שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הושלם פינוי בסיס חיל האוויר בנתב"ג

במסגרת פינוי מחנות צה"ל מהמרכז לדרום הארץ, פינה משרד הביטחון 250 מבנים ו-50 אלף מ"ר של גגות אסבסט מהמחנה הצבאי בנתב"ג. שטח הבסיס ישמש את התעשייה האווירית ואת פעילות התעופה האזרחית של שדה דב

‏משרד הביטחון הודיע היום (א') כי השלים את פינוי בסיס חיל האוויר מנמל התעופה בן גוריון (בח"א 27). זאת כחלק מפינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ אל עיר הבה"דים שבדרום הארץ, לטובת פיתוח עירוני וכלכלי. מדובר בפינוי של מבנים, שכן הפעילות הצבאית כבר הועברה לפני מספר שנים לבסיס נבטים שבדרום.

 

 

באמצעות אגף אמו"ן (מבצעים ונכסים) ואגף ההנדסה והבינוי, פינה משרד הביטחון כ-250 מבנים צבאיים. חלק מהמבנים, שניתן היה לפרק, נשמרו והועתקו למתקנים אחרים של מערכת הביטחון, והשאר נהרסו ופונו מהמקום. במשרד הסבירו כי מבנים בודדים הושארו לבקשת הגופים שיקבלו את השטח, כמו גם התשתיות. פינוי הבסיס כלל גם מבצע לפינוי כ-50 אלף מ"ר של גגות אסבסט בני עשרות שנים.

 

שטח הבסיס שפונה יתחלק בין התעשייה האווירית לבין רשות שדות התעופה, שצפויה להעתיק למקום את פעילות התעופה האזרחית משדה דב בתל-אביב. העתקת פעילות התעופה האזרחית משדה דב אמורה לאפשר הקמה של עשרות אלפי יחידות דיור חדשות באזור. כמו כן, פינוי הבסיס הוא חלק מפינוי של בסיסים נוספים במרכז, כמו צריפין ותל השומר, אולם הוא לא ישמש לבנייה למגורים בשל מיקומו בנתב"ג - אלא את הפעילות של שדה דב, כאמור.

 

לדברי סמנכ"ל וראש אגף אמו"ן, בצלאל טרייבר, "משרד הביטחון התחייב להשלים את פינוי בח"א 27 עד סוף שנת 2014, ובמאמץ משולב עמדנו המשימה ונשיב את השטח, כפי שהשבנו יותר מ-100 מחנות ואלפי דונמים לטובת פיתוח עירוני וכלכלי. הניסיון שצברנו בפינוי המחנה, ישמש אותנו בשנים הקרובות בפינוי מחנות נוספים, ובראשם מחנות צריפין ותל השומר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
מטוס קרב של חיל האוויר. ארכיון
צילום: EPA
מומלצים