שתף קטע נבחר

צחי הנגבי מונה גם לסגן שר הבריאות

השרים אישרו את מינויו של סגן שר החוץ כממלא מקום לשרה מיש עתיד שהתפטרה. גרמן: קוראת להנגבי להמשיך ולקדם את הרפורמות. סגנית השר ציפי חוטובלי מונתה גם לסגנית שר במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את סגן שר החוץ, ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), לתפקיד סגן שר הבריאות. שרי הממשלה אישרו לפנות ערב בטלפון את המינוי. על פי התכנון, הנגבי יכהן בשני התפקידים במקביל ויחזיק בסמכויות של שר במשרד הבריאות. הוא יחליף את נתניהו כממלא המקום של שרת הבריאות לשעבר, ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), שהתפטרה בתחילת החודש מתפקידה. בנוסף, אישרו השרים גם את מינויה של ח"כ ציפי חוטובלי לתפקיד סגנית שר במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל במקומו של יעקב פרי, זאת בנוסף על תפקידה כסגנית שר במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים.

 

מערכת הבריאות - כתבות נוספות

בתי החולים בקריסה: חוסר במיטות ובמכשור

גירעון ענק בבתי חולים: "צריך לצמצם פעילות"

איבדו אמון: 65% לא סומכים על מערכת הבריאות

 

שרת הבריאות לשעבר גרמן אמרה בתגובה למינוי הנגבי: "אני קוראת לסגן שר הבריאות להמשיך ולקדם את הרפורמות שעבדנו עליהן במלוא המרץ בשנתיים האחרונות במערכת הבריאות ולהוסיף באופן מידי את התקציבים הנחוצים לטובת קיצור תורים בבתי החולים וסגירת הגירעונות לקופות החולים". בהודעה שפרסמה גרמן מוזכר כי "בתקציב 2015 הייתה אמורה להיות תוספת תקציבית של 4 מיליארד שקל למערכת הבריאות".

סגן השר צחי הנגבי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
סגן השר צחי הנגבי(צילום: ירון ברנר)

שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן(צילום: הרצל יוסף)
 

הבוקר פורסם ב-ynet כי יו"ר הוועדה למלחמה בעוני וחתן פרס ישראל אלי אלאלוף קורא לראש הממשלה למנות מיד שר רווחה זמני עד שתקום ממשלה חדשה. בכתבה הוזכר כי במשרד הבריאות מתנהל בחודש האחרון ללא שר. מאז שיעל גרמן עזבה את תפקידה כל הניסיונות לשפר את מערכת הבריאות נתקעו.

 

בעקבות ההמלצות, משרד האוצר הסכים להעביר מאות מיליוני שקלים לבתי החולים ולקופות החולים. לראשונה הוחלט להתאים את מדד הפיצוי לקופות החולים לעלייה בדמוגרפיה, גם אם מבלי להתחשב בהזדקנות האוכלוסייה. בשבועות האחרונים מנהלי בתי החולים הממשלתיים מחו נגד הגירעון הגדול וטענו שמכיוון שאין שרת בריאות או שר אוצר, אין מי שדואג לפתרון המשבר.

 

 

ממשרד הבריאות נמסר היום בתגובה כי "משרד הבריאות ממשיך בתהליכים המקצועיים שהחלו כבר בשנת 2005 ומטרתם קידום הבריאות. מנכ"ל המשרד, פרופ' ארנון אפק, והנהלת המשרד ממשיכים בקידום תהליכים וקידום הנושאים הבאים: שיפור הפגיות, מתן מענה בתחום השבץ המוחי, מניעת זיהומים, איכות הטיפול ושיפור השרות בבתי החולים והערכות לרפורמה בבריאות הנפש.

 

"מדובר בנושאים מקצועיים המתבצעים גם בעת זו. נכון שהתוכנית המתוקצבת ל-2015 לרבות התוכנית לקיצור תורים ממתינים לממשלה הבאה. חשוב לציין כי בימים אלה, מנכ"ל משרד הבריאות מתייעץ ומסתייע במשרד ראש הממשלה".

 

מינויים של הנגבי וחוטובלי מתווסף למינויו של ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד מוקדם יותר החודש כאחראי על המשרד להגנת הסביבה. מינויו של אקוניס נעשה לאחר אסון דליפת הנפט בערבה. לאחר התפטרותו של שי פירון נשאר במשרד החינוך סגן השר אבי ורצמן מהבית היהודי. במשרד האוצר מינה נתניהו את עו"ד נמרוד ספיר לתפקיד ראש המטה לתחום האוצר.

פורסם לראשונה 23/12/2014 18:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
סגן השר צחי הנגבי
צילום: ירון ברנר
מומלצים