שתף קטע נבחר

סודות המשיכה המינית: בכל אישה יש גם גבר

כיצד מושפעת המשיכה המינית מהיסודות אש, מים, רוח, אדמה? ככל שאתם יותר חופשיים, מעזים, נדלקים וחווייתיים סביר להניח שאתם שייכים למשפחת האש - הצד הגברי. ככל שאתם רגשיים, זקוקים למגע, חיבוק ורומנטיקה אתם שייכים למשפחת המים - הצד הנשי. אז מה הקשר בין החלומות המיניים שלנו ליצרים והאם כולנו ביסקסואלים? שלי רום משיבה

העידן החדש, עידן הדלי, חושף בפנינו את כל מה שנמצא מאחרי הקלעים בתהליך הבריאה. סיפורם המפורסם של אדם וחווה, יצירת המופת מבראשית, הוא הבסיס להבנת המשיכה המינית.

 

 

אז מדוע, בעצם, אנו בנויים בחלוקה של זכר ונקבה ומהי המשמעות הרחבה לחלוקה זו? האדם שנוצר כגוף הראשון, ייצג את הצד הזכרי ומתוכו נלקחה צלע אחת וכך נוצרה לה האישה. המסקנה - גם הצד הזכרי וגם הצד הנקבי קיימים בתוכנו. אנו תיבת תהודה של הצד הנשי(מרסיאלי) ושל הצד הגברי (וונוסיאלי) ותפקידנו להגדיל את עוצמת הצליל ולהוציא אותו אל העולם, בכל מיני מגוונים.

 

גבר או אישה? גם וגם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
גבר או אישה? גם וגם(צילום: shutterstock)

 

המוח הוא איבר המין הפעיל ביותר

אנו חיים בבריאה סימטרית שפועלת בשני קטבים, קוטב נשי וקוטב גברי. מרכז המין, נוצר בתוך האדם כדי להניע את הרצון ללמידה, התפתחות והישגיות. כדי ל'דעת' או ללמוד את המין השני הגוף מייצר עבורנו תרכובת כימית, המתבטאת כמשיכה מינית. המוח מייצר אנדורפינים שאחראים להתמוגגות ולסממני האהבה הראשונים. 

 

במקרים רבים, נימשך לאנשים שיש לנו מה ללמוד מהם. כל זמן שאנו נמשכים מינית וקיימים בנו הלהט והתשוקה, סימן שעדין לא השלמנו את הלמידה. אנו מסוקרנים האחד מהשנייה והאש מדליקה את הקשר בין שני הצדדים - כך מתפתחת התאהבות ראשונית.

 

מהו מין המינים?

הזהות המינית איננה בהכרח ברורה ברגע הראשון להתפתחותנו. כ-40% מהמתבגרים מתנסים בחוויה הומוסקסואלית, אולם רק 10% מהם יצהירו, בתום התבגרותם המינית, שהם הומוסקסואליים. תהליך גיבוש הזהות המינית מתחיל בשלבי הילדות המקודמת,

קצב הגדילה מהיר מאוד ומתחילה עוררות מינית כתוצאה מהתהליך ההורמונלי בגוף, המייצר מתח מיני גדול ורצון לבטא את האש הפנימית.

 

בתקופה זו אנו חוקרים את הצד המנטלי, נותנים דרור למחשבות שלא בהכרח באות לידי ביטוי ובהדרגה מתווספות אליהן דרכי התנהגות מינית, בהתאם להתפתחות האישית ולגילוי שמושפע מהסביבה ומהביטחון שהיא מייצרת עבורנו.

 

גברי או נשי?

זה טבעי לחלוטין שבתקופת ההתעוררות המינית נחלום ונדמיין יחסי מין מגוונים או הומוסקסואליים, שישתלבו בתהליך גיבוש הזהות המינית שלנו. הרצון (האש) הוא הכוח שמניע את המוח. חשוב לגלות את הליבה הפנימית שלנו ולהיות שלמים עם הזהות, להקנות ביטחון ולהרגיש נוח ולא להגביל את המחשבות.

 

הזהות המינית אינה אבסולוטית אלא תוצר של תהליך ארוך גלגולים, שאנו חווים לאורך כל ההתפתחות שלנו. כל אחד מאתנו נולד בגוף אישה ובגוף גבר, נמשך לשני המינים ומכיר את החוויה משני הכיוונים.

 

וכן, כאשר אנו נמצאים בשלב מאוד מתפתח בבריאה וחווינו את שני המינים, נותר לנו טעם אישי ורצון לנסות ולהתנסות. אנו בוחרים לרדת לגוף הפיזי, בצורת נקבה או בצורת זכר, בהתאם לתסריט ולמה שנותר לנו עוד ללמוד ולהשלים.

 

המשיכה המינית מושפעת מין היסודות - אש, מים, רוח, אדמה. ככל שאתם יותר חופשיים, מעזים, נדלקים וחווייתיים סביר להניח שאתם שייכים למשפחת האש (צד גברי). ככל שאתם רגשיים, זקוקים למגע, חיבוק ורומנטיקה אתם שייכים למשפחת המים (צד נשי).

 

אם אתם חייבים לדבר, להבין, לשאול שאלות וזקוקים לגירויים מנטליים, אתם שייכים למשפחת האוויר (צד גברי). ככל שאתם שמרניים, חומריים, מנוהלים על פי כללים, קונבנציונליים וזקוקים לביטחון אתם שייכים למשפחת האדמה (צד נשי).

 

הזהות המינית היא רבת-ממדים, כל אחד מאיתנו טומן בחובו ייצוג של ליבה פנימית, ואת הביטוי החיצוני מייצגים, השחקנים רבי הפרצופים, הלוק שלנו יכול לשנות אופי וצורה. הגענו לעידן בו אין זה הכרחי להדביק תוויות, שני המינים קיימים בתוכנו והדמות שלנו באה לידי ביטוי על ידי שחקן.

 

המשיכה לבני המין השני מבטאת את הרצון הפנימי שלנו באותה נקודת זמן גלגולית להיצמד למי משני המינים (הקטבים) שתורם לנו להתפתחות. זו ההזדמנות שלנו לחקור האם הנשמה שלנו מזוהה עם יסודות המים והאדמה ואנו מרגישים נוח עם הצד הנשי או האם היסודות  שלנו הם אוויר ואש וכך נרגיש בנוח עם הצד הגברי שלנו.

 

זה יכול להצביע רק על דרכי הפעולה שלנו ולא בהכרח משקף את המזל שנולדנו איתו, כי בכל גלגול אנחנו נולדים למזל אחר. אל תמהרו להסיק מסקנות, אנחנו לא אמורים להזדעזע אלא רק לצאת מתוך החשיבה המקובעת ולהתגמש. זוהי תופעה של סיום עידן, מיצינו את היחסים השמרניים.

 

 

המיניות הקונבנציונלית משנה צורה ומחליפה פנים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
המיניות הקונבנציונלית משנה צורה ומחליפה פנים(צילום: shutterstock)

 

גם המיניות הקונבנציונלית משנה צורה ומחליפה פנים. אנו הופכים להיות הישגיים וכובשים יותר ובעלי מחשבה מהירה. המפגשים המיניים יכולים להיות חפוזים וכך נמהר למצות את התהליך, להבין את הפואנטה ולהמשיך. הרגשות ילכו ויתמעטו, נחווה צד גברי מפותח ואגרסיבי יותר (אש ואויר), כשהצד השכלתני יאתגר אותנו.

 

העידן החדש משכלל אותנו, דוחף אותנו לאדרנלין, להתנסות, להיות פחות מקובעים ויותר חווייתיים. אולם, כמו שהאש

בוערת מהר כך היא נכבית ומה שילבה אותה זה האוויר - השכל. אם אין גירוי מנטלי, האש תאבד מערכה ונחווה כיבוי ודעיכה.

 

זה לא מקרי שהמדע הבידיוני הופך למציאות דווקא בעידן זה. למשל, הסרט "היא" ("HER"), המספר על גבר המפתח מערכת יחסים עם מערכת הפעלה אינטליגנטית נשית, מגדיר לנו מחדש איך המוח החדש עובד, נדלק ואיננו זקוק לרגשות ולמגע.

 

אולי זה מאכזב חלק מכם, אך שווה לכם לנסות להתאקלם, כך יהיה לכם יותר קל גם עם הילדים החדשים כי עבורם הסטרייט, יהיה ממש פאסה. אז שחררו וקבלו אותם כמות שהם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מיניות ביזארית שהופכת למציאות
צילום: shutterstock
צילום: ענבל מרמרי
שלי רום
צילום: ענבל מרמרי
מומלצים