שתף קטע נבחר

כיפת הפלא: ללכת עם, להרגיש בלי

הקץ לברט ולקסקט: בסרטון יוטיוב שיצא החודש, מדגימים ממציאי "הכיפה הבלתי נראית" כיצד היא מסתווה על הראש, בצורה שתקשה על האנטישמי המזדמן לתפוס ת'יהודי. המשווקים: "ההמצאה - מאחר שאנחנו לא יכולים לחבוש כיפה בימים אלה"

 

 

בצרפת ובבלגיה, שני ריכוזים משמעותיים של יהודים, היו כנראה ימים טובים יותר להפגנה פומבית של גאווה היהודית. בקהילה היהודית הגדולה באירופה (והשלישית בגודלה בעולם), מעדיפים היהודים חובשי הכיפות לשמור אותן בכיס – או לחבוש כובע שלא יזהה אותם בממרחב הציבורי. התופעה החלה, אגב, עוד הרבה קודם לפיגוע ב"היפר כשר", לפני כעשרה ימים - אך החריפה מאז. 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אבל הראש היהודי – עם או בלי כיפה – ממציא לנו פטנטים, וכך נולדה "כיפת הפלא", או כמו שמציגים אותה יוזמיה, חיים ושלום (שמייחלים לפרנסה טובה ולבשורות טובות) - "הכיפה הבלתי נראית". בסרטון יוטיוב שיצא החודש  (צפו כאן), מדגימים הממציאים כיצד מסתווה האינסטרומנט – שהוא אכן כיפה לכל דבר – על הראש, בצורה שתקשה על האנטישמי המזדמן לתפוס את היהודי שמולו ולהתנכל לו, חלילה.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בסרטון דובר הצרפתית, מסבירים המשווקים: "מאחר שאנחנו לא יכולים לחבוש כיפה בימים אלה, יש לנו כיפה שעשויה משיער טבעי ולא סינטטי, וניתנת לשטיפה. הרבה אנשי עסקים משתמשים בה, ואנחנו נראה לכם כיצד להניח אותה ולסדר אותה בקלות".

 

המשווקים - בישראל ובצרפת - מוסיפים כי "יש אפשרות לשלוח לנו קצוות שיער, ואנחנו נשלח לכם בחזרה כיפה שתהיה באותו הצבע של שיערכם". והגולשים? מסתייגים בחלקם: "זה לגמרי מגוחך", כותב אחד מהם. "אננו צריכים להיות גאים ביהדות שלנו, ולא להתחבר", מוסיף אחר. "כיפה בלתי נראית? האם אנחנו מתביישים?!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולחים קווצות שיער, ומקבלים כיפה בול-בצבע
כמו פאה קטנה
מומלצים