שתף קטע נבחר

הרצליה: כ-1.8 מיליון שקלים ל-2 חדרים

חברות אזורים ועופר השקעות החלו לשווק פרויקט יוקרה משותף בהרצליה ב' ליד כביש החוף, שייקרא "הרצליה הילס" ויכלול 600 דירות ב-6 מגדלים ו-4 בנייני בוטיק. דירות 3 חדרים יעלו החל מ-2.2 מיליון שקלים, והפנטהאוזים יטפסו ל-6 מיליון. ואיך יתמודדו עם כניסה של יותר מ-1,400 מכוניות לעיר?

כ-10 שנים לאחר שאושרה תב"ע ראשונית, הודיעו הבוקר (ג') חברות אזורים ועופר השקעות על יציאה לדרך של פרויקט מגורים ענק בכניסה לעיר הרצליה. מדובר בשכונת יוקרה שתיקרא "הרצליה הילס" ותוקם במתחם הרצליה ב', בסמוך למחלף הסירה ולתחנת הרכבת העירונית, בצד המזרחי של כביש החוף (מספר 2) וממול לאזור התעשייה הרצליה פיתוח. היא תיבנה על שטח של כ-70 דונם שהיה בבעלות אזורים, ומחציתו נרכש ב-1998 על ידי עופר השקעות.

 

כתבות נוספות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

 

השכונה צפויה לכלול 600 דירות עם תמהיל דירות מגוון - 2-5 חדרים, כאשר לדברי החברה יותר מ-50% מהדירות הן עם נוף לים וקרוב ל-30% מהדירות בנות 2-3 חדרים. מחיר התחלתי של דירת שני חדרים עומד על 1.76 מיליון שקלים, אם כי בחינה מדוקדקת של חלוקת החדרים מעלה כי שיעור הדירות בנות שני חדרים יעמוד על 2% בלבד, ועוד 26% יהיו דירות 3 חדרים. עוד יכלול הפרויקט שתי דירות פנטהאוז בכל מגדל, 4 מהן כבר נמכרו במחיר ממוצע של 6 מיליון שקל עבור כ-180 מ"ר.

 

בסך הכל נמכרו בשלב השיווק הראשוני כ-20% מהדירות בפרויקט, שיכלול גם פארק ושטח ציבורי פתוח, שני מבני ציבור שטרם יועד להם שימוש, קאנטרי קלאב פרטי ומרכז מסחרי, במרחק הליכה מקניון שבעת הכוכבים ונסיעה קצרה מקניון ארנה וחוף הים. יו"ר עופר השקעות, ליאורה עופר, סיפרה במסיבת העיתונאים על הזיקה של אביה, יולי עופר, לעיר כאשר הקים את מטה החברה בהרצליה פיתוח, ודיווחה כי בכוונת החברה לעבור למרכז המסחרי החדש שיוקם בשכונה. על השאלה אם בכוונתה לרכוש דירה בפרויקט לא השיבה במפורש.

 

החברות ביקשו לציין כי מדובר בשכונה עם נגישות תחבורתית גבוהה - לכביש החוף, נתיבי איילון (דרך 20) ולתחנת הרכבת - ומנכ"ל עופר השקעות, רון אבידן, הוסיף כי היא מהווה את "שער הכניסה" לעיר. החניונים התת-קרקעיים שייבנו במסגרת הפרויקט צפויים לכלול כ-1,400 מקומות חניה עבור הדיירים ועוד כ-600 חניות עבור בעלי העסקים במרכז המסחרי. עוד ציינו כי דמי הניהול יעמדו על כ-10 שקלים למ"ר, שיכללו גם את תפעול הקאנטרי קלאב הפרטי.

 

על השאלה כיצד תוכל העיר להיערך לכניסה של כ-2,000 מכוניות, שיצטרכו להגיע ככל הנראה דרך שדרות שבעת הכוכבים (הפקוקות בלאו הכי בימים אלה), אשר מחברות את העיר עם מחלף הסירה ונתיבי איילון, השיבו נציגי החברות כי ההיערכות כוללת שיתוף פעולה עם העירייה ופתיחת מחלפים של כביש 531 החדש לנתיבי איילון וכן כניסה מכביש החוף מכיוון צפון.

הדמיית פרויקט "הרצליה הילס", מבט מלמעלה. נגישות תחבורתית גבוהה (הדמיה: Ando-studio) (הדמיה: Ando-studio)
הדמיית פרויקט "הרצליה הילס", מבט מלמעלה. נגישות תחבורתית גבוהה(הדמיה: Ando-studio)

"אדום פרארי זה השחור החדש"

בשלב הראשון של הפרויקט ייבנו 297 יחידות דיור ובשלב השני ייבנו 303 יחידות הדיור הנוספות. בסך הכל יכלול הפרויקט 6 מגדלים בני 18 קומות ועוד 4 בנייני בוטיק בני 3 קומות כל אחד. לדברי קרן אבנם, מנהלת חטיבת הלקוחות של חברת אזורים, בחודשיים האחרונים שבהם שווק המתחם, נרשמו 132 רוכשים פוטנציאליים, מתוכם 55 איש כבר חתמו על חוזי רכישה - בעיקר של דירות 4.5 חדרים.

 

באשר למחירים, דירות שני חדרים בשטח של 67 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר עולות החל מ-1.76 מיליון שקלים; דירות 3 חדרים בשטח של 90 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר עולות החל מ-2.2 מיליון שקלים; דירות 3.5 חדרים בשטח של 113 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10.5 מ"ר עולות החל מ-2.550 מיליון שקלים; דירות 4 חדרים בשטח של 111 מ"ר עם מרפסת בשטח של 13 מ"ר עולות החל מ-2.770 מיליון שקלים; דירות 4.5 חדרים בשטח של 129 מ"ר עם מרפסת בשטח של 17 מ"ר עולות החל מ-3.115 מיליון שקלים; ודירות 5 חדרים בשטח של 138 מ"ר עם מרפסת בשטח של 17 מ"ר עולות החל מ-3.590 מיליון שקלים.

 

על השאלה בכמה מטפס המחיר בכל קומה, השיבו נציגי החברות כי אמנם המחיר תלוי בשטח הדירה, בקומה, בנוף ובכיווני האוויר, אולם "לא מדובר בפרויקט שבכל קומה המחיר עולה ב-10,000 שקל", כך לדברי יוסי שלו, סמנכ"ל תכנון והנדסה באזורים. הוא הבהיר כי דירות 4.5 חדרים ייבנו רק החל מהקומה השישית ודירות 5 חדרים ייבנו רק החל מהקומה ה-12 - ולכן המחירים בהתאם. טרם הוחלט מה יהיה גובה שכר הדירה בבתי העסק במרכז המסחרי.

 

דרור נגל, מנכ"ל אזורים, ציין כי על רקע הקפאת תוכניות הדיור הממשלתיות, שיצרו, לדבריו, טלטלה בשוק הנדל"ן, כיום ניתן לראות ביקושים לדירות "במלוא העוצמה". רוכשי הדירות בפרויקט אופיינו בעיקר כתושבי הרצליה ותל-אביב מצמצמי דיור (כלומר גרו בבית פרטי והחליטו לרכוש דירה קטנה יותר, לאחר שהצאצאים עזבו); זוגות צעירים, חלקם משפרי דיור; ומשקיעים. בחברות לא פסלו את האפשרות למכור דירות לעולים חדשים, על רקע התהודה בנושא בעקבות המצב בצרפת.

 

בחברות ביקשו להוסיף כי הדירות עוצבו על ידי אדריכלית קיקה ברא"ז, מרביתן כוללות 3 כיווני אוויר ובעיצוב מיוחד. "אדום פרארי זה השחור החדש", אמרה אבנם כשהציגה את הדמיות הפרויקט. נגל הוסיף כי "הפרויקט מתוכנן על פי מפרט גבוה מאוד, שיספק איכות מגורים מצוינת". גם עופר התייחסה לתכנון וסיפרה כי לפני בחירת האדריכלית נעשתה תחרות בין מספר אדריכלים מובילים בארץ. אבידן, מצדו, ציין כי הוא מעריך שהשכונה "תהווה דוגמא לסטנדרט בנייה ותכנון ברמה גבוהה ביותר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: Ando-studio
הדמיית פרויקט "הרצליה הילס". מחיר התחלתי לדירת 2 חדרים - 1.76 מיליון שקל
הדמיה: Ando-studio
מומלצים