שתף קטע נבחר

נתניהו: נקים 100 אלף דירות באזורי הביקוש

הממשלה אישרה הקמת חברה ממשלתית שתנהל את פרויקט פינוי בסיסי צה"ל מהמרכז לטובת הקמת אלפי דירות. בנוסף אושרה העברת 9 מיליארד שקל לתקציב החברה. נתניהו: "זו הדרך לטפל במחירי הדיור"

פינוי בסיסי צה"ל לעיר הבה"דים יוביל להקמה של כ-100 אלף יחידות דיור באזורי הביקוש. כך אמר היום (א') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה, במהלכה אושרה ההחלטה להקים חברה ממשלתית שתנהל את פינוי בסיסי צריפין, תל השומר, סירקין, השלישות ברמת גן ומחנה טירה בטירת הכרמל.

 

"הממשלה תקבל היום החלטה, אני חושב שהיא היסטורית, בעניין כפול: האחד, פיתוח הנגב, והשני, פינוי מחנות צה"ל מאתרי נדל"ן במרכז הארץ", אמר נתניהו. "ההחלטה הזאת היא מבורכת. אנחנו מורידים דרומה את בסיסי ההדרכה של צה"ל, את בסיסי המודיעין והתקשוב. זה מחולל מהפכה אדירה בנגב, חברות בינלאומיות מגיעות לנגב, אוכלוסייה חזקה יורדת לנגב, פיתוח גדול בא לנגב".

 

 

נתניהו הוסיף כי "זה חלק מפיתוח הנגב, אבל זה עושה משהו נוסף: אנחנו מפנים בסיסים במקומות כמו צריפין, סירקין, תל השומר, רמת גן ועוד - ועל ידי כך אנחנו מייצרים אפשרות לבנות כ-60 אלף יחידות דיור חדשות במרכז. זה בנוסף לפינוי תע"ש, שנותן עוד 40 אלף יחידות דיור - כלומר, כ-100 אלף יחידות דיור באזורי הביקוש הגדולים במרכז הארץ. זה שינוי גדול מאוד, זו גם הדרך הנכונה לטפל במחירי הדיור. הגדלת ההיצע על ידי יצירת ביקוש והיצע לביקוש הזה באזורים המבוקשים ביותר במרכז הארץ, ופיתוח הפריפריה".

באדיבות משרד ראש הממשלה ()
באדיבות משרד ראש הממשלה

 

לצפייה במפה בגודל מלא - לחצו כאן

 

תקציב החברה: 14 מיליארד שקל

החברה הממשלתית לפינוי בסיסי צה"ל תהיה מסונפת למשרד הביטחון ותנהל במקביל את תהליך בנייתם של בסיסים חלופיים בנגב, לרבות תהליכים נלווים למעבר צה"ל לנגב, כמו פיתוח אמצעי תחבורה, פתרונות דיור ותעסוקה למשפחות שיעברו לדרום הארץ בעקבות המהלך. תקציבה של החברה, בסך של כ-14 מיליארד שקל, ימומן על ידי ההכנסות משיווק הקרקע שתתפנה במרכז הארץ והוא יהיה מופרד מתקציב הביטחון.

 

ההחלטה היא תולדה של עבודת מטה ממושכת שקיימו בשנה האחרונה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, מנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל, ראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ. העבודה כללה גיבוש של הערכת עלות עבור פינוי המחנות, פתרונות מחלוקות שהיו קיימות בין משרדי הביטחון והאוצר בנוגע לחלוקת המימון ביניהם ויצירת המודל למימון הפעילות.

 

בנוסף, אישרה הממשלה העברה של 9 מיליארד שקל שעל העברתם הוחלט באפריל 2011, ממשרד האוצר לתקציבה של החברה שתוקם. סכום זה היה נתון עד כה במחלוקת בין האוצר לביטחון, מחלוקת שעיכבה את הקמתם של מחנות אמ"ן ויחידת התקשוב בנגב.

פורסם לראשונה 04/01/2015 12:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: AFP
מומלצים