שתף קטע נבחר

פרק ביום: נפתח מיזם תנ"ך ארצי

מיזם "929 - לומדים תנ"ך ביחד" עתיד להימשך שלוש שנים ושבעה חודשים, עד יום העצמאות השבעים לישראל. קהילות שונות במגזרים שונים יצטרפו ללימוד פרק יומי בתנ"ך, ואנשי רוח ותרבות ילוו את המיזם. "93% מהישראלים מחזיקים תנ"ך בבית, אבל רק מעטים פותחים אותו. זה הזמן לשינוי"

אחרי הדף היומי, שמים את התנ"ך על השולחן: היום (א') נפתח מיזם חדש יקדם לימוד עקבי ורציף של ספר הספרים, בכל הקהילות והמגזרים. "929, לומדים תנ"ך ביחד" יסתיים ביום העצמאות ה-70 לישראל, בעוד שלוש שנים ושבעה חודשים בדיוק.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

המיזם, ביוזמת סגן שר החינוך אבי וורצמן ("הבית היהודי") והרב בני לאו, הושק בשבוע שעבר בבית הנשיא, ומטרתו לשלב את התנ"ך בשיח הישראלי, להפיח חיים בסיפוריו - ולהנגיש אותו לקהלים רחבים בחברה הישראלית.  

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

929 - מספר הפרקים בתנ"ך - פועל לפי שיטת קריאה רציפה על בסיס של פרק אחד בכל יום. "בכוונתנו ליצור את קהילת לומדי התנ"ך הגדולה ביותר בעולם", אמר וורצמן. עלות המיזם עומדת על סך 47 מיליון ש"ח.

 

הצפי: קהילה של חמישה מיליון לומדים

סקר שנערך לקראת השקת המיזם העלה כי 93% מכלל הישראלים מחזיקים תנ"ך בבית, אך רק מעטים מהם פותחים אותו

לקריאה. במיזם מבקשים לתרגם את האהדה לספר הנמכר ביותר בהיסטוריה של האנושות, למפגש יומיומי עם הפרקים בו, והוא יכלול אירועי תרבות לאורך השנה, מפגשי לימוד במקומות פרטיים ובמוסדות חינוך ועמוד פייסבוק שיתעדכן באופן יומי עם הפרק הרלוונטי – בסיוע אנשי רוח שגויסו לפרויקט, ובהם חנה אזולאי-הספרי, א. ב. יהושע, צרויה שלו, הרב יואל בן-נון, אשכול נבו, הרב דוד סתיו ועוד רבים.

 

"חמש שנים עברו מאז הצבתי לעצמי למטרה להוציא לפועל את אחד מחלומותיי הגדולים", אמר וורצמן והדגיש כי "בתוך חמש שנים עתידים מיליון יהודים בכל העולם להשתתף בתוכנית, ולהוות חלק מקהילת לומדי התנ"ך הגדולה ביותר בעולם".

 

הרב בני לאו השותף בתוכנית, אמר כי "ההתרגשות היא מאוד גדולה בניסיון לייצר רפואה לחברה. רפואה שאתה לא מקטר על מה שאין, אלא אתה מייצר ביחד את היש", ובן-דודו, הרב הראשי לישראל דוד לאו, הודיע כי יהיה אף הוא שותף-לומד במיזם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי וייצמן
ילמדו תנ"ך: אבי וורצמן, הרב דוד לאו והרב בני לאו
צילום: קובי וייצמן
מומלצים