שתף קטע נבחר

שילב אוספת 2 צעצועים: "סכנת בליעה"

החברה קוראת לצרכנים להחזיר לה מגדל טבעות ומתקן השחלת חרוזים, בעקבות 3 תלונות שקיבלה מצרכנים לפיהן אחת מאוזני דובי פנדה המחובר לצעצועים עלולה לצאת ממקומה. זאת אחרי תלונה שפורסמה ב-ynet, של אב שטען כי מצא כפיס עץ שניתק מהצעצוע, בפיו של בנו הפעוט

חברת שילב קוראת להורים להחזיר שני צעצועי עץ שעלול ליפול בהם פגם: מגדל טבעות 7557045 ומתקן השחלת חרוזים 7557050.

 

מוקדם יותר החודש, פורסם ב-ynet כי אוהד, הורה לפעוט, התלונן בפני החברה על שהצעצוע עלול להישבר. הוא קיבל פיצוי 100 שקל והחברה לא ערכה איסוף (ריקול), משום שלטענתה  "לאחר בדיקה מעמיקה, הצעצוע והסדרה לה הוא שייך - תקינים. נעשתה פנייה ליצרן על מנת להבטיח כי מקרה כזה לא ישנה".

 

התמונה ששלח לנו אוהד ()
התמונה ששלח לנו אוהד

 

  

"אחת מאוזני הפנדה עלולה לצאת"

כעת החליטה החברה כן לאסוף את הצעצוע וכן צעצוע נוסף, מאותה סדרה. "החברה רוצה להסב את תשומת לב לקוחותיה לאפשרות כי בדגמים קיים חשש כי אחת מאוזני הפנדה עלולה לצאת ממקומה ולהוות סכנת חנק לילדים מבליעה של חלקים קטנים", כך נכתב בהודעה שפורסמה בעיתונים הבוקר.

 

"הפגם שהתגלה, התגלה ב-3 מקרים בודדים בלבד מתוך אלפי מוצרים שנמכרו. שילב מקפידה על הבטיחות של מוצריה ולמרות שהמוצרים עברו את כל הבדיקות והאישורים של מכון התקנים, אנו רואים לנכון לנקוט במשנה זהירות ולהוריד את המוצרים ממדף המכירה על מנת להבטיח שמקרה נוסף לא ישנה ומתוך דאגה לבטיחות התינוקות.

 

"צרכנים שרכשו את המוצרים הנ"ל מתבקשים להפסיק את השימוש מוצר ולהגיע לאחד מסניפי שילב על מנת להחזירו ולקבל זיכוי או החזר כספי בגינו".

 

"נחרדנו לגלות חתיכה קטנה של עץ בפי התינוק"

ב-10 בדצמבר, סיפר אוהד ל-ynet, כי קנה בסניף שילב עפולה צעצוע השחלת חרוזי עץ, המיועד לגיל 18 חודשים. "לאחר יומיים של שימוש נחרדנו לגלות חתיכה קטנה של עץ שהתפרקה מהצעצוע, בתוך פיו של תינוקנו" סיפר. "היתה זאת חתיכה מהעמוד האחרון, בצורת דובי כזה עם אוזניים. בנס גדול הצלחנו להוציאה מפיו, ברגע האחרון ממש.

  

"בשיחה עם שירות הלקוחות של שילב נאמר לי להחזיר את המוצר לסניף ולקבל תמורתו כסף או להחליפו. הצעצוע עולה 89.9 שקל. החזרנו אותו לסניף והחלפנו אותו למשחק אחר יקר יותר בתוספת ההפרש. נמנענו מלקחת שנית צעצוע מעץ".

 

"חשוב ליידע את הציבור"

לאחר כמה ימים, אוהד טוען שחזרו אליו משירות הלקוחות של שילב. "בשירות טענו בפני שמקרה כזה לא קרה מעולם והמוצרים נבדקים היטב ועוברים את כל הבדיקות", סיפר. "עוד הוסיפה הנציגה שהיא מוכנה לשלוח לי פיצוי על סך 100 שקל.

  

"מקרה כזה חמור אסור שיקרה, בפרט שמדובר במוצרי תינוקות קטנים ובטח ברשת מוכרת כמו שילב כשאישורי בטיחות מופיעים על האריזה. חשוב לנו מאוד גם לוודא - איך ניתן ליידע את הציבור ולהבטיח שחלילה תינוקות לא יפגעו מהצעצוע?

  

"בשיחה עם הנציגה, ממש הרגשתי שאני צריך להתנצל על התלונה שלי. אני לא בא לסחוט את חברת שילב, אני רק מקווה שהם יאספו את הצעצוע הזה ויבדקו מה לא בסדר".

  

אסור שצעצועים לפעוטות יכילו חלקים קטנים

כשצרכן מתלונן על צעצוע שנשבר, מה אמורה חברה לעשות למעט פיצוי לצרכן? קודם כל, למען בטיחות ציבור הצרכנים, עליה לאסוף את הצעצוע מהמדפים, או לפחות לערוך בדיקה מדגמים של כמה פריטים מאותו דגם. אם בתום בדיקה מתברר שאין בהם מתום - החברה יכולה להשיבם לחנויות. כך או כך, על החברה להודיע על כך לצרכנים. בשילב טענו שבדקו את הצעצוע ואת הסדרה לה הוא שייך והם נמצאו תקינים. הודעה לצרכנים על הבדיקה - לא נמסרה.

  

מה אומר התקן? במכון התקנים בודקים מדגמית צעצועים לפי תקן 562 בטיחות צעצועים. בין היתר, במכון בודקים שאין חלקים קטנים בצעצוע. כי הילד יכול לבלוע אותם. אין הכוונה רק לצעצועים שאינהרנטית מורכבים מחלקים אלא גם לצעצועים שעלולים להתפרק. כמו למשל: דובי פרווה שהעין שלו עלולה לצאת מהמקום בעקבות משיכה חזקה, או בובה מתנפחת לאמבטיה שהסוגר שלה עלול להשתחרר. הבדיקה נעשית במכשירים שמפעילים כוח על הצעצוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים