שתף קטע נבחר

בזכות שני "נסים": לוויה חוזרת ליהודי שנקבר כנוצרי

רוחו של יהודי גלמוד רדפה את קרוביו שאינם גרים בארץ. מבירור שעשו, עלה כי בשל טעות בזיהוי הוא נטמן בבית העלמין הנוצרי. על אף מזג האויר הסוער מיהרו מתנדבי זק"א להוציאו מקברו - ולהביאו לקבר ישראל. "ואז, כאילו בפקודה מלמעלה, הכל עמד מלכת. במשך כשעתיים הסערה שככה"

כל מי שלא הוכרח, לא יצא היום - שיא הסערה - מן הבית, אלא אם הוא גולש גלים, צייד שיטפונות או... קברן. בבית העלמין ברמלה התקיימה הבוקר בקור המקפיא לוויית מת לא שגרתית, שלכאורה יכולה הייתה להידחות למועד נוח יותר. אבל מתנדבי זק"א התעקשו לקיים את המצווה ללא שיהוי, למרות מזג האוויר הקשה, והם מספרים כי מן השמיים סייעו – כדי להקל עליהם. בני משפחתו של הנפטר מתארים נס נוסף, שבלעדיו לא היה זוכה האיש להגיע למנוחת עולמים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

זהו סיפורו של יהודי גלמוד שנפטר לפני כחצי שנה, אך בגלל חוסר בפרטים וטעות בזיהוי - נטמן בבית עלמין נוצרי במרכז הארץ. לפני כחודש החלו קרוביו, שאינם מתגוררים בארץ, לחלום בשנתם בזה אחר זה חלומות "מוזרים ומפחידים" כהגדרתם, שהמשותף להם הוא שבכולם מופיע המנוח.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בתחילה התעלמו בני המשפחה מהעניין, ולא ייחסו לו חשיבות, בבחינת "חלומות שווא ידברו". כאשר היה הדבר לתופעה של ממש, הם פנו לבדוק מדוע אין מנוחה לנשמת הנפטר, ואיזה מסר היא מבקשת להעביר להם. לא חלף זמן רב עד שגילו: יקירם נטמן בין נוצרים.

 

 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)

 

בראשית שבוע זה פנתה משפחת המת לארגון זק"א, בבקשה שידאגו להעביר את גופתו לקבר ישראל. המתנדבים הרימו את הכפפה, ובסיור מקדים שערכו בבית העלמין אכן נוכחו לראות כי צלבים חקוקים על כל המצבות שסביב קבר היהודי.

 

"הכל עמד מלכת"

בזק"א החלו לפעול להעתקת הקבר, והבינו מיד כי ההלוויה החוזרת עצמה לא תוכל להתקיים לפני יום רביעי, שיא הסערה החורפית. יו"ר ועד רבני הארגון, הרב יעקב רוז'ה, נדרש להכריע כיצד לנהוג, והורה: חייבים לעשות הכל כדי לפנות את המנוח מבית העלמין הנוצרי - אפילו במזג אוויר קשה.

 

 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)

 

הבוקר, בקור המקפיא, מול רוחות עזות ותחת גשם שוטף, הגיע צוות מתנדבים בפיקודו של ברל'ה יעקובוביץ’ לבית העלמין,

והחל בעבודת החפירה. ואז, "כאילו בפקודה מלמעלה", כפי שהם מתארים, "הכל עמד מלכת". ארובות השמים נסגרו, ובמשך כשעתיים, הסערה שככה – עד שהשלימו את הוצאת הגופה.

 

"רק עם סיום העבודה, ודקה לאחר שהכניסו את המנוח לאמבולנס של זק"א, שוב החלו לרדת גשמים עזים ורוחות סוערות", מספרים בארגון בהתרגשות. "המנוח הועבר לקבורה בבית העלמין ברמלה, בקבר ישראל כדת וכדין, בנוכחות מניין של מתנדבי זק"א - והובא למנוחת עולמים".

 

 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זק"א
לשעתיים הגשם פסק. אנשי זק"א בפעולה
צילום: זק"א
מומלצים