שתף קטע נבחר

ו' הכספים אישרה את פרויקט דירה להשכיר

אחרי שבשבוע שעבר נעצר הפרויקט בוועדת הכספים של הכנסת כחצי שעה לפני הדיון, אושרה היום העברה של 15 מיליון שקל עבור תוכנית הדיור שהוביל שר האוצר לשעבר. הסכום נמוך מהמבוקש - 36 מיליון שקל - ומיועד לכיסוי משכורות העובדים לשנה הקרובה. בינואר צפויה התוכנית לצאת לפועל

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ב') את פרויקט "דירה להשכיר". בניגוד לבקשה המקורית, שעמדה על 36 מיליון שקל, אושרה לפי שעה העברה של 15 מיליון שקל לחברה - המכסים את משכורות העובדים לשנה הקרובה. יתרת הכסף, 200 מיליון שקל, כבר עברה עבור מימון התכנית. בהמשך צפויה הוועדה לאשר את יתרת הסכום.

 

עוד כתבות על "דירה להשכיר" בערוץ הנדל"ן :

 

בשבוע שעבר הפרויקט נעצר בוועדה. לאחר שבוע של דיונים מאומצים שניהלו פקידי האוצר בקרב חברי הכנסת, הושגה היום בצהריים הסכמה גורפת בין כל סיעות הכנסת על המשך קידום תוכנית הדיור שהוביל שר האוצר היוצא, יאיר לפיד, לדירות להשכרה לטווח ארוך במקומות שונים בארץ. בחודש ינואר צפויה התוכנית לצאת התוכנית לדרך. יצוין כי בדיון קודם שנערך הבוקר, איים ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) כי לא יתמוך בבקשות אחרות שעולות לוועדה - באם התוכנית לא תקודם.

 

בשבוע שעבר, כחצי שעה לפני שוועדת הכספים הייתה אמורה לאשר סופית את יציאתו לדרך של פרויקט דירה להשכיר, "תקעה" ועדת ההסכמות בכנסת את הדיון בנושא. המתנגדים העיקריים היו יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, ויו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל.

 

כבל הסביר אז את התנגדותו: "סירבתי לאשר דיון בנושא כי אנחנו נמצאים בתקופה רגישה פוליטית, ואני חושב שאי אפשר לבקש מאיתנו מהרגע להרגע - 'תאשרו'. צריך ללמוד את פרטי התוכנית ולראות שהיא לא משהו שיהיה עצם בגרון של הממשלה הבאה. ברור שמרגע שאאשר דיון בנושא, יהיה מי שיעשה על זה קמפיין. לכן אני לא רוצה שיעשו עליי סיבוב פוליטי. נלמד את התוכנית ואז נקבל החלטה, אני לא פוסל על הסף את התוכנית, רק לא מהרגע להרגע". 

 

נזכיר כי פרויקט "דירה להשכיר" היה אחת הזרועות של תוכנית הדיור הרחבה שקידם לפיד, ובמסגרתה כבר אושרו והועברו 200 מיליון שקל לטובת בניית 150 אלף יחידות דיור שיועדו להשכרה לטווח ארוך. בשלב הראשון מדובר בערים חיפה, ירושלים ותל-אביב, שבהן פרויקטים היו כבר אמורים לצאת לדרך בחודש הבא. בנוסף, תוכננו לצאת לדרך בקרוב פרויקטים דומים שכוללים בסך הכל כ-5,000 יחידות דיור ביישובים שהם, גן יבנה ורמת גן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתמר סיידא
מנכ"ל חברת דירה להשכיר, עוזי לוי
צילום: איתמר סיידא
מומלצים