שתף קטע נבחר

הממשלה תקים חברה לפינוי בסיסי צה"ל

אחרי שנים רבות של מחלוקות בין משרד האוצר למשרד הביטחון, סביב מימון העתקת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ לנגב, תאשר מחר הממשלה את הקמתה של חברה ממשלתית שתנהל את הפרויקט. המימון יופרד מתקציב הביטחון

ממשלת ישראל תאשר היום (א'), בישיבתה השבועית, את הקמתה של חברה ממשלתית שתהיה מסונפת למשרד הביטחון ותנהל את פרויקט פינוי בסיסי צה"ל ממרכז הארץ והעברתם לנגב. החברה תנהל את פינוי בסיסי צריפין, תל-השומר, סירקין, השלישות ברמת-גן וטירה. פינויים של בסיסים אלה יפנה קרקע לבנייתן של כ-60 אלף דירות באזורי הביקוש.

 

 

במקביל, תנהל החברה את תהליך בנייתם של בסיסים חלופיים בנגב, לרבות תהליכים נלווים למעבר צה"ל לנגב, כמו פיתוח אמצעי תחבורה, פתרונות דיור ותעסוקה למשפחות שיעברו לדרום הארץ בעקבות המהלך. תקציבה של החברה, בסך של כ-14 מיליארד שקל, ימומן על ידי ההכנסות משיווק הקרקע שתתפנה במרכז הארץ והוא יהיה מופרד מתקציב הביטחון.

 

ההחלטה היא תולדה של עבודת מטה ממושכת שקיימו בשנה האחרונה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, מנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, ראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ. העבודה כללה גיבוש של הערכת עלות עבור פינוי המחנות, פתרונות מחלוקות שהיו קיימות בין משרדי הביטחון והאוצר בנוגע לחלוקת המימון ביניהם ויצירת המודל למימון הפעילות.

 

בנוסף, תאשר הממשלה העברה של 9 מיליארד שקל שעל העברתם הוחלט באפריל 2011, ממשרד האוצר לתקציבה של החברה שתוקם. סכום זה היה נתון עד כה במחלוקת בין האוצר לביטחון, מחלוקת שעיכבה את הקמתם של מחנות אמ"ן ויחידת התקשוב בנגב.


פורסם לראשונה 03/01/2015 17:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
מחנה צריפין
צילום: אבי מועלם
מומלצים