שתף קטע נבחר

דראג בכותל? אין כניסה לעזרת הנשים

קיי לונג - דראג קווין שחיה כאישה - הגיעה לכותל וביקשה להתפלל בעזרת הנשים, אלא שהסדרנית אסרה עליה את הכניסה. כשהלכה לכיון עזרת הגברים התבקשה להתרחק לצד של הנשים, ונאלצה לעזוב: "כל שנותר הוא להצטלם ולהגיד תפילה מרחוק בתקווה שתיענה"

לאן תפנה דראג קווין שמגיעה לבית הכנסת – לעזרת הגברים או לעזרת הנשים? עבור קיי לונג, שהחיים בגוף של גבר הם מבחינתה היסטוריה רחוקה, האופציה האחרונה נראית כטבעית ביותר, וכאשר הגיעה הבוקר (ב') לרחבת הכותל המערבי - היא ביקשה להתקרב לאזור השמור למתפללות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אלא שבכניסה לאתר הקדוש עצרה אותה אחת הסדרניות במקום, ואסרה עליה את הכניסה. מעבר לגברים לא בא בחשבון מבחינתה, וכך נאלצה קיי לוותר על הכותל עצמו ועל הטמנת פתק בין אבניו: "אלוהים יישמע אותי גם ממקום אחר".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"זה הביקור הראשון שלי בכותל אחרי הרבה שנים", סיפרה לונג ל-ynet. "הגעתי עם חבר שהגיע ממדריד, וכשהתקרבתי לכיוון עזרת הנשים, אישה שעמדה בכניסה וכנראה מונעת מנשים לא חסודות להיכנס למקום, שמה לב ככל הנראה לגובה שלי, ניגשה אליי ואמרה: 'אתם לא יכולים להכנס'. כששאלתי 'למה לא?' היא אמרה שזה אזור לנשים בלבד".

 

"כל שנותר הוא להצטלם ולהגיד תפילה מרחוק בתקווה שתיענה. הרי האל הוא בכל מקום, ואוהב את כולנו". קיי לונג ()
"כל שנותר הוא להצטלם ולהגיד תפילה מרחוק בתקווה שתיענה. הרי האל הוא בכל מקום, ואוהב את כולנו". קיי לונג

 

"במבוכה, ומכיוון שלא רציתי לעורר מהומה במקום כמו ההכותל, אמרתי לה שהיא לא תחליט מי אישה ומי לא - והלכתי לכיוון עזרת הגברים - האמת, לא במטרה להיכנס, כי אני לא מרגישה בנוח בצד של הגברים וגם לא אחבוש כיפה. כשהתקרבתי לאזור כמה דתיים צעקו לעברי 'הצד של הנשים זה שם'. שוב במבוכה, ובחוסר רצון לעורר מהומה, כי אני מכבדת את הדתיים ומאמינה שעבורם זה יותר חשוב להיות שם, החלטתי ללכת משם".

 

"חבל שאנשי דת מנעו את הכניסה שלי לשם. החלטתי לכבד אותם ולא לריב. חבל שהאישה הדתית הזו בחרה לא לכבד אותי, כפי שאני בחרתי לכבד אותה".

 

הרשת סוערת: "אלוהים לא בודק מגדר"

בפוסט שפרסמה : קיי בפייסבוק היא הציגה תמונה מהביקור ברחבת הכותל המערבי וכתבה: "מגיל קטן מלמדים אותנו שאם

נשים פתק בכותל תפילתינו אולי יתגשמו... כל שנותר הוא להצטלם ולהגיד תפילה מרחוק בתקווה שתיענה. הרי האל הוא בכל מקום, ואוהב את כולנו".

 

אחד מחבריה ברשת החברתית כינה את המקרה "אפליה דוחה ולהט"בפוביה", והוסיף: "התפילות שלך יתגשמו כי את אדם טהור, וחכמה פי כמה מכל מי שמונע ממך גישה לכותל". חבר נוסף העיר: "בעייני, אנשים כמו קיי שהולכים עם האמת שלהם בחוץ, הרבה יותר קדושים מכל קיר או אדמה".

 

תגובות נוספות: "אלוהים ממש לא בקיר, ותפילתך תיענה באשר את. אלוהים לא בודק מגדר, מין ושאר ירקות, אלוהים רואה את נפש האדם בכל מקום ומכל מקום", וגולש אחר כתב: "חבל מאוד שאתר המורשת הכי חשוב בישראל לא נגיש לכל הישראלים". "אם יש אלוהים, תהיי בטוחה שבסיטואציה הזאת הוא איתך!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אלוהים יישמע אותי גם ממקום אחר". קיי לונג
מומלצים