שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשוב שתדעי: 8 מיתוסים שגויים על הנרתיק שלך

  האם כולם דומים, מה עושים עם הריח, והאם קרום הבתולין תמיד שם גם לפני יחסי המין? אם חשבת שאת מכירה היטב את האזור האינטימי שלך - כדאי שתחשבי שוב. 8 מיתוסים - והאמת

  הרבה שאלות קיימות סביב איבר המין הנשי: על צורתו, הניחוח שלו והספקות של האישה באשר לתקינותו. האם הוא מריח מדי? עד כמה צריך לשטוף אותו? ומה קורה עם קרום הבתולין? לפניכם כמה מהמיתוסים השכיחים - והאמת:

   

  הכל "שם למטה" זה הנרתיק 

  לא נכון. החלק החיצוני של איבר המין הנשי הוא הפות. הנרתיק הוא רק הצינור הפנימי המוביל מהרחם וצוואר הרחם אל הפתח. הפות הוא המונח הכללי הכולל את הדגדגן, פתיחת צינור השתן, השפתיים החיצוניות והפנימיות, פתיחת הפות, הפרינאום ופי הטבעת.

   

   

  הנרתיק נשאר דומה לאורך כל החיים  

  לא נכון. הנרתיק משתנה ומתפתח במהלך חיי האישה בשל השינויים ההורמונליים. לפני ההתבגרות, אצל ילדות, הנרתיק קטן מאוד משום שדבר אינו אמור לחדור לתוכו. בגיל ההתבגרות מתחיל הגוף ליצור אסטרוגן המאפשר לו להתרחב ולהתארך. אבל הנרתיק משתנה לא רק בגיל ההתבגרות: ברגע שהגוף מפסיק לייצר אסטרוגן, בגיל המעבר, מופחתת מידת האלסטיות ויכולת ההתארכות, מה שעלול לגרום לכאב במהלך יחסי המין אצל נשים מבוגרות.

   

  אצל כל הנשים הנרתיק דומה 

  לא נכון. הנרתיק "מגיע" במגוון גדלים, צורות וצבעים והשונות אדירה. יש גינקולוגים הטוענים כי אין שניים דומים. 

   

  הנרתיק הוא מלוכלך 

  לא נכון. לנרתיק יש יכולת התנקות עצמית, וזוהי למעשה ההפרשה הוגינלית. ממש כמו הדמעות בעיניים, שנועדו לא רק ליצור מיסוך, אלא גם לשטוף את העיניים מחיידקים ונגיפים, כך גם ההפרשה הוגינלית שומרת על הנרתיק מזיהומים ושומרת על חומציות ולחות תקינים. למעשה, שימוש רב בסבונים, דאודורנטים או מקלחות מרובות, שוטף מהמקום את ההפרשה הואגינלית המגנה, מפר את האיזון האקולוגי במקום, ועלול לתרום לזיהומים פטרייתיים וחיידקיים חוזרים.

    

  זהו אזור בעל ריח לא נעים. אפילו מסריח

  לא מדוייק. לכל נרתיק ניחוח אישי משלו והוא לא אמור להתפרש כמסריח על ידי בן הזוג. הניחוח הואגינלי עשוי להשתנות לאורך המחזור החודשי, ועשוי להיות בולט יותר לאחר יחסי מין או הזעה. בסופו של דבר, אם הניחוח הואגינלי אינו מתלווה לסימפטומים אחרים, סביר להניח שמדובר בתופעה תקינה. יותר מכך, לעתים קרובות הניחוח שאת חשה מהנרתיק שלך, מתפרש אחרת אצל בן הזוג שלך. לכן, היי קשובה אליו ובדקי האם הריח מושך או דוחה אותו. אם הריח חריף וסרוח במיוחד, ואינו משתפר אחרי מקלחות, תוכלי לגשת אל הגינקולוג או רופא המשפחה שיבדוק האם אכן המדובר בזיהום או הפרשה שאינם תקינים.

    

  הצורה של הנרתיק קבועה

  לא נכון. הנרתיק הוא איבר לכל דבר, ועשוי לשנות את צורתו בהתאם למצבים שונים. הוא נמתח במהלך ההריון והלידה, משתנה במהלך יחסי מין ואפילו במהלך גירוי מיני. למעשה, אין "גודל נרתיק תקין", הוא משתנה ממש כמו שגודל הפין אצל הגברים משתנה. גודל הנרתיק נקבע על ידי הגנטיקה, ומשתנה במהלך הגיל, לפני או במהלך מחזור חודשי, בהריון, בלידה וכאמור גם בעת יחסי מין ולאחריהם.

   

  אצל נשים בתולות מידת הגמישות של הנרתיק עשויה להיות מועטת. במקרים כאלה לעתים יש צורך "לאמן" אותו להגיע לגמישות ולמתיחה תקינים, שיאפשרו החדרה של האיבר הגברי. לרוב תרגילי גמישות הנרתיק יכולים להתבצע באמצעות החדרה של אצבעות או טמפון לאיזור ותנועות עדינות שונות והדרגתיות.

   

  לנשים בתולות יש תמיד קרום בתולין

  ממש לא. נשים רבות מאבדות את קרום הבתולין מבלי שהן מודעות לכך והרבה לפני שהן פעילות מינית, במהלך פעילויות יום יומיות כמו רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, פעילות גופנית ואפילו אוננות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הנרתיק. משתנה לאורך החיים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים