שתף קטע נבחר

בעקבת המחאה: קמפיין הקונדומים הוסר

הקמפיין "לא קונדום - לא תודה" הוסר מהרשתות החברתיות בעקבות טענות על תכנים בוטים, ובין היתר לאחר מחאה מאורגנת של אמנים דתיים ובהם יעקב שוואקי וישי לפידות, שדרשו את הסרתו מהסרטונים שלהם. גד אלבז: "עצוב שאין מי שמפקח על התכנים שמשרד הבריאות מעלה לרשת". במשרד הקפיאו הקמפיין עד לחשיבה מחודשת בעניין

פחות משבוע לאחר שעלה לאוויר הקמפיין "לא קונדום - לא תודה" הוא מוסר מהרשתות החברתיות, בעקבות טענות כי הוא בוטה מדיי ופוגע ברגשות הצופים, בין היתר בעקבות מחאה מאורגנת של אמנים דתיים שדרשו את הסרתו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

עם זאת במשרד הבריאות אומרים כי הוא ממשיך להופיע במרחבים שונים במדיה הדיגיטלית, ובימים אלה נערכת חשיבה מחודשת להרחבתו מחדש - ייתכן שבגירסה מרוככת.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הקמפיין, המעודד מין מוגן, עלה לאוויר בשבוע שעבר, מתוך מחשבה הסמיכו ליום האיידס הבינלאומי שצוין ב-1 בדצמבר. התכנון היה להריץ או במשך כמה שבועות, אבל כבר עתה, ימים ספורים לאחר מכן, הוא נעלם מאתרים ורשתות חברתיות - למשל יוטיוב ופייסבוק.

 

מקצת הדימויים בסרטון שהביאו למחאה ()
מקצת הדימויים בסרטון שהביאו למחאה

 

לצד השבחים להם הוא זכה בשבוע האחרון, הוא עורר גם ביקורת מצד גורמים דתיים ושמרניים על המסרים המיניים הבוטים. אומני מוזיקה חסידית מובילים, דוגמת יעקב שוואקי וישי לפידות, מחו נגד השימוש בהם ובסרטונים שלהם ביוטיוב למען הקמפיין, כאשר משובצות בהם הפרסומת השנויה במחלוקת. 

 

 

אחד המתנגדים לקמפיין, הזמר גד אלבז, אמר כי "עצוב שאין מי שמפקח על התכנים שמשרד הבריאות מעלה לרשת", כדבריו. "אני שמח שגוגל השכילו להבין את הבעיה, ומיד הסירו את הפרסומת".

 

מחברת "מדיה פרו" המייצגת כמה מבכירי האמנים בזמר החסידי והיהודי שהובילו את המחאה, ובהם יעקב שוואקי, ישי לפידות ומועצת השירה היהודית, אברימי רוט ועוד נמסר כי "יש לנו מאות-אלפי צופים בכל הגילאים מכל העולם, חלק ניכר כמובן מישראל. מיד כשעלה הקמפיין פנינו ליוטיוב בישראל, וביקשנו להסיר את הקמפיין מכל הסרטונים שלנו. ביוטיוב נעתרו מיד לבקשה והסירו את הסרטון". הוא הוסיף כי "מאוחר יותר גלינו שהקמפיין נמחק לחלוטין מערוץ יוטיוב הרשמי של משרד הבריאות. כנראה מישהו נרדם שם בשמירה".

 

משרד הבריאות: "אין קמפיין שלא פוגע"

יאיר עמיקם, סמנכ"ל ההסברה במשרד הבריאות, אמר ל-ynet כי הנהלת פייסבוק היא שהסירה את הסרטון מהרשת החברתית –

והוא מקבל זאת בהבנה. ההחלטה על הקפאת הקמפיין ביוטיוב הייתה של המשרד עצמו – עד לחשיבה מחודשת בעניין.

 

"אומרים שהקמפיין הזה בוטה, ואני מוכן להיות הראשון שמודה בזה", הוסיף עמיקם, "כבר שנים אנחנו מנסים להטמיע בציבור את השימוש בקונדום ובמין מוגן ולא תמיד בהצלחה. המטרה שלנו עכשיו הייתה להצליח להגיע לקהל יעד שהנושא רלוונטי לגביו – ואת זה הצלחנו לעשות. בקמפיין הזה פנינו לצעירים, וצעירים גם עשו אותו".

 

"אין קמפיין שלא פוגע בקבוצה כזו או אחרת, והיינו מודעים לזה. אבל לא פגענו באף אדם אלא רק אולי ברגשות כאלה ואחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מישהו נרדם בשמירה". מתוך הקמפיין
משרד הבריאות: רצינו לזעזע. צילום מתוך הקמפיין
מומלצים