שתף קטע נבחר

בגלל שסימסת: כשגבר מחטט לחברתו בטלפון

מחקר בריטי מצא ש-62% מהגברים נוטים לחטט ללא אישור בטלפון של בת הזוג שלהם. זה לא מפתיע, אם לוקחים בחשבון ש-70% מהנשים הודו שהן עושות "סקסטינג" עם המאהב. חוסר אמון בעידן הסלולרי - מה אומרים המחקרים?

מערכת יחסים מבוססת, בראש ובראשונה, על תקשורת ואמון בין בני הזוג. אולם עם שינוי דפוסי התקשורת הבין-אישית בעקבות כניסת הסמארטפון לחיינו, קרה משהו לא טוב לאמון שבינינו. הטלפון שלנו - על שלל יישומי התקשורת שבו, החל ממשלוח טקסטים ועד חיבור מתמיד לרשתות החברתיות, מאפשר לנו להיות בקשר עם הרבה יותר אנשים מבעבר. כתוצאה, עלול לעלות מפלס החשדנות בקרב אלו החוששים שבן זוגם מנהל רומן מאחורי גבם.

 

עוד בנושא:

לשקר אין רגליים: איך מתוודים על בגידה?

יקירי, הצלת אותי מלהיות פילגש בת 23

 

מנגד, אותם חידושים טכנולוגיים הופכים את הריגול אחר בן הזוג לקל מבעבר. את לא צריכה לרחרח אחר שאריות בושם זר על החולצה שלו, ובבלש פרטי בודאי שאין צורך. הדרך הנפוצה ביותר לגלות סימנים לרומן בעידן הטכנולוגיה המודרנית היא חיטוט בטלפון של בן או בת הזוג שלך.

 

כמובן שבמידה ותרגלו אחר בן זוגכם דרך חיטוט בטלפון שלו, תמצאו הרבה סימנים הרחוקים מלהיות חד משמעיים. אם היא מתכתבת בהודעות פרטיות עם גבר שאינך מכיר בפייסבוק, זה אומר שהיא מנהלת רומן? ובכן, אולי ואולי לא. כך שהריגול אחר בן הזוג אינו מרגיע. נהפוך הוא. הוא מגביר את החרדה והפרנויה, ולעיתים אף קורע את האמון בין בני הזוג לגזרים דקים.

 

אז מה עושים? נותנים אמון ומסתכנים בכך שבן הזוג בוגד בנו מאחורי הגב, או מרגלים ומסתכנים בכך שחוסר האמון הוא זה שיכרסם וימוטט את הקשר? יצאנו לבדוק מה אומרים המחקרים, אלו אנשים נוטים לרגל אחר בני זוגם, מדוע הם עושים את זה ומהן ההשלכות עבור הקשר.

 

יש לי חמש דקות לעבור על כל השיחות פייסבוק שלה עד שהיא תחזור (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
יש לי חמש דקות לעבור על כל השיחות פייסבוק שלה עד שהיא תחזור(צילום: Shutterstock)

 

השירות החשאי

מי לדעתכם נוטה יותר לרגל אחר בן/ת הזוג - גברים או נשים? בניגוד לדעה הרווחת, מסתבר שגברים. במחקר בריטי שבדק ריגול דרך הטלפון, נמצא שגברים נוטים לחטט בטלפון של זוגתם ללא אישורה פי 2 יותר מנשים. 62% מהגברים במחקר טענו שהם ריגלו אחר בת הזוג שלהם, וזאת לעומת רק שליש מהנשים.

כאשר נשאלו מדוע ריגלו אחר בן הזוג שלהם, 89% מהמשיבים סיפרו, באופן לא מפתיע, שהם עשו זאת כדי לבדוק אם בן זוגם מדבר עם מישהו אחר בהקשר רומנטי או מיני, ועל ידי כך לדעת אם הוא בוגד.

 

מבין צורות התקשורת, מסתבר שהודעות טקסט הן הנפוצות ביותר בין נאהבים. סקר שנערך בקרב 1200 גברים ונשים מצא שגברים משתמשים בטקסטים בתדירות הגבוהה ב-39% מהשימוש בשיחות טלפון, בעוד שנשים משתמשות בהם בתדירות הגבוהה ב-150% מהשימוש בשיחות טלפון. בנוסף לכך, 70% מהנשים הודו שהן עושות סקסטינג עם המאהב שלהן, ומעל שני שליש הודו שהן שלחו לו תמונות שסביר להניח שלא הייתם מוצאים באלבום המשפחתי שלהן.

 

אוכלים ביחד, לא מרימים את הראש מהטלפון (shutterstock) (shutterstock)
אוכלים ביחד, לא מרימים את הראש מהטלפון(shutterstock)

 

אנחנו לא מעודדים אתכם, חלילה, לבלוש אחר בן הזוג, אבל אם כבר החלטתם ללכת על זה, הודעות הסמס והוואטסאפ יהיו מקום טוב להתחיל בו. הבעיה היא שיש כאלה שלא עוצרים בריגול אחר בן הזוג: שבע מתוך עשר נשים הודו שריגלו אחר האקסית של בן זוגן בפייסבוק (ושלוש נשים שיקרו במצח נחוצה). כדאי שתדע שאם אתה עדיין "חבר" של האקסית, יש סיכוי של 39% שבת זוגך הנוכחית לא תאהב את זה במיוחד, וב"לא תאהב את זה במיוחד" אנחנו מתכוונים לכך שזוגתך הלרוב-די-חביבה תהפוך למפלצת זועמת ואכולת קנאה.

 

היה ובחרת לרגל אחר בן הזוג, ומצאת את הדבר שאחריו חיפשת, אין לך אדם להאשים מלבד עצמך. כל דבר שנחפש מספיק חזק בסופו של דבר נמצא, ולעיתים אף נייצר אותו בעצמנו - כסוג של נבואה המגשימה את עצמה. הלא אם תתנהג אל הצד השני כאילו הוא מסתיר ממך משהו, הוא יתנהג כמצופה ויתחיל להסתיר ממך דברים. ומה הייתם עושים לאחר שמצאתם את ההוכחה שחיפשתם?

 

לפי המחקר הבריטי, למרות שלגברים יש סיכוי כפול לחטט בטלפון של זוגתם לעומת נשים, לנשים יש נטיה גבוהה יותר להודות שהן אכן עשו זאת. כך, 59% מהנשים היו מתעמתות עם בן הזוג במידה והיו מוצאות עדות מרשיעה לבגידה ומתוודות על הריגול, בעוד שרק 37% מהגברים היו עושים זאת.

 

הדבר למעשה משקף את "מלכוד 22 של הריגול": רוב האנשים שמרגלים עושים זאת משום שהם מתקשים לסמוך על האדם שאיתם. עם זאת, בזמן שהם מחפשים עדות לכך שהוא בגד באמונם, הם בעצמם בוגדים באמונו דרך הפרת זכותו לפרטיות. ואכן, כשנשאלו הנחקרים כיצד היו מגיבים לו היו מגלים שבן זוגם מרגל אחריהם באמצעות הטלפון שלהם, טענו שליש מהם כי היו שוקלים לסיים את מערכת היחסים איתו.

 

"סקסטינג" הפך למצרך נפוץ בקרב בוגדים ובוגדות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"סקסטינג" הפך למצרך נפוץ בקרב בוגדים ובוגדות(צילום: shutterstock)

 

הקלות הבלתי נסבלת של הריגול הסלולרי

חוסר האמון של אנשים בבני זוגם הולך וגובר בעידן הטלפונים הסלולאריים עד כי 36% מהאנשים שנחקרו, טענו שלעולם יהיו בסיטואציה בה בן זוגם יוכל לעבור על הטלפון שלהם ללא ידיעתם. 29% אפילו טענו שהם לוקחים איתם את הטלפון הסלולרי בכל עת, כדי שבן זוגם לא ירגל אחריהם.

 

האם טלפונים סלולאריים מקשים על זוגות לתת אמון זה בזה, או שמא מדובר על תגובה הגיונית לקלות הבלתי נסבלת של הריגול באמצעות הטלפון הסלולארי (ואז שוב אנו חוזרים לבעיית האמון, שגרמה להם לרגל זה אחר זה)?

 

כך או כך, הריגול טומן בחובו סכנה ממשית. מרגע שנפרץ סכר האמון שבין בני הזוג, אין לדעת האם או מתי הוא יתוקן. בין אם תתגלה בגידה ובין אם לאו, החשדנות, בסופו של דבר, עלולה להיות זו שתסיים את הקשר שלכם.

 

כל הכתבות שלנו נמצאות גם בפייסבוק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
לא תכננתי לעשות את זה אבל כנראה שאין ברירה
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים