואני אומר לכם גם היום - תשקיעו בנגב". כך המליץ היום (ד') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרוכשי הדירות בעת ביקורו באתר עיר הבה"דים בצומת הנגב. גם בסיור הקודם של נתניהו בשנה שעברה הוא קרא לרוכשים "לקנות עכשיו דירה בנגב".

 

 

"מתי ראינו דבר כזה שהקדמה רודפת אחרי הנגב?", המשיך נתניהו, "כל זה היה נעצר אם לא הייתי בא ומבהיר שזה יימשך. הקדמה תגיע לחלק הזה של המדינה ואני נרגש מאוד מהאפשרות הזו. כבר אמרתי בעבר - תשקיעו בנגב. הנגב הוא מרחב ההזדמנויות של ישראל. אני קורא לכם אזרחי ישראל - נצלו את ההזדמנות הזו עכשיו".

במהלך הביקור עקץ נתניהו את שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. "ההתפתחות כאן היא עצומה - לא ניתן לעצור את הפרויקט המדהים הזה", אמר רה"מ, "מהלך העתקת בסיסי צה"ל דרומה הוא מהלך היסטורי, משנה פני המדינה. אני אתיר חסמים, וכשר אוצר אדאג שיהיו לו התקציבים הדרושים כדי שימשיך להתבצע - ולא ייקטע".

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שנכח אף הוא בביקור, התייחס לסכסוך שנגלע בין משרד האוצר למשרד הביטחון על תקציב מעבר מחנות צה"ל לדרום הארץ, שכביכול נעצר. "בעוד 3 חודשים הוא (עיר הבה"דים - א.ק) יאוכלס בחיילים הראשונים. אין ספק שהמהלך הזה הוא פרויקט לאומי", אמר יעלון. "לצערי בשנה האחרונה נקלענו למעצורים פולטיים תקציביים, שהביאו אותנו למסקנה שלא ניתן להמשיך בלי להתיר את החסמים. קרה מה שקרה - וכעת יש לנו שר אוצר חדש, ואני מקווה ויודע שהחסמים האלה ייפתרו".

רה"מ נתניהו (באמצע) עם שר הביטחון יעלון והשר לפיתוח הנגב והגליל שלום בעיר הבה"דים, היום (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
רה"מ נתניהו (באמצע) עם שר הביטחון יעלון והשר לפיתוח הנגב והגליל שלום בעיר הבה"דים, היום(צילום: בראל אפרים)

עוד הוסיף יעלון: "מערכת הביטחון רואה עצמה כקטר. אני רואה עצמי מחוייב למהלך הזה". שר הביטחון התייחס אף הוא להשפעת עיר הבה"דים על שוק הנדל"ן בנגב. "כיום לא ניתן למצוא בירוחם דירה אחת לקנייה או לשכירות", אמר. בכך רמז להשלכה החיובית של המהלך על הביקושים באזור.

 

גידול בפעילות הכלכלית

השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, התייחס לגידול בפעילות הכלכלית כתוצאה ממעבר צה"ל דרומה. "בעשור הקרוב יושקעו למעלה מ-50 מיליארד שקל בתשתיות בנגב, בתחבורה, בתרבות, בפנאי ועוד", אמר שלום, "תוך עשור הפעילות הכלכלית בנגב תצמח במיליארד וחצי שקל בשנה. בתום העשור הראשון נראה גידול כלכלי של 2.3 מיליארד שקל רק כתוצאה מהמעבר. נגיע ל-40 אלף מקומות תעסוקה חדשים בפארקים השונים בעשור הקרוב".

 

שלום הוסיף כי ייפתחו 3,200 משרות חדשות בפארק עידן הנגב, ובמועצת נאות חובב יתווספו אלפי מקומות עבודה חדשים. "קרוב ל-35 אלף חיילים יעברו לכאן", ציין. בהתייחסו לשוק הדיור אמר שלום כי לפני חצי שנה שווקה שכונה חדשה של 114 יחידות דיור בשיטת "בנה ביתך" בירוחם - והביקוש ליחידות היה פי 3 מההיצע. "ב-3 שנים הקרובות ייבנו כ-7,000 יחידות דיור חדשות בדימונה", הוסיף, "יש לנו מענה טוב לדיור". עוד ציין כי כ-9 מיליארד שקל מהכספים למעבר צה"ל יושקעו בתחבורה.

עיר הבה"דים. דירות חדשות ומקומות עבודה חדשים (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עיר הבה"דים. דירות חדשות ומקומות עבודה חדשים(צילום: בראל אפרים)
  

הסיור התקיים בקריית ההדרכה, שבו פועלת כבר המפקדה של קריית ההדרכה לקראת מעבר הבה״ד הראשון בעוד כחודשיים. במהלך השנה הקרובה יעברו בסיסי הדרכה נוספים כמו בתי הספר לשלישות, לחינוך ונוער, לרפואה, לתקשוב, ללוגיסטיקה, לחימוש ועוד. זהו הפרויקט הראשון מתוך 3 פרויקטים, אשר יביא בסופו של דבר כ-30 אלף חיילים וקצינים, מתוכם 6,000 אנשי קבע, לנגב.

 

הקריה משתרעת על פני כ-250 אלף מ"ר בנוי ועתידה לאכלס כ-12 אלף איש לאחר העברת כל בסיסי ההדרכה דרומה. היא אמורה לספק לתושבי הדרום תעסוקה וצפויה להניע את גלגלי הצמיחה באזור. כ-70% מהחברות המועסקות בהקמת קריית ההדרכה מגיעות מדרום הארץ ומעסיקות מגוון עובדים מהדרום, יהודים וערבים, במגוון מקצועות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
רה"מ, בנימין נתניהו, בביקור בעיר הבה"דים, היום
צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: בראל אפרים
עיר הבה"דים. השלכות חיוביות על שוק הנדל"ן והתעסוקה
צילום: בראל אפרים
מומלצים