שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצנתר הוחדר לעורק במקום לווריד - יצחק מת

  יצחק כהן בן ה-78 נכנס לניתוח פשוט לטיפול בהיצרות עורקי הרגליים. כעבור שלושה ימים הוא מת משבץ מוחי. הסיבה: הצוות הרפואי החדיר את הצנתר לעורק בצוואר במקום לווריד - ובכך גרם לקריש הדם הקטלני. "הוא חשב שהוא נכנס לניתוח קליל", אומר בנו בכאב

  הרופאים החדירו צנתר לעורק במקום לווריד, והחולה מת כתוצאה משבץ מוחי: יצחק כהן, חולה סוכרת, נכנס לניתוח מתוכנן מראש ולא דחוף, בתקווה לטפל בהיצרות העורקים שברגלו. בתחילת הניתוח הרופאים הכניסו לו צנתר, שדרכו הוזרמו התרופות ומנות הדם, אך בטעות החדירו אותו לעורק. התוצאה הייתה טראגית: במקום התפתח קריש דם, שגרם למותו של כבן בן ה-78 בתוך ימים ספורים.

   

  כהן, תושב תל אביב, הגיע בחודש יולי של שנת 2011 לחדר המיון בבית החולים "איכילוב" לאחר שחש ברע. בדיקות שנערכו לו שם מצאו כי הוא סובל מהיצרות בעורקי הרגליים. הניתוח לפתרון הבעיה התקיים כעבור חודש.

  יצחק כהן ז"ל. "אחרי המקרה לרופאה היו דמעות בעיניים", אומר בנו, קובי (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
  יצחק כהן ז"ל. "אחרי המקרה לרופאה היו דמעות בעיניים", אומר בנו, קובי(צילום: באדיבות המשפחה)

   

  מכתב התביעה שהוגש נגד בית החולים עולה כי הצוות הרפואי החדיר צנתר מרכזי, המאפשר מתן תרופות, נוזלים ומוצרי דם, לעורק במקום לווריד בצוואר. הצוות גילה את הטעות, אך המשיך בכל זאת לקיים את הניתוח. אך כהן לא הצליח להתאושש. למחרת בבוקר התגלה שהוא סובל משבץ מוחי עקב קריש דם שנגרם כתוצאה מהניתוח. כעבור שלושה ימים הוא הלך לעולמו.

   

  המומחה הרפואי שמצוטט בכתב התביעה כותב כי "הכנסת צנתר לעורק עלולה ליצור קריש דם סביבו, וכאשר הצנתר נשלף החוצה, קריש הדם חופשי להתקדם לכיוון המוח". כמו כן, לדבריו, אילו היו משתמשים במכשיר אולטרסאונד, כפי שההנחיות מחייבות, לא היו טועים מלכתחילה ומצליחים להחדיר את הצנתר לווריד.

   

  "הוא היה אבא מקסים, איש מלא חיים שהצחיק את כולם, גם בבית החולים", מספר בנו של כהן, קובי. "אנחנו לא היינו מודעים לבעיה בכלל. אף אחד לא אמר לנו, ואף אחד לא בדק שהכל בסדר עם אבא שלי. הוא חשב שהוא נכנס לניתוח קליל, ואחרי המקרה לרופאה היו דמעות בעיניים".

   

  משפחתו של כהן הגישה תביעה נגד בית החולים "איכילוב" לבית משפט השלום בראשון לציון.

  בגין הנזקים שנגרמו לאב המשפחה הם תובעים 375 אלף שקלים, ובנוסף לכך מבקשים מבית המשפט להחליט לגבי פיצויים בגין קיצור תוחלת חיים והפסדי זכויות סוציאליות עקב מותו.

   

  "מדובר במקרה טיפוסי של חולה שנפטר בבית החולים כתוצאה מטעות שניתנת למניעה", אומר עו"ד אבי רובינשטיין ממשרד עורכי הדין רובינשטיין-יקירביץ' שמייצג את המשפחה.

   

  מבית החולים "איכילוב" נמסר: "בית החולים קיבל בימים אלה את כתב התביעה ויגיב כמקובל בבית המשפט".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות המשפחה
  יצחק כהן ז"ל. מת שלושה ימים לאחר הניתוח
  צילום: באדיבות המשפחה
  עו"ד אברהם רובינשטיין
  עו"ד שמואל יקירביץ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים