שתף קטע נבחר

ברוך דיין האמת: נפטר הרב של "בירת חב"ד"

הרב מרדכי שמואל אשכנזי הלך לעולמו בפתאומיות, בדרכו לפקוד את קבר אביו לרגל יום השנה לפטירתו. הרב הנהיג את תושבי כפר חב"ד במשך 40 שנה בדיוק, ונחשב לאחד הבולטים ברבני החסידות לאחר פטירת הרבי מלובביץ', ולמי שאיחד את כלל הפלגים בחסידות

ברוך דיין האמת: הרב מרדכי שמואל אשכנזי, מבכירי רבני חב"ד בארץ ובעולם, הלך לעולמו. הרב בן ה-71, התמוטט ברכבו בשעה שעשה את דרכו לקבר אביו שבטבריה – וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו. הוא כיהן כרב כפר חב"ד וכחבר "בית דין רבני חב"ד" - הסמכות הרוחנית העליונה של אנשי החסידות בישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב אשכנזי הנהיג את תושבי הכפר, "עיר הבירה של חב"ד", במשך 40 שנה בדיוק. תאריך ההכתרה חל בימים הקרובים, והמנוח היה אמור לציין זאת באירוע בחיק המשפחה. הוא נחשב לאחד הרבנים הבולטים בחסידות לאחר פטירת הרבי מלובביץ', ועסק בעיקר בפסיקת הלכה.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הנפטר נודע כגורם המקובל על הפלגים השונים בחסידות וסמל לאחדות ביניהם. לפני כחצי שנה, במלאות 20 שנה לפטירת הרבי מלובביץ' – האירוע שהצית את המחלוקות הפנימיות ואיים לפלג את חב"ד – התבטא הרב אשכנזי בזכות הדו-קיום בקהילה, וקבע כי "צריך לתת מקום לכולם". כן ערך את חופות כל החסידים שבחרו להינשא בכפר – ללא הבדל בין פלג לפלג.

 

העיתונאי מנחם כהן, עורך שבועון "כפר חב"ד", שבו פרסם הרב המנוח מאמר תורני שבועי, סיפר כי הוא הלך לעולמו

ביום פטירת אביו – כ"ג בטבת, ואת הדברים שכתב לגיליון שיתפרסם מחר הקדיש לעילוי נשמתו. "הציבור בהלם", אמר כהן, "הרב אשכנזי לא היה סתם רב מקומי בכפר קטן, אלא היה הסמכות התורנית וההלכתית לכלל חסידי חב"ד בארץ – מצפת, נהריה, חולון או ערד".

 

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ספד לו: "זכיתי להכיר את הרב אשכנזי בלשכת הרב הראשי לשעבר, הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצוק"ל, שאמר לי עליו שהוא תלמיד חכם גדול אמיתי. הוא חיבר ספרים רבים ועסק רבות בהלכות תלמוד תורה. היה מקורב מאוד לרבי מלובביץ'. פטירתו הפתאומית לצערנו הרב תותיר חלל גדול בקרב קהילת רבני חב"ד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר דהן, באדיבות COL
היה מקובל על כלל הזרמים בחב"ד. הרב אשכנזי (במרכז)
צילום: מאיר דהן, באדיבות COL
מומלצים